Skocz do zawartości

Historia edycji

Syrius177

Syrius177

Ciężko mi powiedzieć na ile jest to wiarygodne. Mój został sprawdzony tylko pod dużym prądem rozruchowym, ale to nie świadczy o pojemności. Bo musiał by być testowany w określonym przedziale czasu. 

Najlepiej sprawdzić za pomocą UPS-a, bo ma zabezpieczenie , które nie pozwoli na spadek napięcia na akumulatorze np. poniżej 10.5V. Wiedząc jaki masz odbiornik, policzysz jaki pobiera prąd. Następnie sprawdzisz w jakim czasie działał i będziesz wiedział ile Ah pobrałeś aż do wyłączenia UPS.  I porównasz z Ah akumulatora. Oczywiście bez jakieś szaleńczej dokładności, bo straty też są na samym ups-ie. Ale da to pewien obraz sytuacji.  Mi akurat mój akumulator 100Ah miał pojemność całe 4Ah. Ale był wadliwy albo spadł w transporcie lub coś innego. 

Edit: wiem, że pokazują często w ogłoszeniach jakieś mierniki..ale ile to jest warte to nie wiem. 

Syrius177

Syrius177

Ciężko mi powiedzieć na ile jest to wiarygodne. Mój został sprawdzony tylko pod dużym prądem rozruchowym, ale to nie świadczy o pojemności. Bo musiał by być testowany w określonym przedziale czasu. 

Najlepiej sprawdzić za pomocą UPS-a, bo ma zabezpieczenie , które nie pozwoli na spadek napięcia na akumulatorze np. poniżej 10.5V. Wiedząc jaki masz odbiornik, policzysz jaki pobiera prąd. Następnie sprawdzisz w jakim czasie działał i będziesz wiedział ile Ah pobrałeś aż do wyłączenia UPS.  I porównasz z Ah akumulatora. Oczywiście bez jakiejś szaleńczej dokładności, bo straty też są na samym ups-ie. Ale da to pewien obraz sytuacji.  Mi akurat mój akumulator 100Ah miał pojemność całe 4Ah. Ale był wadliwy albo spadł w transporcie lub coś innego. 

Edit: wiem, że pokazują często w ogłoszeniach jakieś mierniki..ale ile to jest warte to nie wiem. 

Syrius177

Syrius177

Ciężko mi powiedzieć na ile jest to wiarygodne. Mój został sprawdzony tylko pod dużym prądem rozruchowym, ale to nie świadczy o pojemności. Bo musiał by być testowany w określonym przedziale czasu. 

Najlepiej sprawdzić za pomocą UPS-a, bo ma zabezpieczenie , które nie pozwoli na spadek napięcia na akumulatorze np. poniżej 10.5V. Wiedząc jaki masz odbiornik, policzysz jaki pobiera prąd. Następnie sprawdzisz w jakim czasie działał i będziesz wiedział ile Ah pobrałeś aż do wyłączenia UPS.  I porównasz z Ah akumulatora. Oczywiście bez jakiejś szaleńczej dokładności, bo straty też są na samym ups-ie. Ale da to pewien obraz sytuacji.  Mi akurat mój akumulator 100Ah miał pojemność całe 4Ah. Ale był wadliwy albo spadł w transporcie lub coś innego. 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.