Skocz do zawartości
kaziko

czym przykleic gałązkę seriatorpory?

Rekomendowane odpowiedzi

czym przykleic ułamaną gałązkę? slyszalem , że da sie zastosować kleje typu kropelka itp , czy to prawda ?

chce zrobic z tej ulamanej gałązki sczepke - jaka jest procedura? czy powierzchnie skalki trzeba wysuszyć wcześniej ?

zauwazylem , ze czasami szczepki sa instalowane w jakims tworzywie sztucznym z wygladu jak modelina - co to jest dokladnie?


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dany: bez obrazy, ale nie ma to jak umiejetnosc czytania.

1. napisalem , ze chce zrobic szczepke.

2. pytam czy da sie zastosowac kleje typu kropleka czy jak sie nazywaja te klejace ekspresowo - gdzies kiedys slyszalem , ze sie da.

3.nie pytam o kleje specjalistyczne do klejenia korali, po co mam wydawac 70zl, skoro moge to zrobic klejem za 7zl ktory mam w narzedziowni?

4. co to za tworzywo sztuczne ?


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz cokolwiek przykleic kropelka to powierzchnia powinna byc sucha. Ja kiedys przykleilem kawałeczek właśnie seriatopory kropelka, do wysuszonego wczesniej kamyka i sie jakis czas trzymalo, dopoku krab na to nie wlazl, bo seriatopora bardzo powoli przyrasta i oblewa skale w porownaniu do np grzybka, ktory szybko sie przyklei kropelka wlasnie. Wtedy kupiem epoksydowy klej AM za 45zł i moze to jest ta twoja modelina - bo on po wyschnieciu w wodzie jest bialy. Wszystkie korale ktore widzialem byly klejone takiemi podobnmymi klejami do korali/skal.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kaziko

Moze to pomoze? Tam kleja, miedzyinnymi, klejem cyjanoakrylowym - a to chyba "kropelka" wlasnie. Pozdrawiam,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kaziko Wesołych Swiat:)

Ja poprostu staram sie nie utruniać sobie zycia:)stad ten fachowy klej:)

Fakt nie dostrzegłem, ze chcesz zrobic szczepke!

Pytałes o cos co wyglada jak modelina, wiec napisalem co to jest. Proponowalbym precyzyjniej konstruowac pytania:)


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, ze do mokrych powierzchni kropelka trwale nic nie przyleisz. Tak samo jak do bardzo porowatych. Probowalem kiedys korek do drewna przykleic :D

@kaziko, dany ma racje, tak sie sklada ze byle czym nie zrobisz czegos dobrego.

Jezeli cos co kosztuje 6zl spelnialoby dobrze role tego za 60zl to wszyscy by stosowali to 10x tansze.

I tak jest ze wszystkim.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, wiem, bylem w acroporze i zobaczylem , dotknalem i juz wiem o co chodzi.

ta modelina to najczesciej klej grotecha albo cos podobnego. no dobra , jak seriatopora bedzie rosla w takim tempie jak do tej pory, to warto wylozyc na ten klej, szczepek bedzie pewnie wiecej. :D

@dany : spoko :D . pytanie bylo precyzyjne. tylko za cholere nie moglem sie domyslic , ze linki do sklepow to wlasnie odpowiedz, ze to ta modelina... :D


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie mozesz na super glue kleić

wiercisz dziurke w skałce (wiertarką) o średnicy troske większej niz szczpka seriatoporki, zalewasz dziure klejem tak aby jedo nadmiar po wsadzeniu szczpki "wylał: sie z dziurki, odsztawiasz na 2min, polewasz wodą z aqwa i wsadzas do zbiornka.jest to dość popularny sposub szczpieniua korali w us, jego zaletą jest to ze tanim kosztem mozesz przykleić nawet najmniejszą szczpke. zaletą jest to ze nie widać mozcnoi zucającego sie w oczy białego kleju

pozdrawaim błażej


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby sie okazało, jakimś cudem :D że, masz nadmiar szczepek seriantopory to b.chętnie przyjmę za opłatą taką szczepkę.

ps. jaki kolor tej seriatopory?


