Skocz do zawartości
nowy_zarażony

LS Ocean Direct

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis kolo poludnia wsypalem do baniaka najmniejsza paczke. Woda po dodaniu oczywiscie zrobila sie mentana, co ciekawe zwierzeta(moze oprocz hipka, ktory schowal sie za skaly) nie wykazywaly zadnych oznak stresu. Malo tego zaowazylem ze korale napompowaly sie jak nigdy(nie wiedzialem ze mam tak duza euphylie:D). Wieczorkiem woda byla juz w miare klarowna(do piasku dolaczony jest plyn, ktory ma redukowac zmentnienie). Musze przyznac, ze piaseczek jest naprawde ladny. Wczesniej mialem martwy argonit, ten jest zupelnie inny: krystalicznie bialy, ziarenka sa roznej wielkosci, wyglada przez to b naturalnie. W piasku znalazlem kilka kwaleczkow skaly, sporo muszli. Co wazne jest pakowany bez wody, wiec placimy za piach a nie zgnila breje:) Ogolnie wart swojej ceny:)

W moim baniaku wyszlo wraz z odrobina starego piachu warstwa ok 3-4,5cm, piach zajmuje ok 1/2 powierzchni dna 90X50. Nie wiem czy moja piaskowa poradzi sobie z ta fura piachu, zobaczymy:)

Jak juz przy temacie piasku, mam maly tip&ttrick:) Jak nasypac ladnie piasek, zeby nie zasypac dekoracji i nie zamulic zbytnio baniaka? Tak wiec bierzemy rurke z pcv(najlepiej przezroczysta), dlugosc ok 10cm nizsza niz baniak. Teraz wbijamy ja w piasek w worku, jezeli jest wilgotny, nasza "strzykawa" jest zaladowana. Zatykamy reka dolny otwor i wkladamy do baniaka. Bardzo ladnie mozna porozkladac piach, nawet w miejscach za skala.

Zobaczymy za jakis czas, jak bedzie wygladal piaseczek.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no to cos mi sie tu nie zgadza z tym ze ten piasek jest suchy a nie zgnila breja :) jakis tydzien temu czy dwa wrzucilem 3 worki tego piachu do sumpa na DSB i on jest mokry w torbie i wlasnie z woda, taka jest idea tego piasku. moze twoj mial dziurawy worek i wysechl a moze ci sie link pomylil. worek powinien byc hermetyczny i tak zassany ze utrudnia przesypywanie sie tego piasku jak sie go przedziurawi to zasysa powietrze i wtedy nie ma problemu.


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukas piasek byl wilgotny, na dnie zebrala sie naprawde minimalna ilosc wody, dziurawy nie byl.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj tez byl dokladnie tak zamkniety jak u lukas'a a wody troche bylo i wcale nie smierdziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem nie inwestować(moczyć kasy hihi:)) w moje akwarium, bo chodzi mi po głowie inny baniak.

Ale musiałem zobaczyć, jak wygląda z piaskiem.

Ale radocha:D wsypywanie tego piasku to jak wkładanie skały czy zakup pompy.

W pierwszym akwarium tez miałem żywy piach, za każdym razem cieszy.

Tak jak napisał nowy_zarażony, koralowce bez większych objawów stresu, niektóre nawet się mocniej pootwierały.

Ryby uciekły w skały.

Kupiłem z ciekawości dwa rodzaje piasku:

Natures Ocean Bio-Activ Live Aragonite

i

Ocean Direct Caribbean Live Sand

Śliczne bialutkie, granulacja ideał.

Po otwarciu naturalny morski zapaszek.

Wsypałem po południu, a na rano miałem już kryształ wodę.

Ten Natures Ocean ma równiejszą granulację natomiast Ocean Direct ma fajne kawałki muszli i kawałeczki skałek.

Chyba bardziej podoba mi się ten Ocean Direct nie wiem czy nie jest trochę bielszy, ale mam rożne żarniki i mogę się mylić.

Muszę porobić zdjęcia dopóki jest biały:D

Może banał, ale akwarium morskie z tym piaskiem jest piękne.


