Skocz do zawartości
lukas

problem z TDSem- pomozcie

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie co to TDSa. jak czesto zmieniacie baterie w TDSie?

ostaatnio pojawil mi sie error na wskazniku poziomu wyjscia. przeczyscilem go bo byl w dosc niefortunnym miejscu i sie troche soli na nim zebralo. error ustapil ale mam wrazenie ze mnie oklamuje.

wlasnie wymienilem RO na taki z trzema kubelkami (2 sedymenty i wegiel) i swiezutka zywice. TDS pokazuje mi za RO 003 a za DI 002.

myslicie ze mam go przesterowac ta srubka z tylu na zero czy moze wlasnie wymienic baterie?


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie wode demineralizowaną na stacji benzynowej taką w litrowej butelce

Zrób kilka pomiarów za każdym razem czyszcząc suchą ściereczką sąde

Po kilku razach tds powinien zacząć wskazywać 000.

Tylko warunek jest taki że to musi być dobra firmowa woda ze stacji lub drstylat z apteki a nie jakaś tania z marketu bo tamta ma nawet 022. Tyle miała przynajmniej moja z K....... tymczasem ta ze stacji Lotos i Orlen miały dokładnie 000.


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skąd tam sól?

u mnie po 1,5 roku nie wymieniania baterii po jakimś czasie wskazuje 000 więc chyba się nie rozkalibrował.

Szczerze mówiąc raz na miesiąc jak sprawdzam paramtry to max - odlewaka 10 minut i zawsze miałem 000. więc nie kontroluje tego nagminnie.


-------------- 200litrów od listopada 2005 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po RO pokazuje 003 a po żywicy 002 to moim zdaniem może być coś "nie halo" z żywicą. Ja niedawno zmieniłem dostawcę żywicy po usłyszeniu kilku, delikatnie mówiąć, niepochlebych opinii o poprzednim.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukas najbezpieczniej będzie kupić płyn kalibracyjny w serwisie

ewentualnie jak bedziesz w Białym to podskocz do mnie to Ci go troche odleje :)

P.S moj tds po półtora roku rozkalibrował sie na dobre


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko zastanawia mnie dlaczego pokazal sie error??

i to tylko na czujce wyjscia?

dzisiaj jak sprawdzalem to za ro pokazywal 003 a za zywica 000

i gdzie tu sprawiedliwosc :)


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze jakosc wykonania tych TDS-ow nie jest dopasowana do naszych wymagan i ze znowu ktos robi pieniadze naszym kosztem.:)(


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.