Skocz do zawartości

Historia edycji

Syrius177

Syrius177

11 minut temu, Arek77 napisał:

Czemu chcesz sztucznie podnosić fosfor?

Chcę podnieść PO4. Dlatego, że brak fosforanów zastopował mi redukcję NO3. Dotychczas dozowałem w razie potrzeby NaNO3. Bardzo ładnie się to wszystko sprawdza. W poprzednim zbiorniku również dozowałem vsv/NaNO3/NaH2PO4. Oczywiście wtedy gdy trzeba. Co tygodniowa kontrola i ewentualna korekta lub zaprzestanie. Od razu mam reakcję systemu na brak PO4, mimo vsv NO3 poszło do 5. A tak ciągle utrzymuję no3 ok 2, PO4 ok 0,05. Zawsze zmieniam jeden składnik układanki, chyba za pora na postój.

A pytam o przepis, bo niestety zapomniałem jak się robiło ten roztwór. Wstyd się przyznać ale mimo że lubię matematykę, to te obliczenia chemiczne nie są moją mocną stroną. 

Syrius177

Syrius177

2 minuty temu, Arek77 napisał:

Czemu chcesz sztucznie podnosić fosfor?

Chcę podnieść PO4. Dlatego, że brak fosforanów zastopował mi redukcję NO3. Dotychczas dozowałem w razie potrzeby NaNO3. Bardzo ładnie się to wszystko sprawdza. W poprzednim zbiorniku również dozowałem vsv/NaNO3/NaH2PO4. Oczywiście wtedy gdy trzeba. Co tygodniowa kontrola i ewentualna korekta lub zaprzestanie. Od razu mam reakcję systemu na brak PO4, mimo vsv NO3 poszło do 5. A tak ciągle utrzymuję no3 ok 2, PO4 ok 0,05. Tylko zawsze zmieniam jeden składnik układanki. 

A pytam o przepis, bo niestety zapomniałem jak się robiło ten roztwór. Wstyd się przyznać ale mimo że lubię matematykę, to te obliczenia chemiczne nie są moją mocną stroną. 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.