Zbiornik 72L, RO+DI, lampa 4*24w 2*biała 10k i 1*niebieska10k, 1*Fiji Purple, 2*Tunze 6015, grzałka EHEIM 50W, miniflotor + Eheim 3702, sól RED SEA Reef Coral Pro, skała 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez wiercenia, szczepki można kleić klejami cyjanoakrylowymi w żelu - zagęszczonymi. Ja stosuję Loctite 454. Wszystkie te "kropelki" i "cyjanopany" są za rzadkie. Leszek Bolesławski podawał kiedyś inną nazwę handlową tego kleju.

cyt.PJR "Jezeli cos co kosztuje 6zl spelnialoby dobrze role tego za 60zl to wszyscy by stosowali to 10x tansze."

W tym wypadku akurat tak jest. Mój klej kosztował 12zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w marketach mozna dostać klej "cyjanopan" (chyba tak sie nazywa) jest jego kilka rodzaji mi. w żelu-kosztuje koło 2zł:D


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie, tylko że nawet jak się zrobi szczepke na kamyku to potem ten kamyk warto gdzies usadowić w akwa, co najczęsciej się wiąże z przyklejeniem go do jakiejś nierozbieralnej skały. i koło sie zamyka, bo wychodzi na to , że klej do skał wraz trzeba kupić :D


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek mnie uprzedzil.

Wszystko dobrze, mozna kombinowac gdy sie ma skalke w reku. Gdy szczepke trzeba umocowac pod woda na wiekszej skale to zaczynaja byc problemy i wybor odpowiedniego kleju przestaje byc problemem :D raptem kilka specjalistycznych pozycji.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@błażej, rzeczywiście, zapomniałem o cyjanopanie w żelu ale to dlatego, że jeszcze go nie spotkałem w handlu. Poza tym opakowanie 2g za 2zł to drożej niż 9zł za 20g (loctite) ale taka różnica przy naszych wydatkach się nie liczy.

@Darek S, tak niestety jest. Nie ma klejów uniwersalnych. Problem dotyczył przyklejenia gałązki korala do kamienia a nie kamienia do kamienia.Dyskusja o "wyższości kleju marki..." już tu była więc nie będę się rozwodził tylko dodam, że Grotech jest do bani:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rs, tak z ciekawości napisz dlaczego ten Grotech jest do bani. Testowałem i nawpieniałem się nieźle i Grotech wypadł wyśmienicie w porównaniu np. do AM.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebciu, jakiego miałeś Grotecha ?. Ten którego ja używałem (kiełbaska dwuskładnikowa), to katastrofa, nic nie można było przykleić co nie stało stabilnie i prostobadle, lekkie pochylenie i po pewnym czasie, bęc. W tej chwili używam kleju AM dobrze zachowuje się pod wodą, po prostu klei, w przeciwieństwie do Grotecha.


Akwa 500 l z LR Sump 250 l z refugium. Obieg Red Dragon 6500 l. Cyrkulacja Tunze 6100 x 2 szt. z Multicontrolerem. Odpieniacz BK 200 De Luxe. Oświetlenie - 8x T5. Suplementacja - Ca i Kh proszki FM, Mg GroTecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zdążyłem nic napisać ale napisałbym dokładnie to co osad. Wszystko się zgadza, włącznie z tym, że teraz kleję AM i jest dużo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj kleiłem seriatoporkę AM i jest w porządku. Nie wiem co z nim nie tak:)?

Może jakaś trefna seria kiedyś wyszła?

Pozdrawiam Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio wiele kleiliśmy za pomocą AM i jedyny problem to to, że teraz na biało straszy w zbiorniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w sumie kleje am ze względu na cene (2 opakowania tygodniowo). kleji dobrze tylko długo schnie...no i woda w zbiorniku biała ale ogułem jest oki.


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 opakowania tygodniowo --- na swieta zajaczki lepiles czy co? Oj Blazej Blazej:)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe pokolce mi strasznie je zzucały więc pokleiłem do sały ale tez ostatnio sporo szczpek robiłem ....no i nowe korale (szczpki) raczej tez bez sałek kupuje więc idzie tego sporo.....teraz daje spokuj zbiorniczkowi(jeszcze kilkadziesiat szczek z proagaci i kończe zasiedlanie:D

ps. Szymon masz juz gg sprawne??


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja miałem wręcz odwrotną sytuację dotyczącą klejów. AM okazał się totalnną tragedią do tego stopnia, że nie chciał snąć nawet bez wody.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pilot

Rebciu tak na wszelki wypadek : jeden skladnik bez drugiego nie wyschnie,trzeba je dokladnie wymietolic razem (jakbys czyscil...) i zapewniam ze ladnie schnie.

Co mialies z plastyki? :D:):D:)

ps. 400L ? myslalem ,ze masz wieksze AQM :D zakladasz moze nowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.