Jump to content

Syrius177

Klubowicz
 • Content Count

  211
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Informacje o profilu

 • Imię
  Szymon
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Śląskie
 • Zainteresowania
  Motoryzacja, akwarystyka morska, rower, giełda
 • Akwarium
  150x65x60 + sump = 700L całości

Recent Profile Visitors

2244 profile views
 1. Witam, Czy występują jakieś utrudnienia z powodu pobliskiej wojny? Czy bezpieczeństwo jest na tym samym poziomie co w minionych latach? Pozdrawiam
 2. Witam, nie jestem fachowcem, ale z rok hodowałem fitoplankton. Jeśli blednie, robi się żółte to źle. Musi być coraz ciemniejsze( bardziej zielone). Możliwe że fito nie ma składników do wzrostu lub zanieczyszczone czymś ( trzeba mimo wszystko robić wszystko w miarę sterylnie). Przez cały rok tylko jeden pojemnik zrobił się żółty, to jedno mi padło. Niektórzy twierdzą że może jeszcze rosnąć i znowu zrobi się zielone. Ja wątpię. ps. po co silniczek, delikatne bąble powietrza.
 3. Dzięki za informacje. Nie wiedziałem, że istnieje oryginalny sterownik. A czy po oryginalnym zasilaczu jest 12V? A tak z wykorzystaniem takiego sterownika, przed wejściem do belki. Nie wiem czy tam są jakieś drivery w belce czy tylko same diody. Jestem przed zakupem.
 4. witam, mam pytanie odnośnie sterowania belek Orphek. Czy ktoś może robił jakieś sterowanie do takich belek? Z tego co doczytałem to włączają się na pełną moc od razu po włączeniu zasilania. Fajnie, gdyby była możliwość ich sterowania. Ogólnie całości, bez konkretnych kolorów. Może jakiś standardowy sterownik led..
 5. Witam. Jaka pogoda , temperatura powietrza i wody? Lecę za 2 tygodnie do Egiptu w styczniu i zastanawiam się, czy rzeczywiście "zima" w tym kraju jest tak ciepła jak się czyta dookoła w Internecie. Np: "Lato trwa cały rok" lub "Ich zima to jak nasze lato".. oczywiście nie dosłownie. pozdrawiam Szymon
 6. Syrius177

  Fitoplankton

  Fito nie może bladnąć, wręcz przeciwnie. Ma być coraz ciemniejsze. A nawozy dawałeś? Możliwe, że inne organizmy zaczynają kolonizować hodowlę. Ręce , butelka oraz wszystko inne było sterylne?
 7. A czy po dodawaniu Amino oraz vitality zaobserwowałeś mocniejsze, wyraźniejsze - intensywniejsze kolory korali?
 8. Mógłbyś przypomnieć jakie efekty miałeś po odstawieniu tych preparatów lub wskazać stronę? Chyba mi to umknęło.
 9. Znalazłeś prawdziwy kombajn pierwiastków. Przeanalizowałem ICP i jest prawie wszystko. Mikro i makroelementy (wiadomo, że makro tylko symbolicznie). Nie ma tylko berylu (ale jego nie trzeba), krzemianów (które i tak mam w wodzie RO - nawet po wymianie dwóch membran , dwóch żywic, filtrów i wegla) oraz cynku (tylko ten pierwiastek nie będzie dostarczany). Także pełen zestaw (wiadomo dodatkowo i tak stront, jod, żelazo bo to schodzi mocno). Zmieniam MicroE na ten specyfik.
 10. A doczytałeś się gdzieś jakie pierwiastki ma w składzie Microbe lift? Be, Co, Cr, V masz zera, pytanie czy nie ma ich w składzie czy zostały skonsumowane. I jeszcze pytanie. Kiedyś stosowałeś CZDA Stront, w takim wypadku jeśli jest w Microbe lift, już go nie stosujesz?
 11. @katani Widzę w wynikach ICP, że masz mikroelementy prawie wszystkie obecne w wodzie. Czy dodajesz lit, Mangan i inne pierwiastki każdy z osobna czy może lejesz jakiś koncentrat z mikroelementami? Pamiętam , że kiedyś pisałeś że podajesz MicroE z AF oraz żelazo i jod. Chodzi mi tylko o mikroelementy.
 12. Chrysus mi tego akurat nie zjadał, tak samo hexa. Można dipować poza akwarium oczywiście.
 13. Syrius177

  Pokolce

  Witam, mialem podobny układ w akwarium 600L. Hepatus, zebrasoma Desjardinii oraz Chelmon. W ciagu dnia wszystko bylo ok, trochę gorzej w nocy. Nie było tragicznie, ale Zebrasoma w nocy przeganiała Chelmona. Ale tylko wtedy gdy opuścił swoje miejsce spoczynku. Zebrasoma całą noc plywala i żerowała. Jeśli inne ryby wypłynęły to dawała im spokój, natomiast Chelmona wtedy ganiała. I było światełko nocne. Ale chelmon mądry, nauczył się w nocy nie wypływać i było dobrze.
 14. Syrius177

  Glony na szybie.

  Rosną bo mają warunki, światło, co2 i składniki pokarmowe. Jesli nie będzie im dobrze to nie będą rosły. Pośrednio roślinożerną rybę zakup.
 15. Syrius177

  Jaki Dip do korali

  Witam ponownie, nikt nie próbował dipować mediów filtracyjnych? Np . : Z chęci pozbycia się pasożytów na mediach przed włożeniem do nowo zakładanego zbiornika. Ale bez szkody na osiadłych bakteriach. Jest to wykonalne?
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.