Jump to content

Darek85

Klubowicz
 • Content Count

  954
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Darek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  05-140 Dosin
 • Akwarium
  385+100l

Recent Profile Visitors

3631 profile views
 1. Ktoś opisywał podobny problem. Przyczyną mogą być skoki napięcia w sieci spowodowane np fotowoltaiką w twojej okolicy. Spróbuj zmierzyć zasilanie w domu w momencie jak pojawia się problem z pompą.
 2. Na opakowaniu dozownika jest nalepka AT1 PLUS (master) na instrukcji AT1 PLUS. Pozbywam się z powodu likwidacji zbiornika. Do stycznia był używany na bieżąco. Przed spakowaniem w kartony sprawdziłem wszystkie głowice. Działa.
 3. Sprzedam używaną Lampę AURORA HYBRID 4x54W +3x85W Led. Lampa sprawna, przy dłuższym zaniku zasilania rozjeżdża się godzina i trzeba się połączyć przez bluetooth i nastawić na nowo. Nie posiadam oryginalnego opakowania. Cena 2700zł Cena 2200 zł Z racji gabarytu odbiór osobisty.
 4. Sprzedam zestaw dozowników AT1 oraz AT2. Dozownik AT1 posiada 3 głowice dozujące, oraz sterownik do ustawiania dawek i czasów dozowania. AT2 jest rozszerzeniem o kolejne 3 głowice sterowane ze sterownika AT1. Oba sterowniki łączy się ze sobą kablem załączonym do AT2. AT1 używałem na bieżąco, AT2 jedna głowica przez kilka miesięcy. Całość sprawna. Dołączam 3 pojemniki 1,5l na chemię. W zestawie brak wężyków (tych łączących zbiorniczki poprzez dozownik do akwarium, do dokupienia za parę zł), oraz oryginalnych rurek w zbiorniczkach (strasznie się przez nie układ zapowietrzał więc je wywaliłem). Cena 500 zł Cena 400 zł UWAGA nie sprzedaję oddzielnie tylko całość.
 5. SPRZEDANE Sprzedam Hankę do pomiaru PO4. Dołączam całe nieotwierane pudełko z saszetkami. Cena 130zł +przesyłka.
 6. ZBIORNIK ZNALAZŁ JUŻ NOWY DOM. DO ZAMKNIĘCIA Oddam zbiornik wraz z całym życiem. Oddaje: Zbiornik 140x50x50cm, komin z lewej strony (z kominem 150cm), tył i lewy bok czarny lakobel. Cyrkulatory RW8, OW8, OW4. W zbiorniku została duża Euphylia około 30 główek, duża Acropora, dwa duże Ricorea, Milka która ucierpiała w trakcie letnich upałów, ale już odrasta i jakieś pojedyńcze Zoasy. Z ryb dwa nieduże pokolce Hepatus i Ctenochaetus, Zebrasoma, Błazenek, Anthias samczyk i dwie babki pholidichthys leucotaenia (duże wybarwione). Do tego jeżowiec Globulus, Sporo ślimaków (jeden mały porcelanowy) UWAGA: Oddaje wymieniony wyżej zbiornik z cyrkulatorami i całym życiem. Orurowanie wraz z zaworem bramowym, Sump 100x40x40. Zbiornik dolewki 20x40x40 wraz z pompką dolewki i czujnikiem poziomu, grzałka i termostat AquaMedic. Dołoże prawie całe wiadro soli AF ReefSalt, refraktometr, Hanke na PO4 Pudełko aklimatyzacyjne własnej roboty i całą resztę drobnicy która przez lata się nazbierała. Nie oddaje stelaża, pompy obiegowej pompy dozującej, odpieniacza, rolermaty oraz lampy.
 7. Zmierz poziom magnezu w świeżej solance. Może winna jest sól.
 8. Jestem z pod Serocka. Możesz 30l wziąć.
 9. Potrzebowałem podbić trochę KH w zbiorniku. Jadę na Ballingu 123 od Aquaforest. Stwierdziłem że kupie butelkę KH+ i w razie potrzeby sobie doleję. Przy pierwszym dozowaniu KH+ nie było nic nadzwyczajnego, przezroczysty płyn zamienia się w mleczko przy kontakcie z wodą. Problem pojawił się po jakimś tygodniu kiedy wlałem kolejną dawkę. Płyn w kontakcie z wodą zamienił się w coś w rodzaju skrzeku. Matowe bąble różnej wielkości, nie rozpuścił się w wodzie, wszystko po czasie wpadło w cyrkulatory i widok był taki jakbym kaszy manny nasypał do zbiornika. Pomyślałem że może pojemnik, w którym odmierzałem dawkę był zanieczyszczony i kolejną dawkę tydzień później podałem czystą strzykawką, ale efekt był dokładnie taki sam, bąble jakbym cyjanoakrylu wlał do wody. Czy ktoś miał podobnie? Może robię coś nie tak? Niedawno robiłem ICP i wszystko poza za niskim jodem OK. Ph 8,1 KH 9, zasolenie 37ppt. PH+ ma datę ważności do 2025r, dodam jeszcze że komponent 2 z ballinga dozowany zachowuje się normalnie (mlecznie).
 10. Ja mam taką pompkę od Tunze. Używam jej od trzech lat do podmian i dolewki. Zasilam ją z zasilacza 5V. Ze 3 razy się przygapiłem i chodziła na sucho kilka godzin i nic jej nie było.
 11. Odsuń od szyb bocznych żeby czyścik mógł wjechać. Ogólnie nie tyle co wysoko co strasznie stromo. nie ma miejsca żeby szczepki postawić, będziesz musiał wszystko kleić. Ja położył bym ten największy na płasko na środku a mniejsze dokleił na nim żeby wyszły jakieś fajne półki. Jak będzie problem to użyj młotka i pokrusz na mniejsze kawałki. Do klejenia świetnie nadaje się klej CX5, kupisz w markecie budowlanym. Twardnieje błyskawicznie.
 12. Nie wiem o jaki czujnik chodzi ale pewnie działa na zasadzie załamania/odbicia światła od wody. Z jakiegoś powodu światło nie odbija/załamuje się prawidłowo. Może szyba brudna? Może światło słoneczne albo oświetlenie sumpa zakłóca prace?
 13. Polecam włączniki do każdego gniazda. Super rozwiązanie, wyłączasz każdy element bez szarpania kabla ze wtyczki. Ja mam porobione na takich przedłużaczach https://cenowarka.pl/logilink-listwa-zasilaj-ca-lps251-a2390875.html
 14. Przy każdej podmianie. Jeżeli będziesz używać vsv i zauważysz zmętnienie wody zmniejsz dawkę o połowę.
 15. Akwarium dojrzewa i nic nadzwyczajnego, że pojawiły się glony. Włosowate z czasem znikną jak będziesz pilnować parametrów. Ja polecam lanie bakterii wraz z VSV jako pożywki. Z valonią jednak będzie trudniej. Ciężko będzie ją zagłodzić. Najlepszy będzie jakiś jej konsument. Krab mitrax będzie pomocny. Pokolce to świetne kosiarki na glony, jednak 130l to trochę mało na takie ryby.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.