Skocz do zawartości

Historia edycji

Darek85

Darek85

Lampę pchnij na jakiejś aukcji a kasę zainwestuj w morszczyzne ;).

Moim zdaniem przegrody do przerobienia, a conajmniej dwie ostatnie po lewej przy pompie. Do refugium woda wpływa dołem i wypływa dołem. Ruch wody przez tą komorę jest kiepski, a co dopiero kiedy spagetti zarośnie. Tylko jego dolne części będą miały dostęp do świeżej wody a góra będzie się kisić. W całym sumpie woda stoi na jednym poziomie. Musisz zachować spadki, czyli każda kolejna przegroda ma mieć niższy poziom o 1-2 cm.

 

Ja zamienił bym miejscami te dwie przegrody przy pompie tak żeby woda z refugium do pompy przelewała się górą. Przegroda ta powinna być niższa o 1-2cm od przegrody przez którą przelewa się woda z komory odpieniacza. Na koniec ustaw przepływ przez sump tak aby poziom wody w komorze pompy był niższy niż wysokość przegrody a nie jak teraz ze jest taki jak w refugium.

Darek85

Darek85

Lampę pchnij na jakiejś aukcji a kasę zainwestuj w morszczyzne ;).

Moim zdaniem przegrody do przerobienia, a conajmniej dwie ostatnie po lewej przy pompie. Do refugium woda wpływa dołem i wypływać dołem. Ruch wody przez tą komorę jest kiepski, a co dopiero kiedy spagetti zarośnie. Tylko jego dolne części będą miały dostęp do świeżej wody a góra będzie się kisić. W całym sumpie woda stoi na jednym poziomie. Musisz zachować spadki, czyli każda kolejna przegroda ma mieć niższy poziom o 1-2 cm.

 

Ja zamienił bym miejscami te dwie przegrody przy pompie tak żeby woda z refugium do pompy przelewała się górą. Przegroda ta powinna być niższa o 1-2cm od przegrody przez którą przelewa się woda z komory odpieniacza. Na koniec ustaw przepływ przez sump tak aby poziom wody był niższy niż wysokość przegrody a nie jak teraz ze jest taki jak w refugium.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.