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Obecnie też mam dwa rodzaje, w sumpie Caribben Live Sand, od wczoraj w akwa Natures, i tak jak wspomniał Andrzej, bardziej do mnie przemawia piasek zalany wodą czyli Natures.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, ale one obydwa były zalane wodą, nie wiem, napewno nie były suche.

To jak to jest, czyżbym nie zauważył różnicy.

Czy ten Natures ma poprostu więcej wody?


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam to Caribben był wilgotny a bakterie wspomagające w woreczku były zalane osobno, natomiast Natures był cały w wodzie.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko mylicie... :D

Ocean direct jest piaskiem wilgotnym - w opakowaniu znajduje się dodatkowo magnetic clarifier - do usuwania zmętnienia.

Carib Sea Live Sand - takiej jak IndoPacyfic(czarno biały), Special grade(gruboziarnisty), FijiPink(z muszelkami i itd) oraz ReefSand(najpopularniejszy, o ziarnistości cukru) - wszystkie one zalane są wodą.

Nie ma w woreczku żadnych bakterii.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie chcialem tego pisac, zeby nie przerwac ogolnie panujacej euforii....

Ktos tam sobie policzyl bakterie na zywym piachu o granulacji 0,5-1,7mm i mu wyszlo, ze na powierzchni 1mm x 1mm znajdowalo sie 90 bakterii.

Na dnie morza natomiast, zageszczenie bakterii na takiej powierzchni wyglada troche inaczej i wynosi srednio 1 700 000 sztuk.

Tak wiec mogloby sie wydawac, ze kupujac niezywy piach i dodajac troche sciagnietego mulu lub garsc piachu z innego akwarium, otrzymamy Live Sand o lepszej jakosci i nizszej sredniej cenie za ziarenko.

Co wcale nie oznacza, ze nastepnym razem nie kupie ponownie zywego:D.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w koncu zywy, czy ledwie zywy ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caribben Zombi :D:D


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, tak wrzucę zdjęcia jak to wyglądało.

Potem w innym dziale opiszę jakie teraz żarniki testuję, bo dziwnie to wygląda.

Przed wsypaniem

931-przed wsypaniem web.jpg

zaraz po wsypaniu

931-zaraz po wsypaniu web.jpg

na drugi dzień

931-na drugi dzień  web.jpg

To są tylko 3 worki piasku po 9 kg.


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się jednak na DSB 12cm.

Jakoś tak skromnie sobie wyliczyłem na początku, że wsypię z dziesięć worków i wystarczy.

Pomyliłem się i ostatecznie weszło 16 worków Natures Ocean Bio-Activ Live Aragonite.

Trzeba zakładać, że zawsze jakąś ilość wsypie się w różne zakamarki przy skale.

Następna sprawa to cyrkulacja, która okazała się o wiele za silna, musiałem wszystkie pompy zdławić średnio o połowę.

Tylko pompa w tunelu za skałą 6000l chodzi na maxa.

Jak ktoś się będzie decydował na DSB w baniaku to niech się porządnie zastanowi nad cyrkulacją.

Dosyć trudno jest tak ustawić cyrkulację aby nad koralowcami dmuchało mocniej, a nad piaskiem lżej.

Cyrkulacja odpowiednia dla piasku, jest za słaba dla koralowców i odwrotnie cyrkulacja odpowiednia dla koralowców, podrywa piasek do góry, tworzy wiry i tak dalej.

W końcu jakoś udało mi się wypośrodkować te ustawienia, jednak jeszcze nie do końca.

Ameryki pewnie nie odkryłem, ale szacuneczek dla tych, którym się udało opanować cyrkulację w baniakach z DSB.

Widać, ze piasek jest bardzo szybko zasiedlany, przez różne organizmy.

Już na drugi dzień, można było zauważyć kanaliki.

Będę miał niedługo nowe żarniki, to wstawię fotkę.


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja juz mialem piasek, ale szybko zrezygnowalem, wlasnie ze wzgledu na cyrkulacje, piasek przerzucilem do sumpa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.