Skocz do zawartości
Rebciu

Pułapka na kraby-dzikusy

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie, czy ktoś z was ma jakiś sprawdzony patent na pozbycie się ze zbiornika dzikusów. Lekko piana mi wyszła na usta jak dziś rano znowu zobaczyłem "obgryzione" tipy następnej acropory. Nie pierwszy raz mam taką akcję i już wcześniej wypatrzyłem, że winowajcą jest krab. Udało mi się pozbyć 3 szt. odrywając skałki z koralami, na których siedziały i już poza zbiornikiem nie było problemu ale te co pozostały są strasznie ostrożne.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezli wiesz gdzie sie chowaja w dzien, to mozna powoli przyzwyczaic je do pobierania pokarmu z patyka, potem z szczypiec - po okolo miesiaca czasu latwo je wylowic, lub po prostu zakleic im "norke"

alternatywa jest sukcesywne dokarmianie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że tak jak myślałem sprawa nie jest prosta. Chyba czeka mnie kilka nieprzespanych nocek ze szpikulcem w ręku :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

metoda z dokarmianiem jest niezla, nawet jak nie wiesz gdzie "mieszka" - to w nocy z latarka lokalizujesz go - dajesz mu na patyku (od grlia) kawalek np: fileta, w odruchu obronnym zazwyczaj chwyci patyk, sukcesywnie przyzywczajasz go, jeden z tak karmionych krabow punktualnie wychodzil na jedzenie i byl bardzo prosty do zlapania, tylko ta metoda wymaga cierpliwosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie naszczescie dzikus sam sie wykonczyl jak w trakcie wylinki zabarykadowal sie kawalkami skaly ktore sie zaklinowaly i uniemozliwily mu wyjscie. znalazlem go jak przenosilem skale do nowego zbiornika


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że u siebie mam jeszcze więcej niż jednego skubańca i nie chce mi się oswajać bydlaków. Raczej zastosuję rozwiązanie siłowe.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewny jesteś, że to krab rozrabia. Mam u siebie ich sporo różnej maści ale nie zauważylem aby coś broiły, wręcz przeciwnie parokrotnie posądzałem je o niecne sprawki a okazywało sie, że to nie one. Przynajmniej u mnie to płochliwe śmieciarki.


Akwa 500 l z LR Sump 250 l z refugium. Obieg Red Dragon 6500 l. Cyrkulacja Tunze 6100 x 2 szt. z Multicontrolerem. Odpieniacz BK 200 De Luxe. Oświetlenie - 8x T5. Suplementacja - Ca i Kh proszki FM, Mg GroTecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami krewetki mogą narozrabiać. Własnie ostatnio późnym wieczorem zaobserwowałem jak krewetki tańczące wygryzają gałązki seriatopory callendrum jak kolbę kukurydzy. Nigdy bym nie uwierzył , gdybym nie widział. A całą wine zwalałem na Navarchusa , którego sie pozbyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanczace? Znane sa przeciez z tego ze korala lubia przekasic :D

A co do kraba to ww. metode z oswojeniem kraba z widokiem szczypiec czy pensety przy pomocy solidnej porcji jedzenia - sam wyprobowalem ze skutkiem pozytywnym, sam wlazl mi w szczypce :) Mialem przez niego zgryzote bo przestawial doslownie kazda szczepke, a ciete Ricordee potrzebuja swietego spokoju bardziej niz wody. No i pozostalo wspomnienie, brakuje mi go czasami ale za to zona jest zadowolona ze nie klne juz przy akwarium :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej na 100% krab. Widziałem jak wcina tkankę z acropory. Co prawda na tipach go nie złapałem ale wojnę im wypowiedziałem :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rebciu lacze sie w bolu i przylaczam sie do krucjaty przeciwko krabom tez mam w akwa dwa takie sporawe dzikusy co mi przestawiaja wszystko. wiem ze one bo namierzylem z latarka. musze kupic szczypce i wyruszam na wojne. atak przewiduje w godzinach nocnych;)

ale wczoraj tez namierzylem pieknego kraba- jest nie zaduzy cienkie nozki i jest czerwono bialy- wie ktos co to moze byc??

na pochybel krabom dzikusom (tym zlym oczywiscie :) )


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukas - nie za duży i w barwach biało czerwonych? a ty czasem 3go kaczyńskiego w akwarium nie masz? :)

U mnie coś uwielbia zjadać montiopory - już mi 3 wykończyło i za nic nie mogę przyłąpać co to. Niestety w moim przypadku nocna obserwacja nie wchodzi w grę bo jak mnie ochrona centrum handlowego o 2 w nocy ze szpikulcem przy zgaszonym świetle zobaczy no najpierw dostane pałą przez łeb a potę będą pytać o co chodzi.

