Skocz do zawartości
Rumun

Przeróbka Jebao dct-4000 na igłę.

Rekomendowane odpowiedzi

Przerabiał ktoś? Wirnika dedykowanego nigdzie w sklepach nie widzę. Pasuje jakiś od innego modelu? Co ze zwężką?

Może ktoś ma projekt wirnika i zwężki na drukarkę 3d?

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
5 godzin temu, Rumun napisał:

 

Przerabiał ktoś? Wirnika dedykowanego nigdzie w sklepach nie widzę. Pasuje jakiś od innego modelu? Co ze zwężką?

Może ktoś ma projekt wirnika i zwężki na drukarkę 3d?

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

ja przerabiałem mam model pod jebao DCS-3000, wszystko śmiga jak należy, a tutaj masz pod DCS-4000:

- https://www.thingiverse.com/thing:2445277

musiał byś sprawdzić czy będzie pasować pod serie DCT

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też przerabiałem wirnik w dcs-3000. A zwężkę sam sobie "wystrugałem" bo fabryczna, którą miałem przy Aquabee 2000/1 była mało wydajna (zaciągała mało powietrza. Wykonanie bardzo proste - trzy kawałki rurek 30mm (główna), 20mm (wewnętrzna) i 12mm (dolot powietrza), kawałek plexi 10mm (przód stanowiący połączenie rurki głównej i wewnętrznej, trochę kleju acryfix i po robocie. Jestem bardzo zadowolony z efektu- już na minimalnej mocy pieniek pieni doskonale, a jak to śmiga widać na jednym z moich filmików w temacie

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
5 minut temu, wiesiektbg napisał:

Ja też przerabiałem wirnik w dcs-3000. A zwężkę sam sobie "wystrugałem" bo fabryczna, którą miałem przy Aquabee 2000/1 była mało wydajna (zaciągała mało powietrza. Wykonanie bardzo proste - trzy kawałki rurek 30mm (główna), 20mm (wewnętrzna) i 12mm (dolot powietrza), kawałek plexi 10mm (przód stanowiący połączenie rurki głównej i wewnętrznej, trochę kleju acryfix i po robocie. Jestem bardzo zadowolony z efektu- już na minimalnej mocy pieniek pieni doskonale, a jak to śmiga widać na jednym z moich filmików w temacie

 

 

co do zwężek to przerabiałem ich sporo zanim doszedłem do perfekcji hehe coś takiego:

image.png.8c0f0fb592304201e756c0aafc702e07.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dysza w odrzutowcu ;-) .Ja - niestety - nie mam drukarki 3d, wiec muszę sobie radzić, wspomagając sie rękodzielnictwem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
12 minut temu, wiesiektbg napisał:

Jak dysza w odrzutowcu ;-) .Ja - niestety - nie mam drukarki 3d, wiec muszę sobie radzić, wspomagając sie rękodzielnictwem

hehe po to kupiłem drukarkę, są teraz tak tanie jak barszcz, dysza jest jak mikser gazu w samochodzie na LPG pomyślałem że to dobry patent i się sprawdził

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.05.2018 o 09:35, Paragon napisał:

co do zwężek to przerabiałem ich sporo zanim doszedłem do perfekcji hehe coś takiego:

image.png.8c0f0fb592304201e756c0aafc702e07.png

Paragon, podzielisz się .stl'em? :)


120x60x50 + sump  170W LED DIY (@Magu) + 2x39W T5 130W LED DIY (STEROWANA BY NANORAFA THX) + 2xT5 39W, RO 1000int, JEBAO RW-15 + RW-8, DCP-6500


26659830da7e9a970035b2eb3e17e080u346a148

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

podzielę się :), wyślij mi email

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.