Skocz do zawartości
flcf

Co to za glon? Ktoś rozpoznaje?

Rekomendowane odpowiedzi

Co to za glon? Ktoś ma jakieś doświadczenie z takim dziadostwem?  Mam go w całym akwarium :( IMG_20180717_193109.thumb.jpg.8c8f49727f5a7a18c720e8c2e38c3b3f.jpgIMG_20180717_193116.thumb.jpg.a00bdfe01399434c57bbb4a3a78772c9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem wygląda jak Bryopsis na forum jest kilka tematów na ten temat .


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, silvia napisał:

Marek jak zwykle na posterunku :) może to ja się mylę  :) 

Edytowane przez niwre37 (wyświetl historię edycji)

837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje że to nie jest Bryopsis... to są po prostu długie pojedyncze nitki a na zdjęciach widać nawet jakieś mikro czarne kuleczki, ale nie mam pojęcia co to jest czy też glon czy coś innego

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, SgtOddball napisał:

Debresia? (green hair algae)

Możliwe, że to one.. u każdego też wyglądają pewnie trochę inaczej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Derbesia - miałem również. Kuracja fluconazole i nie pozostał po niej ślad.


31d12c160dfff7f1ad40e4b6d3535483u1182a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ziembol napisał:

Moim zdaniem Derbesia - miałem również. Kuracja fluconazole i nie pozostał po niej ślad.

No właśnie dwa dni temu zapodałem fluconazole do kawarium ale powiem szczerze, że nie zaóważyłem jeszcze żadnych ale to naprawdę żadnych efektów i dlatego za wczasu robię jeszcze rekonesans gdyby jednak nie pomogło...

A u Ciebie po jakim czasie widziałeś jakieś efekty?

Już nic nie wróciło nigdy po tej kuracji? Jak długo ją stosowałeś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, flcf napisał:

No właśnie dwa dni temu zapodałem fluconazole

odezwij się za 2 tyg 2 dni to zdecydowanie za krótko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, boo12 napisał:

odezwij się za 2 tyg 2 dni to zdecydowanie za krótko

Zdaje sobie sprawę, że to za krótko - dlatego pytam co i jak osoby która z tym walczyła :) Wolę mieć jakiś zarys jak to u kogoś wyglądało itp :)
A pytać nie zaszkodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli efekt, raczej zadziała też miałem zielone łąki bliżej nie określone, po miesiącu nie został ślad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, boo12 napisał:

Miałem na myśli efekt, raczej zadziała też miałem zielone łąki bliżej nie określone, po miesiącu nie został ślad

Po miesiącu mówisz... mnie ciekawi jak przez ten czas kuracji moje małe akwarium zareaguje na dwa tygodnie z odpieniaczem bez kubka - czyli praktycznie zanieczyszczenia trafiają z powrotem do akwarium...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie, na pewno no3 po4 podskoczy trochę możesz ograniczyć karmienie trochę jak dużo dajesz ewentualnie przepłukuj mrożonki jeśli tego nie robisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo dziadostwo bardzo długo. Samo rwanie trawniczka nie dawało efektu.Rosło jak szalone i dopiero podniesienie KH do 11-12 dało efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, wiesiektbg napisał:

miałem to samo dziadostwo bardzo długo. Samo rwanie trawniczka nie dawało efektu.Rosło jak szalone i dopiero podniesienie KH do 11-12 dało efekt

Na jak długo podniosłeś tak wysoko KH? Nie miało to innego skutku ubocznego? A jak później obniżyłeś KH bo pewnie musiałeś to nie było powrotu glona? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, flcf napisał:

Na jak długo podniosłeś tak wysoko KH? Nie miało to innego skutku ubocznego? A jak później obniżyłeś KH bo pewnie musiałeś to nie było powrotu glona? 

a co na to korale? skoki KH nie są polecane i zdrowe  ,zakładając ze masz średnio około 7=8 kh i skok na 12 to moim zdaniem jest sporo ...i czy na pewno akurat to było czynnikiem który pozwolił się pozbyć glona ? a nie np.stabilizacja i stałość paramatrow wody?

7 godzin temu, wiesiektbg napisał:

miałem to samo dziadostwo bardzo długo. Samo rwanie trawniczka nie dawało efektu.Rosło jak szalone i dopiero podniesienie KH do 11-12 dało efekt

a co na to korale? skoki KH nie są polecane i zdrowe  ,zakładając ze masz średnio około 7=8 kh i skok na 12 to moim zdaniem jest sporo ...i czy na pewno akurat to było czynnikiem który pozwolił się pozbyć glona ? a nie np.stabilizacja i stałość paramatrow wody?


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi podbicie kh nigdy nie pomogło w pozbyciu się glonów. Owszem, glony mają utrudnione zadanie jeśli kh jest wyższe, ale jeśli glony już sie pojawią to poniesienie kh nie pomoże. To już jest musztarda po obiedzie. Nawet może być ich gwałtowny przyrost z uwagi na zmniejszenie konsumpcji przez korale spowodowane skokiem kh. I wtedy zamiast korale będą miały pożywkę glony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kh na poziomie 12 jest - z tego, co pamiętam- górną granicą w pełni bezpieczną dla organizmów morskich. Zauważyłem, że moje korale przy takim kh lepiej się czuły niż teraz przy kh 7,5. U mnie glony znikły po podniesieniu kh, ale każde akwarium to jedyny w swoim rodzaju ekosystem i zachodzą w nim różne procesy, których wypadkową jest to, co widzimy. Ważny jest też współczynnik Redfielda - odpowiednia proporcja między azotanami i fosforanami. Proponuję poczytać

https://reefhub.pl/wspolczynnik-redfielda-zegnaj-cyjano/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli w naturalnym środowisko średnia Kh to jeśli się nie mylę 6-8 kh ,fosforany i azotany generalnie bliskie zeru to jak to się dzieje ze w naszych zbiornikach jest rożnie KH 7 -12  a najlepiej to 1 1:) azotany około 25 i PO4 005  ...kurcze o co chodzi ? czyżby zwierzęta ewoluowały w ciągu np.1 roku?.....sorki ale ja w takie pierdoły nie wierze :) 

Wiec albo testy robimy źle albo po prostu naginamy prawde :) 

a z tego co wiem to MG ogranicza wzrost glonow .


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.