Skocz do zawartości
malizna2009

Przesiadka z 225l na 500l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W niedługim czasie zamierzam wystartować nowy zbiornik, który jest 2 razy większy od dotychczasowego baniaczka. Jak zrobić tą przesiadkę żeby przeszło to jak najłagodniej I z minimalnym obciążeniem dla systemu. Nie bardzo wiem jak się do tego zabrać. Druga sprawa to jakiej farby użyć do pomalowania tła( czyli coś co kryje szybę) lub może ss jakieś naklejane tła. Dziękuję z góry za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest postawic nowe, poczekac, az dojrzeje (mozna dolewac do nowego wody z podmian i wsypac troche piachu ze "starego"). Jak dojrzeje, to robic podmiany "krzyżowe", czyli mieszac wodę pomiedzy akwariami  i potem stopniowo przekladac zwierzaki. Masz możliwość trzymać dwa akwaria w jednym czasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tło do akwarium znajdziesz na allegro w różnych wymiarach i kolorach, łatwo się przykleja. Ja też zamierzam w niedługim czasie zmienić na dużo większe akwarium więc chętnie poczytam o pomysłach łagodnego przejścia ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdej castoramie folie samoprzylepne w dowolnych kolorach

za rolkę 250x55 cm jakieś 25-27 zł

 


1a0ce180c548df629102e55854e0d745u1476a17

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym trzymaniem dwóch akwarium to trochę ciężko, nie dość że obydwa zajmują nie mało miejsca w salonie to jeszcze wysłuchiwać żony zali;). Myślę że większym problemem jest ilość skały, bo w małym mam jej aż nadto I jak kupię kolejne ilości do startu nowego to co z tym co zostanie po zatrzymaniu starego( trochę za dużo strat finansowych i długi czas znalezienia kupca). 

Możecie podesłać do jakiegoś linka co do tła, proszę.

Edytowane przez malizna2009 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz codziennie do starego akwarium wlac 20 litrow nowej solanki a stara zbierac i napowietrzac.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Mozesz codziennie do starego akwarium wlac 20 litrow nowej solanki a stara zbierac i napowietrzac.
Właśnie przy swojej przekładce się też tak zastanawiałem tylko nie wiem czym to się różni do jednorazowej dużej podmiany? Bo przecież może dać swoją wodę do nowego zbiornika dolać np 20-30% pozostałej i za kilka dni znowu tak samo, odpieniacz na starcie można dać do głównego na ten czas. Plus jaki ja widzę to nie mamy odstanej "żywej" wody no i nie trzeba jej magazynować.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sugeruję po pierwsze sprzedać wszystkie ryby. U mnie po przesiadce ospa wycięła całą obsadę. Co do korali to miękasy powinny dać sobie radę. Co z LPS i SPS to może być ciężko, bo dojrzewanie nowego zbiornika może je zabić. U mnie z SPS była pavona i mimo tego że to silny koral nie wytrzymała plagi glonów i cyjano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie to przeraża, a może ktoś startował na atm colony I czy naprawdę przyspieszyło to okres dojrzewania? Opinie w Anglii są bardzo pozytywne na temat tych bakterii i że niby można wystartować z rybami i koralami na drugi dzień. Planuje start na żywej skale i żywym piachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbieraj wode z podmiany ja tak zrobilem przy przesiadce ze 180 na 400. obylo sie bez ponownego dojrzewania  no moze bylo ale takie delikatne :) . wiem ze to klopot 2 akwa ale warto. do nowego akwarium lalem wode z podmianki tylko zaznaczaj sobie ile miales i dolewaj ro to co wyparowalo . by nie zwiekszac zasolenia . jak wiedzialem ze cala woda ze starego akwa wystarczy przenioslem wszystko do nowego. nie mialem zadnej ospy wszystko odbylo sie bez bolu . nie sprzedawaj ryb bedzie ok mialem jeszcze taki preparat dla ryb zeby sie nie stresowaly przy przeprowadzce ale nie pamietam jak sie nazywal .zapytaj w erybce na pewno poradza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zrobię jak kolega wyżej. A co do oświetlenia nsą teraz posiadam 2x hydra 26hd I myślę o dołożeniu jeszcze jednej lub mam szansę kupna w dobrej cenie pacific sun hyperion s którego bym powiesił po środku pomiędzy hydrami. Co waszym zdaniem lepsze. Wizualnie chyba lepiej 3x hydra ale pacific może być lepszym rozwiązaniem dla sps?

Czy pompa zwrotna 4000lph będzie wystarczająca do nowego zbiornika(150x60x45, sump długości 90x 50x 45)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba zrobię jak kolega wyżej. A co do oświetlenia nsą teraz posiadam 2x hydra 26hd I myślę o dołożeniu jeszcze jednej lub mam szansę kupna w dobrej cenie pacific sun hyperion s którego bym powiesił po środku pomiędzy hydrami. Co waszym zdaniem lepsze. Wizualnie chyba lepiej 3x hydra ale pacific może być lepszym rozwiązaniem dla sps?
Czy pompa zwrotna 4000lph będzie wystarczająca do nowego zbiornika(150x60x45, sump długości 90x 50x 45)?
Wydaje mi się że będzie trochę za słaba, będziesz musiał ją ustawić na 80% i będzie głośna. Ja przesiadam się na 150x50x50 i mam 5000l/h będzie pewnie na jakieś 70% ustawiona. A warto zrobić sobie bypass na jakiś filtr i wtedy może braknąć mocy.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Gothmog napisał:

Wydaje mi się że będzie trochę za słaba, będziesz musiał ją ustawić na 80% i będzie głośna. Ja przesiadam się na 150x50x50 i mam 5000l/h będzie pewnie na jakieś 70% ustawiona. A warto zrobić sobie bypass na jakiś filtr i wtedy może braknąć mocy.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
 

Kolega Gothmog ma racje  ,ja mam w 400 l pompe 4000l i idzie na 90 procent prawie na pełnej mocy . jeśli jeszcze nie kupiłeś weż conajmniej 5000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał 6500 jezeli jeszcze nie kupiłeś.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam tylko o pompę bo mam taką w dotychczasowym baniaku i chciałem może pogonić ja że 2-3 miesiące żeby rozbierać na coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytam tylko o pompę bo mam taką w dotychczasowym baniaku i chciałem może pogonić ja że 2-3 miesiące żeby rozbierać na coś lepszego.
Jak taka masz to trudno, zobaczysz w praniu jak będzie. Ja też zostawiam 5000 chociaż wolałbym mocniejszą.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.