Mam na bank 2 czarne całkiem spore kraby (tak ze 3-4cm), i tego włochatego "miśka" ale on to z drugiej strony baniaka siedzi.

A ta pułapka AM na kraby na coś się zda?


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też kilka dzikusów mieszka :) Czasami lubią poprzestawić mniejsze skałki. Też przymierzam się do ich wyłapania. Myślałem o pułapce AM. Chyba niedługo się za nie zabiorę.


akwa 98 ltr + sump 57 ltr - takie maleństwo.delfin02.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczypce są za szybkie, a oswajać go przez miesiąc, zaprzyjaźnić się z nim a może jeszcze buzi, i wszystko po to zeby go wykończyć - PERWRSJA.

Latarka , dzida i w łep, a coby mieć lepszego cela to ze dwa piwka, a jak trafisz to popraw trzecim. Powodzenia.


Akwa 500 l z LR Sump 250 l z refugium. Obieg Red Dragon 6500 l. Cyrkulacja Tunze 6100 x 2 szt. z Multicontrolerem. Odpieniacz BK 200 De Luxe. Oświetlenie - 8x T5. Suplementacja - Ca i Kh proszki FM, Mg GroTecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam czerwonym swiatlem swiecic. Nie najlepiej go widza, z tym ze trzeba miec jeszcze refleks i zwinnosc albo fart aby go trafic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#&?ő??? krabisko. Właśnie pierwsza próba złapania mi nie wyszła. Ucztę sobię ????Ľ?#ľ zrobił. Ma ok. 5 cm i ostrożny jest strasznie ale tak czy siak go dorwę.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahaha post z godziny 3:04 :D no i powiedzcie że z tym naszym hobby jesteśmy zdrowi na umyśle żeby siedzieć z dzidą przed akwarium o 3 w nocy :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Repciu, pomyliłem się, musisz wypić trzy piwka, wtedy na pewno trafisz. Powodzenia


Akwa 500 l z LR Sump 250 l z refugium. Obieg Red Dragon 6500 l. Cyrkulacja Tunze 6100 x 2 szt. z Multicontrolerem. Odpieniacz BK 200 De Luxe. Oświetlenie - 8x T5. Suplementacja - Ca i Kh proszki FM, Mg GroTecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Odgrzebuje baaaardzo stary temat,ale nie ma sensu nowego pisać. Powiedzcie mi te pułapki z AM to cos działaja czy to pic na wode?? Kurcze namierzyłem jedengo dzikusa u mnie, siedzi w jamie, ja juz drugi dzien na niego poluje, wiadomo nasze zony i corki sa bezpieczne ;) Browarów juz wywaliłem sporo zgodnie ze wskazówkami a on skubany szybki jest. Skaly nie chce wyciagać, dokarmiac dziada troche za dlugo no i sie tak zastanawiam nad jakims sposobem na zlapanie skubanca. Jakies rady czy dalej metode browarna stosowac??

Pozdro


A miało być tak pięknie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są różne kraby,na pułapkę złapałem kraba po 20min ale musiał byc mięsożerny,na drugiego natomiast pułapka nie działa i poluje z dzidą ale skubaniec szybki i ostrożny cholera


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja złapałem tak: jak widziałem że siedzi w swojej norce to wyjąłem z akwa ten kawałek skały i wsadziłem do wiadra z RO. Wyskoczył natychmiast jak oszalały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cetus

Ale sek w tym ze nie chce skaly wyciagac, tym bardziej ze to tzw. "spodni" kawalek jest:)Ale dzieki za rade.

Pozdro


A miało być tak pięknie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.