Skocz do zawartości
Mardyl86

Jakie oświetlenie do 84L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,  czy móglłby mi ktoś z forumowiczów pomóc w doborze lampy do 84L. To będzie moja pierwsza solniczka. Krótko opisze zbiornik : 

alwarium OW 84L ( 60x35x40)

cylkulator - 2x jebao rw2

Fzn 3 Aquael  6kg suchej Skaly + 4 kg żywej. 

Piasek żywy red Sea 10kg

...... 

mam na oku dwie lampy zetlight

1. qmaven 6500 : 

https://www.plantagarden.pl/led/2862-belka-oswietleniowa-zetlight-qmaven-6500-90w.html

 

2. Tmc V2iLumenAir 600:

http://m.erybka.pl/product-pol-11627-TMC-V2-iLumen-Air-600-Connect.html

 

probem w tym iż zauważyłem ze pierwsza zbudowana jest tylko z niebieskich , białych i dwóch fioletowych  diod. Natomiast  druga lampa ma dużo czerwonych. Czy te dodatkowe kolory mają aż tak duże znaczenie? Prosiłbym o pomoc w wyborze. 

Pozdrawiam 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piasku za dużo, zdecydowanie za dużo. Około 4kg max 5 wystarczy. Co do lampy to szukaj żeby temperatura barwy białego była na poziomie 15-16k. Mam zetlight b200 temperatura białego 12k jest za niska. Potem ciężko ustawić lampę żeby wyciągnąć korory z koralowców. Jeśli już patrzysz na nowe lampy to polecam maxspect rsx. Jest nieco droższa ale nie będziesz żałował. Widziałem ją w akcji i cały czas mam dylemat czy nie pożegnać się z zetlight-em. A prawdę mówiąc jakbym miał zbiornik długości 60cm to maxspect recurve miażdży konkurencję pod każdym względem. Tylko że to już droższy temat. Życzę udanego wyboru (jak masz możliwość to zrób szerszy zbiornik. Zaprocentuje to efektem wizualnym zbiornika o conajmniej 3-4 klasy wyżej). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 minut temu, dla syna napisał:

maxspect recurve miażdży konkurencję pod każdym względem.

zwłaszcza ceną :D - jakbym chciał "tylko tyle" wydać lampę bo brałbym bez zastanowienia Radion XR30W G4

bo o ile wiem do maxpecta (by w pełni korzystać) to trzeba dokupić dodatkowy sterownik .. czyli w sumie lampa+sterownik to jakieś 4,5 tyś? ... na 60cm zbiornik - słaba opcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, silvia napisał:

zwłaszcza ceną :D - jakbym chciał "tylko tyle" wydać lampę bo brałbym bez zastanowienia Radion XR30W G4

bo o ile wiem do maxpecta (by w pełni korzystać) to trzeba dokupić dodatkowy sterownik .. czyli w sumie lampa+sterownik to jakieś 4,5 tyś? ... na 60cm zbiornik - słaba opcja

Rsx bez zniżki kosztuje 1850zeta, ale można ją wyszarpac 10% taniej. Recurve to faktycznie droższy temat. Natomiast obie lampy są w pełni konfigurowalne z poziomu wbudowanego sterownika. Sterownik bezprzewodowy który jest całkowicie zbedny posiada opcje synchronizacji lamp i konfigurację zdalną. Temat zbędny do wykorzystania jednej lampy. https://reefshop.pl/eshoper/pl/p/Maxspect-RSX-R5-100-lampa-LED/6902 

I w tym linku zbliżamy się niemal do ceny droższej lampy od autora tematu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, silvia napisał:

Tak, ale mówię teraz o rsx. Rsx jest o niebo lepsza niż zetlight. Mam zetlight-ta i chetnie bym ją pożegnał. Jak teść założy zbiornik to z miłą chęcią mu ją dam :-). Duża różnica jest w temperaturze barwy białego światła co zapewnia rsx. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, dla syna napisał:

Rsx jest o niebo lepsza niż zetlight.

i tu się zgadzam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym problem ze mam do prZeznaczenia tylko 1500zl na oświetlenie :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Mardyl86 napisał:

Właśnie w tym problem ze mam do prZeznaczenia tylko 1500zl na oświetlenie :/ 

Ok, a jakbyś wstrzymał się miesiąc i dozbierał do rsx? W pierwszej fazie po uruchomieniu zbiornika można nie świecić a naprawdę bedziesz zadowolony z tej lampy. 

Edytowane przez dla syna (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
20 minut temu, Mardyl86 napisał:

Właśnie w tym problem ze mam do prZeznaczenia tylko 1500zl na oświetlenie :/ 

trochę dołożysz i masz lampę z "wyższej półki" - warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Mardyl86 napisał:

A taka AI Prime HD uciągnie mój zbiornik ? 

Oświetli, ale na bokach będzie niedoswietlone. To lampa na wymiary zbiornika 50x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dawno zmieniałem z 2x160w "chinka" na rsx 300w. Zapewniam że warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanko, mocze skalę pukani (zakupioną w erybka) czwarty dzień, wymieniając wodę ro codziennie nadal ma dziwny zapach. Zmierzylem na początku miernikiem tds to było 1300 a po czwartym dniu jest 450. W baniaku są dwie pompy cyrkulacyjne i napowietrzacz. 

Dziś zakupiłem bakterie na start od Microbe Blend i Nite out pytanko czy zalać na nowo zbiornik, włożyć skalę i dodać bakterie i odpieniacz? 

Czy dalej podmienić wodę? Testu na po4 nie posiadam jeszcze, mam tylko z jbl który został mi że słodkowodnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.