Skocz do zawartości
Marqo

zwężka do odpieniacza white skim

Rekomendowane odpowiedzi

Posiada ktoś odpieniacz white skim 200 produkcji Sebastka na pompie aqua nova ? Padła mi pompa, kupiłem nową i przełożyłem wirnik igiełkowy. W międzyczasie urwała się , odkleiła czerwona rurka doprowadzająca powietrze przy zwężce. Wkleiłem ją i mam problem . Nie ciągnie powietrza. Jak dmuchnę w wężyk to idzie piana lecz po chwili się uspokoi i pompa pcha tylko wodę. Jak głęboko osadzić tą rurkę ? Jak głęboko osadzić zwężkę na pompie ? Mile widziane zdjęcie.

 

Dziękuję


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam gdzieś taką, mogę ci  sprezentować B)


start 04.02.2014

120x60x60=432l

sump 84l

PS metis 2x150w

whiteskim200

1xJebaoo 40wp

DC6000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam blackskima 200 który śmigał na aquabee 2000/1. Po zmianie pompy na jebao 3000 z igłą kiepsko pienił, więc sam zrobiłem sobie zwężkę. Jak działa widać na moim filmiku  

Widać tam jak pieni. Nawet na pół gwizdka ciągnie powietrze aż miło. Wymiary zrobiłem "na wyczucie " ogladając filmikiz youtube i przeglądając strony ze sprzętem. Do zrobienia dyszy użyłem rurek akrylowych 30, 20 i 12mm. Doprowadzajacą powietrze przed wklejeniem podszlifowalem lekko okrągłym pilnikiem, żeby końcówka pasowała kształtem do wnętrza rurki zewnetrznej. Wkleilem praktycznie równo ze ścianką wewnętrzną (no, może delikatnie wystaje max jakies 0,5mm). Efekt widać na filmie - praktycznie prawie cała komora zewnętrzna wypełniona jest powietrzem. Po restarcie pompy nie ma żadnego problemu z zaciągnięciem powietrza - jak to miewało miejsce wcześniej. Wlot rury (węża) mam wystawiony za okno. Wąż jest dobrany do średnicy rurki doprowadzającej powietrze - ma 12mm średnicy wewnętrznej, wiec nie ma żadnych oporów pomimo, ze jest go kilka metrów (w celu podgrzania zimą na pewnym odcinku powietrze idzie przez rurki przyklejone do pionu doprowadzającego wodę do kaloryferów - powietrze z pola zimą jest czasami za zimne, a tak mam darmowe podgrzewanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.