Skocz do zawartości
thomas516

Co sie dzieje z rozgwiazda

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie co sie stalo z moja rozgwiazda, brakuje jej tkanek, zastanawiam sie czy to moze byc robota krewetek czy cos sie z nia dzieje 

20180521_154823-1280x1041.jpg


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak glodowala to zaczęła tracić tkankę niestety za późno zauwazylem i rozgwiazda padła

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem zaniedbaną rozgwiazdę i na pewno u poprzedniego właściciela głodowała.

Dostałem ją w gorszym stanie niż Twoja. Potem zgubiła jedną całą odnogę i z drugiej połowę.

Jednak po kilku miesiącach pobytu w moim zbiorniku, wszystko odrosło i żyje do dzisiaj.


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie bo do tej pory bylo ok,akwa nie jest swierze, sporo piasku, ale przed wczoraj zniknela z tylu za skalami i dzisiaj wyszla w takim stanie, jak ja przesunalem na przod to odrazu ruchliwie sie zakopala


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją za namową forumowiczów oddałem do kogoś kto ma sporo większe akwarium , tam niestety ktoś ją zjadł ( nie wiadomo kto. ) 


8b6ea421320dd9fcf9d516e867b9abe7u1767a1598

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że od dawna probuje rozgryzc te zwierzaki pod kątem tego, czym się one żywią.

Moja piaskowa w 360 dlugi czas była zdrowa. Czasem weszła na szybę czy skałę, ale rzadko, raczej chodziła po piachu, albo byla zakopana w nim i mało widoczna.

Miałam plage asterin, więc kupilam harlequina, a rozgwiazda poszła czasowo do 54l, gdzie była gruba warstwa piachu bogatego w detrytus i masę piaskowych organizmów. Nie było tam żadnych ryb, więc czasami dawalam jej pokarm taki, jak dla ryb. Po miesiącu rozgwiazda zaczęła się rozpadac, odpadły jej kawałki ramion. Jedno straciła całkiem, drugie prawie całe, trzeciego połowę, czwartego czubek. Dosłownie w ciągu 3 dni. Próbowałam dawać jej drobny pokarm i obok i tuż pod nią, ale uciekala z tych miejsc. To rozpylałam trochę bezpośrednio nią i też uciekala, a ramiona po kawałku odpadały.  Odlowiła więc   harlequina z 360, a rozgwiazda tam wróciła. Z czasem zregenerowala ramiona, poza tym jednym, które straciła całkowicie.  Od dawna, z rok czasu ma już tylko 4 ramiona, ale są zdrowe, odrosły, jak nowe.

No i niedawno przyszło do przeprowadzki do 756l. Piach świeży, akwarium może dwa miesiące dojrzewalo, zanim przeniosłam rozgwiazde i wszystkie ryby z 360. Bardzo się o nią bałam, ale nie miałam gdzie jej dać, a inwalidki czteroramiennej by pewnie nikt nie chciał przygarnąć.

Ze dwa tygodnie wcześniej w 765 zamieszkał borsuk, hepatus, ślizg i wargacz, nie zdążyły jeszcze naprodukowac detrytusu, a organizmów w piachu było, jak na lekarstwo. 

Minął może miesiąc, może trochę wiecej po przeprowadzce, rozgwiazda wygląda dobrze, nie łazi po szybach ani po skałach więc wygląda na to, że chyba nie głoduje. 

Czym więc się ona żywi? Na pewno nie detrytus m  i robactwem piaskowym, bo w dojrzałym 54l z gruba warstwa piachu  (bez ryb) i ogromną ilością robactwa i detrytusu, ktorego nie mial kto wyjadać, dodatkowo dokarmiana ona zdychala, a wydawalo sie, ze robactwa i detrytusu z puachu nie ubylo. W 756l w niemal jałowym piachu wygląda na razie, że jest ok. 

Przyszło mi więc do głowy,  po tym, jak mi odżyła w 360, czy ona czasem nie zjada świeżych odchodów rybich. Zwykle wychodzi z piachu tuż po karmieniu, a ryby jak tylko widzą kubek z pokarmem fajdaja z radości:) Teraz po przeniesieniu jej w świeży praktycznie piach, ale do akwarium z dużą ilością ryb na razie nic złego się nie dzieje. 

 

5 godzin temu, fidelart napisał:

Ja swoją za namową forumowiczów oddałem do kogoś kto ma sporo większe akwarium , tam niestety ktoś ją zjadł ( nie wiadomo kto. ) 

Ze znanych mi przypadków mógł zjeść harlequin lub lactoria cornuta. Harlequin wiadomo, specjalista jedzący tylko rozgwiazdy, o krówce czytałam na forum, że też je zjada. Być może tez inne rozdymkoksztaltne, jak na przykład ostracion cubicus lub rogatnica? Ale to juz tylko moja niczym nie poparta teoria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.