Skocz do zawartości
Filzox

Filtr+odpieniacz

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich bardzo serdecznie,mam na imie Filip i postanowiłem skorzystac z waszego forum.moje pierwsze pytanie jest nastepujace,planuje zakup filtra.Wiem ze sa filtry wraz z odpieniaczem-kaskady. Mozecie mi podac nazwe i linka jak wyglada,opis działania,i cene....

i prosiłbym o jakies strony hurtowni z artykulami morskimi oprocz aqua medic....

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aqua medic biostar flotor ( Odpieniacz + Filtr Mechaniczny )

Tunze Comline Reefpack 500 ( tunze.com )

Nano Protein Skimmer from Taam/Rio

http://cgi.ebay.com/Nano-Reef-Protein-Skimmer-Needle-Wheel-Venturi-Rio_W0QQitemZ300097290673QQcategoryZ46313QQrdZ1QQcmdZViewItem

To taki przykład, chociaż z tego co piszesz nie koniecznie chodzi Tobie o Aquamedica.

Pozdrawiam. :)


112L + Miniflotor + HQI 150W 10000k. + 2x18 blue osram + 1xph 1000 + Aquaszut 700l/h + Surface Skimmer + 18kg LR + 9kg LS | Rozgwiazda Piaskowa, Salarias Fasciatus,2 x ocellaris, Jaki? krabik, 3 turbosy, 1 wężowidł, | koralowce : sarcophyton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie w polsce taki dostane??ten z linka...z tego co widze ma odpieniacz??

albo gdzie tanio kupic taki i za ile....

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze dwa w polsce bez problemu dostaniesz... Z tym ostatnim chyba będzie trochę gorzej. Jak widzisz dorwałem go na ebay'u, ale jeżeli rzeczywiście byłbyś już tym zainteresowany, warto spytać o wysyłkę do Polski. IMHO..Jeżeli chcesz tanio kupić odpieniacz wieszany na akwarium to naprawdę proponuję biostar Flotora...naprawdę ludzie sobie go chwalą.


112L + Miniflotor + HQI 150W 10000k. + 2x18 blue osram + 1xph 1000 + Aquaszut 700l/h + Surface Skimmer + 18kg LR + 9kg LS | Rozgwiazda Piaskowa, Salarias Fasciatus,2 x ocellaris, Jaki? krabik, 3 turbosy, 1 wężowidł, | koralowce : sarcophyton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywalem nr1 - jest ok. w mojej ocenie do 200l da rade. no chyba, ze ktos obciazy akwa na maksa. nr.2 mam teraz - a scislej mowiac model poprzedniej generacji 3115 ale jest bardzo zblizony parametrami. tez wyglada ok, ale ze wzgledu na rozmiary nadaje sie albo do akwa od 300l w gore, jesli ma byc w samym akwa, albo do sumpa. w mniejszym akwarium zaczyna wizualnie dominowac jego czarne pudlo. tak poza tym jest to naprawde kawal solidnej niemieckiej roboty.

nr 3. rozumiem , ze kusi ceną. tylko czy za 100zł mozna rzeczywiscie kupic odpowiednik biostara (mam na mysli pompe etc etc) ? chyba nie.

i to jest wlasnie zasadnicze pytanie : do jakiej wielkosci akwarium potrzebujesz sprzet?

biostar - fabrycznie do 250l

comline 500 - fabrycznie do 500l

i ten z ebaya - do 20 galonów, to ile bedzie litrow ? 60-80?


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwa ma 110 litrow bedzie tam jedna ryba....wiecej nie planuje no chyba ze pokusze sie jeszcze o wpuszczenie jakiegos garbika lub błazenka...

ile kosztuje biostar i ten drugi Tunze Comline Reefpack 500 ??

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tanio to znaczy ile?? bo na ich stronie jest 411zł ......to dajcie spokoj to nie mało ;p w sumie mam mozliwosc dostania tego po cenie hurtowej czyli jakies 330zl ale to nadal duzo.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy jednej rybie to obedziesz sie bez odpieniacza. Same podmianki wystarcza.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja chce miec tam jakies ukwiały czy cos......chce filtr z odpieniaczem i nadal oczekuje na pełna odpowiedz na poprzednie pytanie :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć filtr z odpieniaczem to jednak jakąś sumę musisz na to poświęcić i nie ma boże zlituj się. Licz się minimalnymi kosztami 300 - 400 zł ( W przypadku biostara ) . Chyba że wyjątkowy z Ciebie zdolniacha i potrafisz sobie coś takiego samemu zmajstrować. Wysoko sobie poprzeczkę stawiasz i chociaż Tobie tego nie życzę...Wierz mi...Możesz się rozczarować.


112L + Miniflotor + HQI 150W 10000k. + 2x18 blue osram + 1xph 1000 + Aquaszut 700l/h + Surface Skimmer + 18kg LR + 9kg LS | Rozgwiazda Piaskowa, Salarias Fasciatus,2 x ocellaris, Jaki? krabik, 3 turbosy, 1 wężowidł, | koralowce : sarcophyton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie nie licz na to , ze za 100zl bedziesz mial dobry sprzet. ile placisz tyle dostajesz.

uzywanego biostara mozesz kupic za jakies 250 zl.

ten tunze nowy kosztuje pewnie ponad 1000zł. uzywany gdzies z polowe tego.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiesz moze gdzie kupie uzywanego Biostara?albo gdzie jest jakas giełda tego ....

