Skocz do zawartości

Historia edycji

Słony leszcz

Słony leszcz

Godzinę temu, pawellb napisał:

Ja trzymałam w kaskadzie jeden koszyk. W nim pochłaniacze a z drugiej strony sama ceramika. Oczywiście w "worku". Siporax bardzo dobry wkład ale matrixa więcej ci wejdzie.

Jakbym teraz wybierał sprzęt, to w życiu bym nie poszedł w kaskadę, tylko od razu panel wklejony do akwa. Cóż, jest jak jest (choć jest pomysł na dołożenie panelu zamiast kaskady, ale to kiedyś).

A bez obydwu koszyków nie hałasuje Ci ta kaskada (zakładam że też fzn3)? Bo u mnie to i z koszykami trudno ustawić to wszystko tak, żeby w wibracje nie wpadało i nie brzęczało. Bez koszyków to już w ogóle klekot się robi i brzęczenie nie do wytrzymania.

A jeszcze z tymi podmiankami. W zasadzie, to jak trzymałem się regularnego cyklu podmianek, 5l co tydzień, to nie było problemów z glonem. Problem zaczął się, jak pojechałem na urlop i spóźniłem się kilka dni z podmianką. Po powrocie zastałem już dywanik (może nie aż tak gęsty jak obecnie, ale jednak dywan) glonów na skale. I bardzo możliwe, że powodem wysypu glonów był jakiś inny problem, ale brak podmianki mógł zainicjować proces. Dlatego coraz niechętnej podchodzę do jakichś radykalnych zmian, typu zmiana filtracji czy zaprzestanie podmian. Nie mówię że nie i nigdy, ale chcę wcześniej upewnić się, że taka zmiana jest absolutnie konieczna.

Adosrberów nie mam, to i miejsca mi nie zajmują. A siporaxu weszło mi ~1,3 litra w koszyki, więc na 49l brutto to i tak z dużym nadmiarem. Ale te koszyki to faktycznie mi też się nie podobają. Może kiedyś pokombinuję, żeby jakoś się ich pozbyć i nie wyrzucić potem kaskady przez okno z powodu hałasu. Się wydłuża lista rzeczy TODO w "wolnej chwili";-)

Słony leszcz

Słony leszcz

Godzinę temu, pawellb napisał:

Ja trzymałam w kaskadzie jeden koszyk. W nim pochłaniacze a z drugiej strony sama ceramika. Oczywiście w "worku". Siporax bardzo dobry wkład ale matrixa więcej ci wejdzie.

Jakbym teraz wybierał sprzęt, to w życiu bym nie poszedł w kaskadę, tylko od razu panel wklejony do akwa. Cóż, jest jak jest (choć jest pomysł na dołożenie panelu zamiast kaskady, ale to kiedyś).

A bez obydwu koszyków nie hałasuje Ci ta kaskada (zakładam że też fzn3)? Bo u mnie to i z koszykami trudno ustawić to wszystko tak, żeby w wibracje nie wpadało i nie brzęczało. Bez koszyków to już w ogóle klekot się robi i brzęczenie nie do wytrzymania.

A jeszcze z tymi podmiankami. W zasadzie, to jak trzymałem się regularnego cyklu podmianek, 5l co tydzień, to nie było problemów z glonem. Problem zaczął się, jak pojechałem na urlop i spóźniłem się kilka dni z podmianką. Po powrocie zastałem już dywanik (może nie aż tak gęsty jak obecnie, ale jednak dywan) glonów na skale. I bardzo możliwe, że powodem wysypu glonów był jakiś inny problem, ale brak podmianki mógł zainicjować proces. Dlatego coraz niechętnej podchodzę do jakichś radykalnych zmian, typu zmiana filtracji czy zaprzestanie podmian. Nie mówię że nie i nigdy, ale chcę wcześniej upewnić się, taka zmiana jest absolutnie konieczna.

Adosrberów nie mam, to i miejsca mi nie zajmują. A siporaxu weszło mi ~1,3 litra w koszyki, więc na 49l brutto to i tak z dużym nadmiarem. Ale te koszyki to faktycznie mi też się nie podobają. Może kiedyś pokombinuję, żeby jakoś się ich pozbyć i nie wyrzucić potem kaskady przez okno z powodu hałasu. Się wydłuża lista rzeczy TODO w "wolnej chwili";-)

Słony leszcz

Słony leszcz

4 minuty temu, pawellb napisał:

Ja trzymałam w kaskadzie jeden koszyk. W nim pochłaniacze a z drugiej strony sama ceramika. Oczywiście w "worku". Siporax bardzo dobry wkład ale matrixa więcej ci wejdzie.

Jakbym teraz wybierał sprzęt, to w życiu bym nie poszedł w kaskadę, tylko od razu panel wklejony do akwa. Cóż, jest jak jest (choć jest pomysł na dołożenie panelu zamiast kaskady, ale to kiedyś).

A bez obydwu koszyków nie hałasuje Ci ta kaskada (zakładam że też fzn3)? Bo u mnie to i z koszykami trudno ustawić to wszystko tak, żeby w wibracje nie wpadało i nie brzęczało. Bez koszyków to już w ogóle klekot się robi i brzęczenie nie do wytrzymania.

A jeszcze z tymi podmiankami. W zasadzie, to jak trzymałem się regularnego cyklu podmianek, 5l co tydzień, to nie było problemów z glonem. Problem zaczął się, jak pojechałem na urlop i spóźniłem się kilka dni z podmianką. Po powrocie zastałem już dywanik (może nie aż tak gęsty jak obecnie, ale jednak dywan) glonów na skale. I bardzo możliwe, że powodem wysypu glonów był jakiś inny problem, ale brak podmianki mógł zainicjować proces. Dlatego coraz niechętnej podchodzę jakichś radykalnych zmian, typu zmiana filtracji czy zaprzestanie podmian. Nie mówię że nie i nigdy, ale chcę wcześniej upewnić się, taka zmiana jest absolutnie konieczna.

Adosrberów nie mam, to i miejsca mi nie zajmują. A siporaxu weszło mi ~1,3 litra w koszyki, więc na 49l brutto to i tak z dużym nadmiarem. Ale te koszyki to faktycznie mi też się nie podobają. Może kiedyś pokombinuję, żeby jakoś się ich pozbyć i nie wyrzucić potem kaskady przez okno z powodu hałasu. Się wydłuża lista rzeczy TODO w "wolnej chwili";-)

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.