Skocz do zawartości

Historia edycji

Słony leszcz

Słony leszcz

Były zakupy: ecsenius stigmatura, strombus, mitrax, acanthastrea.

Ryba - na razie wystraszona trochę, siedzi w dziurze i nie wypływa do karmienia, ale powoli zaczyna penetrować zbiornik, więc może będzie ok. Wg zapewnień ze sklepu, sztuka bardzo dobrze wypływana i jedząca wszystko praktycznie. Z raz czy dwa już nawet pogoniła okinawae, który za blisko podpłynął, więc raczej nie będzie problemu z odnalezieniem się nowego lokatora w nowym miejscu.

Strombus - zwiedza.

Mitrax - wczoraj siedział na histrixsie, dziś gdzieś wlazł w dziurę, wiec też zwiedza.

Acana - taka bordowa z zielonym pierścieniem i czerwonym środkiem, całkiem ładna choć nie fluo. Taka:

image.png.8fad529e2e387d2a1ff0c0a2eb4ac6de.png

Tak na próbę trochę wziąłem, żeby zobaczyć jak mi pójdzie. Na razie na samym dole na piachu stoi. Taka acana to dużo światła potrzebuje? Opisy są "cyrkulacja - średnia, oświetlenie - średnie", czyli nic nie wynika z tego. I się zastanawiam, ile ją podnosić w górę? U mnie teraz to praktycznie 1W/litr w ledach już jest (30W diy i 10W aquael ledy slim duo), akwarium płytkie (40cm), lampa nisko, światła raczej nie brakuje...

Fotki... jakoś nie było kiedy, ale może coś tam pstryknę, to wrzucę. Generalnie, za wiele się nie zmieniło:-)

A, i jeszcze pomysł taki mam, żeby do lampy dołożyć takie jakby "skrzydełka" po bokach. Spodobało mi się więcej białego, a ta lampka aquaela trochę nie wygodna jest, to sobie pomyślałem, że dołożę dwa kawałki profila "wide" z kilkoma ledami. Jakoś tak na zawiasach, żeby można było je odchylić na czas karmienia i grzebania w akwa. Przy okazji, lepiej by dzięki temu były doświetlone front i tył akwarium, bo z perspektywy muszę przyznać, że profil 16cm na 35cm akwarium jest za wąski

Słony leszcz

Słony leszcz

Były zakupy: ecsenius stigmatura, strombus, mitrax, acanthastrea.

Ryba - na razie wystraszona trochę, siedzi w dziurze i nie wypływa do karmienia, ale powoli zaczyna penetrować zbiornik, więc może będzie ok. Wg zapewnień ze sklepu, sztuka bardzo dobrze wypływana i jedząca wszystko praktycznie. Z raz czy dwa już nawet pogoniła okinawae, który za blisko podpłynął, więc raczej nie będzie problemu z odnalezieniem się nowego lokatora w nowym miejscu.

Strombus - zwiedza.

Mitrax - wczoraj siedział na histrixsie, dziś gdzieś wlazł w dziurę, wiec też zwiedza.

Acana - taka bordowa z zielonym pierścieniem i czerwonym środkiem, całkiem ładna choć nie fluo. Taka:

image.png.8fad529e2e387d2a1ff0c0a2eb4ac6de.png

Tak na próbę trochę wziąłem, żeby zobaczyć jak mi pójdzie. Na razie na samym dole na piachu stoi. Taka acana to dużo światła potrzebuje? Opisy są "cyrkulacja - średnia, oświetlenie - średnie", czyli nic nie wynika z tego. I się zastanawiam, ile ją podnosić w górę? U mnie teraz to praktycznie 1W/litr w ledach już jest (30W diy i 10W aquael ledy slim duo), akwarium płytkie (40cm), lampa nisko, światła raczej nie brakuje...

Fotki... jakoś nie było kiedy, ale może coś tam pstryknę, to wrzucę. Generalnie, za wiele się nie zmieniło:-)

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.