Jump to content

Przemek

Właściciel
 • Content Count

  4209
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

About Przemek

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.Pacific-Sun.eu

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  pomorskie

Recent Profile Visitors

10047 profile views
 1. Marku, niewiele pomp w wersji V3(wifi) jest na rynku - to nowość ze stycznia tego roku. Pisałeś na serwis? Proszę skontaktuj się z Tomaszem bezpośrednio.
 2. Pracujemy finalnie nad modułem combo - zasolenie/orp. Jak za jakiś czas przekonasz się że kHLab mierzy dokładnie to myślę że bez problemu zaufasz algorytmom do automatycznej kontroli (czy to pomp dozujących czy to reaktora poprzez zmianę prędkości pompy dozującej)
 3. Dozownik jest w trybie auto kontroli czy też pracuje jako monitor? Tak, w transparentnym podczas testów urządzenia w 2017r po pewnym czasie zaczynały namnażać się glony(także w postaci drobnego nalotu na sondzie). To powodowało niewłaściwe odczyty pH> a tym samym odczyty alkaliczności... Dlatego też niektórzy producenci którzy oferowali jako "atrakcyjny dodatek" oświetlenie komory reakcyjnej - sugerują wyłączenie tego ficzersa gdyż okazuje się że w wyniku świecenia zarastają glonami wężyki, kuweta pomiarowa itd
 4. @mem_phis Paczka została wysłana w dniu wczorajszym - DPD ma na doręczenie dwa dni więc jestem przekonany że dniu jutrzejszym będzie doręczona. To nie jest okienko do podglądania :-) To jest otwór wentylacyjny który umożliwia odprowadzenie z komory kHLab gazów które wytwarzają się podczas dozowania reagentu a które mogły by mieć wpływ na wynik pomiaru
 5. Nigdy lanie odcieku o niższym kH ( i pH np.6.45) nie jest lepsze niż bardziej stężonego - o ph. 6.2 Przy takich samych dwóch akwariach(takim samym zapotrzebowaniu) - jeśli mamy odciek 30dKh i ph 6.45 oraz 6.2 i dKh 75 - to w drugim wypadku lejemy 2.5 raza mniej kwaśnej wody do akwarium niż w przypadku pierwszym. Wynik - wyższe średnie dobowe pH w tym drugim przypadku. po jakim czasie i jakim pH? Żeby te duże bryłki się rozpuściły do "mułu" to musi minąć wiele miesięcy(rok? więcej?). Jeśli reaktor się zamuli - to w zasadzie woda w kolumnie się nie rusza, można to łatwo rozpoznać. Tu z tego co zrozumiałem przy za dużym dozowaniu co2 zaczyna reaktor hałasować przez mieszaninę wody i gazu.
 6. przy pH 6.45 się nie zamuli na pewno - ledwo zacznie się rozpuszczać. Przy reaktorach pracujących na tym samym wkładzie przy pH 6.1 się nie zamula - a woda pchana jest igiełką.. No chyba że tam piasku nasypał :-)
 7. jak obniży przepustowość(zaworem) - to tym bardziej będzie się grzała. Takich pomp w ten sposób się nie reguluje.
 8. Rozumiem, w takim razie nie pomogę - dzwoń do Krzyśka.
 9. Jeśli to jest reaktor sterowany sondą - to czemu nie możesz obniżyć co2? Jest wejście co2 na ssaniu pompy? Czy w którym innym miejscu? PS. Widzę że na wejściu. Powinno ph schodzić niżej zatem. Skontaktuj się z producentem, na pewno coś doradzi.
 10. Te pompy są za mocne - dlatego masz taką a nie inną temperaturę w reaktorze. W naszych nawet największych modelach (AC5 do zbiorników 6000 litrów) stosujemy UP2000A (wersja z wirnikiem igiełkowym który dodatkowo rozbija CO2 i pomaga w jego rozpuszczeniu). Nie wiem dlaczego producent zdecydował się na tak mocną pompę w dodatku bez wirnika igiełkowego.. Grys stanowi duży opór dla tłoczenia wody, pompa przy oporze zaczyna się grzać - powoduje to zwiększone zużycie prądu i przegrzewanie pompy co może wpłynąć na jej żywotność(dlatego lepszym rozwiązaniem jest słabsza pompa i wirnik igiełkowy). Musisz pisać do producenta, to nie normalne że masz tak wysoką temperaturę(pomijam fakt że złoże w reaktorze działa zazwyczaj jak wydajny filtr biologiczny działający na granicy denitryfikatora - jednak w tej temperaturze to z biologią tam może być cienko..). Zerknij sobie na końcu na wykres rozpuszczalności CO2 w wodzie vs temperatura wody to wszystko będziesz wiedział.
 11. Hmm. Bardzo dziwne, co to za reaktor?? Czy to jakiś diy?
 12. zmniejsz ph do ok. 6.1-6.2 - odciek będzie bardziej nasycony. Pamiętaj podstawą właściwej pracy reaktora jest stabilny w czasie odciek - który możemy płynnie regulować. Regulowanie kH w akwarium poprzez zmianę ilości co2 dozowane go reaktora jest bardzo niebezpiecznym i niestabilnym rozwiązaniem - w zależności od zastosowanego regulatora prędkość przepływu gazu będzie zmieniała się wraz z poziomem napełnienia butli(jej ciśnienie będzie spadać).
 13. trwają prace w chmurze. Jaką masz wersję firmware w Wifi? 1.8.6?
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.