Skocz do zawartości

Historia edycji

Słony leszcz

Słony leszcz

Zrobiłem testy.

kH = 6.1 (salifert)

Ca = 440 (salifert)

NO3 = 0 (salifert)

PO4 = 0 (hi736)

Ciągle leci mi to kH. Dozuję (mało bo mało, ale na wapń widać wystarcza) reef pack'a od seachem, a kH ciągle z tendencją zniżkową. Co to może być? Podbiję dodatkową dawką bufora, rozłożę na 2 tygodnie.

NO3/PO4 - mam wrażenie, że ogromne ilości (jak na taką kosteczkę i 2 małe rybki) pokarmu ładuję już, a tu nadal zera. LPSy karmię praktycznie codziennie do mordek, kilka razy w tygodniu jakieś drobne (wrotka, widłonogi, ikra, reef roids), ryby dostają kilka razy dziennie do syta, co kilka dni sypię trochę granulatu ślimakom i krabowi... a tu ciągle zera. Się w końcu wkurzę i błazna wpuszczę...;-)

 

A, i tego "balinga" znów ciut zwiększę dawkę

A kolorki takie (jeszcze pełne światło). Żadne nie wiadomo co, ale tragedii też nie ma

sBGoMu2dJMCy0F-LXW4djjhKJ1xbMtHHguXnXz9W

Słony leszcz

Słony leszcz

Zrobiłem testy.

kH = 6.1 (salifert)

Ca = 440 (salifert)

NO3 = 0 (salifert)

PO4 = 0 (hi736)

Ciągle leci mi to kH. Dozuję (mało bo mało, ale na wapń widać wystarcza) reef pack'a od seachem, a kH ciągle z tendencją zniżkową. Co to może być? Podbiję dodatkową dawką bufora, rozłożę na 2 tygodnie.

NO3/PO4 - mam wrażenie, że ogromne ilości (jak na taką kosteczkę i 2 małe rybki) pokarmu ładuję już, a tu nadal zera. LPSy karmię praktycznie codziennie do mordek, kilka razy w tygodniu jakieś drobne (wrotka, widłonogi, ikra, reef roids), ryby dostają kilka razy dziennie do syta, co kilka dni sypię trochę granulatu ślimakom i krabowi... a tu ciągle zera. Się w końcu wkurzę i błazna wpuszczę...;-)

 

A, i tego "balinga" znów ciut zwiększę dawkę

Słony leszcz

Słony leszcz

Zrobiłem testy.

kH = 6.1 (salifert)

Ca = 440 (salifert)

NO3 = 0 (salifert)

PO4 = 0 (hi736)

Ciągle leci mi to kH. Dozuję (mało bo mało, ale na wapń widać wystarcza) reef pack'a od seachem, a kH ciągle z tendencją zniżkową. Co to może być? Podbiję dodatkową dawką bufora, rozłożę na 2 tygodnie.

NO3/PO4 - mam wrażenie, że ogromne ilości (jak na taką kosteczkę i 2 małe rybki) pokarmu ładuję już, a tu nadal zera. LPSy karmię praktycznie codziennie do mordek, kilka razy w tygodniu jakieś drobne (wrotka, widłonogi, ikra, reef roids), ryby dostają kilka razy dziennie do syta, co kilka dni sypię trochę granulatu ślimakom i krabowi... a tu ciągle zera. Się w końcu wkurzę i błazna wpuszczę...;-)

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.