Skocz do zawartości
Marqo

Odpieniacz nie chce pienić

Rekomendowane odpowiedzi

Odpieniacz white skim 200 na pompie aqua nova.

Cała historia zaczęła się od padnięcia pompy, która została wysłana na gwarancję. Podczas wyciągania odpieniacza odkleiła się czerwona rurka od zwężki. Wkleiłem ją na oko . Tymczasem z  serwisu przyszła nowa sztuka. Poskręcałem wszystko i nic nie pieni , zaciągnie na starcie tylko trochę powietrza potem tylko wodę pcha. Na obroty chyba wchodzi ponieważ poziom wody sięga do połowy kubka. Dmuchnięcie w tłumik powoduje chwilowe zawirowania w pienidle, po chwili znów się uspokoi . Może coś nie tak z zwężką ? Użytkownik kaer  poratował oryginalną zwężką. Znowu nic... Podłączyłem nawet brzęczyk aby pchał powietrze do odpieniacza. Po wyłączeniu znów nie pobierała pompa powietrza. Może coś nie tak z tłumikiem ? Odłączyłem go tak , że została sama pompa i wężyk . Nic nie pomogło . Gdzie szukać rozwiązania ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na ile masz zanurzony odpieniacz? ja jak miałem za nisko poziom wody to też nie pienił


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zaciągał ci powietrze ? Odpieniacz po awarii wylądował w nowym sumpie gdzie jest zanurzony trochę głębiej.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zaciągał. ostatnio czyściłem sumpa i odpieniacz chodził jak poziom wody spadał to przestawał pienić. to może sprawdź jak mówisz że  odpieniacz jest niżej to do podnieś delikatnie i zobaczysz czy zasysa powietrze


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz piwo ode mnie. Strzał w dziesiątkę. Wystarczyło podnieść i z miejsca pieni jak szalony. Jaki optymalny poziom ustawić?

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.