Skocz do zawartości
mkslonik

80X45X40H 119L (ok.140L Z FILTRACJA)

Rekomendowane odpowiedzi

Uruchamiam pomału akwarium morskie jest to początek mojej przygody z akwarystyką morską. Aktualnie posiadam akwaria z malawi 540l, roślinne 144l, sulawesi 80l, krewetki cardinia 20l.

Potrzebuje pomocy w doborze sprzetu do tego akwarium filtracja panelowa. Wymiary akwarium w załaczonej grafice (80x45x40h po odjeciu panelu filtracyjnego 66x45x40 co daje ok 118l).

1) Jakie oświetlenie lampę polecacie zastosować w takim akwarium myślałem nad użyciem LEDDY SLIM - AQUAEL MORSKIE 32w ACTINIC i 32w MARINE. Jednak nie wiem czy bedzie to dobre rozwiązanie bo bede przez ich długość 80cm oświetlał tez panel filtracyjny a to nie ma sensu.

2) pompe do zasilenia filtarcji zamierzam użyć mewa jet 1200 jakie wkłady zastosować w filtrze odpieniacz bedzie hydor 250.

3) cylkulator jebao wd-25 (sw-8 dawniej)

4) skałę żywą zastosować czy coś gotowego stucznego (Aqua Ceramic)

5) piasek zastanawiam sie czy użyc bo rózne opinie słyszę.

6) zastosować jakieś awaryjne zasilanie (ups) czasem raz dwa razy w roku potrafie miec przerwe w dostawie pradu 2-8h urok mieszkania na wsi.

MORSKIE AKWA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile chcesz wydać na lampę? Moim faworytem jest Maxspect RSX i tu starczy najmniejszy model 100W. Możesz też wybrać np. https://erybka.pl/product-pol-11627-TMC-V2-iLumen-Air-600-Connect.html lub zrobić DIY. Możliwości jest wiele. Cyrkulatory daj lepiej dwa słabsze niż jeden mocny. Jak chcesz Jebao to może dwa SW-4 lub następca OW-10. Ja jestem zwolennikiem żywej skały i taką będę polecał, do tego na żywej skale dojrzewanie  przebiega  szybciej. Do tego  na żywej  skale w okresie dojrzewania będziesz obserwował różne pojawiające się życie,  te chciane i nie chciane. Dla mnie piasek musi być bo bez niego według mnie akwarium wygląda nienaturalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ta chwile to 500 do maks 1000zl. Chociaż patrzeć po tych propozycjach to trzeba bedzie jeszcze odłożyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie narzucam, możliwości jest wiele. Np. https://www.reefshop.pl/eshoper/pl/p/NemoLight-II-Lampa-led-72W/7054. Trochę słabe sterowanie, ale kolory dosyć dopasowane. Jak chcesz zaoszczędzić to pomyśl nad DIY. Jest sporo tematów, projektów na forum, na których możesz się wzorować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz chyba bedzie lepiej dołożyc do tej co podałeś wczesniejTMC V2 iLumen Air 600 Connect w końcu to 150zl róznicy. DIY odpada nie jestem az tak bystry w lutowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tą lampę TMC przez kilka dni i nie powala.Kolory strasznie nienaturalne a ten czerwony to już totalna porażka .Całe szczęście miałem możliwość zwrócić lampe.W końcu kupiłem jedna lampe Aqua Ilumination Prime HD i różnica była kolosalna.Dokupilem jeszcze jedną i to jest to.Rozumie że koszta zakupu to bardzo istotna sprawa ale czasami lepiej poczekać i dołożyć niż wymieniać na coś innego i dopłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam  SPECTRA 1 , jestem zadowolony ale dopiero przy ustawieniach własnych . Na szczęście ma wiele możliwości programowania , bez użycia wi fi :)


8b6ea421320dd9fcf9d516e867b9abe7u1767a1598

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.