Skocz do zawartości
myszor

katastrofa

Rekomendowane odpowiedzi

w piątek zakupiłem na tatarskiej ukwiala gladikolor zielony dzisiaj rono gdy wstałem ukwiala niema a woda w akwarium jest biała pompaa napewno go nie wciągneła myszor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ukwiala, jesli nie pompa, moze sie oczyszcza i wyrzuca resztki - stad bialy kolor, co do tego, ze znikl, ukwialy tak maja ze szukaja najlepszego miejsca w awka i nie zostaja tam gdzie my chcielibysmy

Ale jesli o chodzi o zwierzeta z Tatarskiej to mam, swoje mocno wyrobione zdanie i nie jest ono pozytywne.


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadz węgiel i wcześniej zrób jak największą podmianę. Niedawno był wątek, jak ukwiał wybił prawie wszystkie ryby. Oczywiście resztki z ukwiała wyłap, jak radził ZHO.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmieniaj wode.Ja tak miałem i poleciała mi cala obsada(4000zl) Stało się to w nocy.Jak wstałem to tam gdzie ryby mają swoje miejsca tam zostały martwe.Powodzenia


baniak 500l,sump 120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak koledzy napisali, wegiel i duze podmiany wody - szybko.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest problem bo nie mam ani soli ani węgla a dziś niedziela wszystko zamknięte czy ktoś z krakowa może mi odsprzedać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przykra sprawa,nasuwa mi się pytanie,a mianowicie czy ukwiał którego zakupiłeś byl z nowej dostawy czy może już jakiś czas był na hurtowni?


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na fotki Twojego akwarium, które niedawno sie pojawiły, ja osobiście nie umieściłbym ukwiała w akwa. Cos tam jest nie tak z wodą. Ukwiały są niezwykle wrażliwe na zmiany - szczególnie na gorsze. Przy wkładaniu wymagaja bardzo długiej aklimatyzacji. Stani pisał o prawdopodobnych krzemianach gromadzących się w akwarium - widok brazowych nalotów o tym by świadczył.

Niestety nie jestem z Krakowa, więc w temacie soli nie pomogę, ale nie bardzo chce mi się wierzyc, że żaden zoologiczny z np węglem nie jest dziś czynny. U nas są zoologiczne tez w hipermarketach i czynne więc tez w niedzielę.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie,osobiście wstrzymał bym się z zakupem przynajmniej około tygodnia.Wiadomo że ukwiał jak i inne nowo przybyłe zwierzęta potrzebują czasu na aklimatyzację i odzyskanie kondycji po długiej drodze jaką przebyly w samolocie.Pomysl że w tak niewielkim odstepie czasu ukwiał przeszedł trzykrotnie zmianę warunków środowiska.Transport,hurtownia i docelowo Twoje akwa.Dwa dni po przylocie to moim zdaniem zbyt krótki czas na to aby dokonywać zakupow.Widomo że sprzedawcy chcą jak najszybciej sprzedać (mam nadzieję że nie wszyscy)ale chyba nie tędy droga,kwarantanna 48 godzin to raczej zbyt mało aby w pełni ocenić zdrowie i kondycje nowego podopiecznego.pozdr


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podjechac sobie np. do Zoonatury na Zakopiańskiej, koło Carefour'a. Węgiel chyba mają.

Co do zakupów w tej hurtowni, to ja mam od nich wszystko i różnie bywało. Jednakże generalnie jestem zadowolony, a błędy to najczęściej popełniałem ja. Raz mi się zdażyło kupić chore rybki, ale to był taki okres. Potem ok. Co do ukwiała, to rzeczwiście raczej zza duży szok dla niego był. Nie zwalał bym winy na dostawców.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zoofokusie w w-wie, jak chcialem kupic blazenki na drugi dzien po dostawie to dostalem odpowiedz, ze do kupienia beda minimum za tydzien czasu , zaleznie od kondycji.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myszor jak wczoraj czytalem ten topic to bylem na ostrym kacu i zapomnialem ze wczorajsza niedziela byla handlowa wiec sklepy raczej byly otwarte


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.