Skocz do zawartości
Juby

Cyrkulator Jebao problem z paskudnym kontrolerem na wierzchu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od zawsze chciałem schować kontroler od cyrkulatora Jebao do szafki, umówmy się nie są najpiękniejsze i szpecą starannie wkomponowane akwaria.

Sterownik jak wiemy ma wbudowany element światłoczuły i nie ma możliwości schowania go do szafki. Producent nie przewidział tego problemu w przeciwieństwie chociażby do Hydora, który ma przedłużacz do elementu światłoczułego (kosztuje on bajońskie pieniądze jak za kawałek kabla ale jest)

W tym monecie ja zamontowałem diodę led 1w z sterownikiem czasu i jakoś działa ale to tylko półśrodek.

Czy ktoś próbował coś dłubać w tym kontrolerze?

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja nie dłubałem nic. Kontroler przez całą dobę chodzi z taką samą mocą i od ponad roku nikomu to nie przeszkadza ;) to sterowanie to moim zdaniem tylko taki bajer full dla właściciela :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
7 minut temu, fresz33 napisał:

Ja nie dłubałem nic. Kontroler przez całą dobę chodzi z taką samą mocą i od ponad roku nikomu to nie przeszkadza ;) to sterowanie to moim zdaniem tylko taki bajer full dla właściciela :P 

też nigdy nie używałem tej opcji jestem zdania, ze rafa nie przestaje falować w nocy więc akwarium też nie powinno, jeżeli właściciel się upiera to niestety patent z tą diodą wydaje mi się najrozsądniejszy, domyslam się że chodzi też o to że jest po prostu ciszej w nocy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również byłem na początku napalony na to osłabianie cyrkulacji w nocy, ale mi przeszło na szczęście zanim zacząłem kombinować :P

34 minuty temu, Paragon napisał:

domyslam się że chodzi też o to że jest po prostu ciszej w nocy :P

To chyba trafiłem na fajny egzemplarz, bo słyszę tylko bańki z odpieniacza w nocy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 minutę temu, boo12 napisał:

Ja również byłem na początku napalony na to osłabianie cyrkulacji w nocy, ale mi przeszło na szczęście zanim zacząłem kombinować :P

To chyba trafiłem na fajny egzemplarz, bo słyszę tylko bańki z odpieniacza w nocy 

moje tez raczej do głośnych nie należały, teraz mam CP-55 i też nie narzekam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tego dłubania, jest to fotorezystor który można wy-lutować i przedłużyć  przewodami 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kontrolerze za gumową zatyczką jest gniazdo, czy ktoś wie do czego służy? Przeczytałem instrukcje ze dwa razy i nie znalazłem nic na jego temat.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Juby napisał:

Na kontrolerze za gumową zatyczką jest gniazdo, czy ktoś wie do czego służy? Przeczytałem instrukcje ze dwa razy i nie znalazłem nic na jego temat.

To jest sterowanie zewnętrzne można podpiąć np komputer akwarystyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.