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz zadnego filtra nie potrzebujesz, mozesz wiecej pieniedzy poswiecic na odpieniacz:D

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Filzox :

ale ja chce miec tam jakies ukwiały czy cos......chce filtr z odpieniaczem i nadal oczekuje na pełna odpowiedz na poprzednie pytanie :)

pozdrawiam

Kup osobno np używanego miniflotora do tych 110 l + jakis filtr zewnętrzny (kaskada)skoro bardzo chcesz i w ten sposób zaoszczędzisz parę zł.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biostara mozesz kupic tutaj na forum w dziale targowisko, co jakis czas ktos sprzedaje. inna sprawa, ze miniflotor w 110l powinien sie sprawdzic.

ja mam 180l, ktore poczatkowo jechalo na biostarze, potem robilem test z tunze, a teraz jade juz ladnych kilka tygodni na miniflotorze.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oo to bedzie dobre rozwiazanie!!bo kaskady mam dwie wiec moga byc,pompe wirnikowa tez posiadam wiec do akwa w sam raz sie nada....a ten miniflotor jak działa??instaluje sie go do akwarium??

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, musi siedzieć w akwa lub w wysokim panelu - jesli go zrobisz u siebie. Wtedy odpieniacza nie będzie w środku widać. Miniflotor pracuje na drewnianą kostkę lipową, czyli potrzeba jeszcze brzęczyka by dawał powietrze.

To najprostszy z możliwych odpieniaczy i ma niezaprzeczalną zaletę że się nie psuje bo nie ma co :) Przy tym chyba najtańszy.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec waham sie miedzy aqua medic miniflotor a weipro....obudwa działaja na zasadzie brzeczyka...tyko weipro chyba jest za duzy wiec kupie aqua medic.Jesli bedzie tam kaskada aqua clear model 150.O ile pamietam ma jakies 500l/h,jakie materiały wsadzic do kaskady...oprocz tego zamontuje jakis filtr wewnetrzyny,jakas pompe wirnikowa-mam np taka 600l/h,zamontuje na nia gabke dla filtracji mechanicznej i zwiekszenia ruchu wody,czy lepiej jakas o wiekszej mocy?jutro jade do hurtowni popatrzec jaki jest sprzet i w jakich cenach.

Dobrze ze mi pomogliscie z tym odpieniaczem,nie wiedzialem ze sa takie male i zaoczczedzam jakies 200zł bo jak bym kupil tego Biostar flutor to zapłaciłbym jakies 300zł a tak jakies 80zł.A reszte wszystko mam :)

pozdrawiam Filip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Filzox :

wiec waham sie miedzy aqua medic miniflotor a weipro....obudwa działaja na zasadzie brzeczyka...

Mam poważne wątpliwości. Kiedys było inaczej-konstrukcja i zasada były zupełnie odmienne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj stary weipro byl na pompe,ale byl niestety wspomagany brzeczykiem bo nie dawal rady - kiepsko pienił. Teraz sa nowe modele ale nie wiem jak pracuja.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Filzox :

Jesli bedzie tam kaskada aqua clear model 150.O ile pamietam ma jakies 500l/h,jakie materiały wsadzic do kaskady...oprocz tego zamontuje jakis filtr wewnetrzyny,jakas pompe wirnikowa-mam np taka 600l/h,zamontuje na nia gabke dla filtracji mechanicznej i zwiekszenia ruchu wody,czy lepiej jakas o wiekszej mocy?jutro jade do hurtowni popatrzec jaki jest sprzet i w jakich cenach.

Filip : wlasciwie to co Ty chcesz zrobic : akwa czy oczyszczalnie?

odpieniacz, kaskada, jakis filtr wewnetrzny, pompa wirnikowa z gąbką...

wszystko na raz w jednym zbiorniku?

nie zapomniales o LR?


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kaziko

Dobre pytanie:D

@Filzox

"zaoczczedzam jakies 200zł bo jak bym kupil tego Biostar flutor to zapłaciłbym jakies 300zł a tak jakies 80zł.A reszte wszystko mam "

To Ci sie tylko wydaje, ze kupujac badziewie oszczedzasz pieniadze.:haha


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stani :

To Ci sie tylko wydaje, ze kupujac badziewie oszczedzasz pieniadze.:haha

czasami jednak trzeba sie o tym przekonac na wlasnej skorze.....albo zniechecic sie do morskiego:) pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisiaj w hurtowni,i stwierdzam ze jednak kupie odpieniacz weipro,jest on na pompe 1000l/h kosztuje w cenie hurtowej 170zł[110zł + pompa 60zł].Jako filtr biologiczny bedzie słuzyc kaskada do ktorej włoze ceramike,jesli chodzi o filtracje to bedzie na tyle.Jeszcze pompe cyrkulacyjna zamontuje zeby zwiekszyc przeplyw wody

co myslicie??

pozdrawiam

co to jest ``LR`` ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co ta kaskada? lepiej daj więcej żywej skały.

Jestem przeciwnikiem wszelkich biobali, ceramik itp, tylko problem z czyszeniem tego, a w efekcie zaniedbań mogą pojawić się poważne problemy np. cyjanobakterie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.