Skocz do zawartości
wojtassm

Pytanie o pompę Jecod CP-40

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wie ktoś o co chodzi z tym ustawieniem kierunku przepływu? Jak go zmieniam na odwrotny to mam wrażenie, że nie ma żadnego przepływu.

Dzięki

pzdr

wojtass

Edytowane przez wojtassm (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

dwa CP40 używam od około 1,5 roku , z kierunkiem przepływu są związane łopatki , zależnie jak je założysz to jeden z kierunków jest podstawowy czyli ten "mocny" a drugi robi tylko wrażenie ruchu . Tak jak gdzieś czytałem ten drugi na robić efekt powrotu , czy cofania się wody. Ja używam tylko jeden podstawowy. 

pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...Mam CP 25 i czesto daje program "3" i pokretlo na "zero" , natomiast moc przy dmuchaniu zmniejszam o polowe a odwrotny kierunek  zwiekszam...

Czuc i widac wyraznie roznice pomiedzy kierunkami, mam te pompe zamocowana wertykalnie w rogu, na samym dole i prawde mowiac zdziwilem sie ze Chinczycy potafili tak dobrze skopiowac Gyre...

 


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tez mnie pozytywnie zaskoczyli. Nie jest to oczywiście ta jakość wykonania, ale jest OK. Ważne, że cicho pracuje i nawet fajnie dmucha. Ale w takim razie może mam tu coś zepsute, bo ten odwrotny kierunek nie daje żadnego ruchu wody, a wirniki się kręcą. 

Można też tam przecież włączyć stały przepływ czyli tryb H i przełączać kierunki przepływu. I mówisz, że w każdym kierunku Twoja pompka tak samo dmucha? Bo jeśli tak to mam coś zepsute, chociaż nigdy się nie spotkałem by coś było zepsute od nowości.

Godzinę temu, Jano253 napisał:

Tak jak gdzieś czytałem ten drugi na robić efekt powrotu , czy cofania się wody. Ja używam tylko jeden podstawowy. 

no właśnie ja nie widzę żadnego efektu niestety :) Nic... jeszcze w wolnej chwili się tym pobawię. A tak z ciekawości... masz widzę podobny litrażowo zbiornik. Te dwie CP40 to wszystko co masz z pompek?

pozdro

Edytowane przez wojtassm (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem i pompa ma efekt pchania i zasysania wody na kazdym programie a ruch widze na golym dnie, gdzie jest troche okruchow ze skaly , ktore wiruja inaczej w trybie pchania i zasysania... Jezeli Twoje wirniki sie kreca to musi byc jakis ruch, co zauwazysz patrzac na korale LPS, jezeli takie masz...U mnie Euphyllia jest caly czas w ruchu...

 


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie coś musi być nie tak u mnie. Rozbiorę to i zerknę o co lata. Wyłączę też wszystkie inne źródła obiegu i wszystko się wyjaśni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Te pompy mają jeden defekt - nawet nowe potrafią być niedokładnie złożone. Przy poprawnym złożeniu dają radę.

Ja w swoim zbiorniku używam dwóch sztuk. Założone są na przeciw siebie jedna w pionie druga w poziomie.

Tak pracują od półtora roku i wszystko jest OK.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ludzie...

Kiedy zobaczylem ten temat, wzielo mnie cos na wyczyszczenie CP-25, ktora chodzila nienagannie przez 14-scie miesiecy i kiedy ja poskladalem strasznie halasuje, nie wiem czy zrobilem cos zle czy to wina jednej gumowej nakladki, ktora laczy os silnika z ceramicznymi osiami wirnikow na zasadzie wala kardana i u mnie od poczatku jednej brakowalo, no ale przeciez chodzila bez problemu ponad rok bez halasu...

Sam silnik sprawdzilem i dziala bez zarzutow, wiec mysle ze ten halas spowodowany jest lekkim luzem przy laczeniu wirnikow z silnikiem...

Mysle ze CP-40 i CP-25 sa identycznie zbudowane, wiec moze ktos moglby sprawdzic czy os w silniku ma jakies luzy boczne?...

Poskladana i polaczona do kontrolera pompa, nieraz staje i lekkie zgiecie czy scisniecie obudowy na wirniki powoduje zmiane halasu na inny, do wyboru irytujacy z mniej irytujacym, jednak wciaz za glosnym w parownaniu do stanu przed rozebraniem...

Nie chcialem zakladac nowego tematu a uparlem sie na te rewolucyjna budowe pompy, ktora nie zajmujac miejsca (u mnie w pionie w rogu) robi prace dwoch lub trzech innych pomp, lacznie z fala...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Iceberg napisał:

Hej ludzie...

Kiedy zobaczylem ten temat, wzielo mnie cos na wyczyszczenie CP-25, ktora chodzila nienagannie przez 14-scie miesiecy i kiedy ja poskladalem strasznie halasuje, nie wiem czy zrobilem cos zle czy to wina jednej gumowej nakladki, ktora laczy os silnika z ceramicznymi osiami wirnikow na zasadzie wala kardana i u mnie od poczatku jednej brakowalo, no ale przeciez chodzila bez problemu ponad rok bez halasu...

Sam silnik sprawdzilem i dziala bez zarzutow, wiec mysle ze ten halas spowodowany jest lekkim luzem przy laczeniu wirnikow z silnikiem...

Mysle ze CP-40 i CP-25 sa identycznie zbudowane, wiec moze ktos moglby sprawdzic czy os w silniku ma jakies luzy boczne?...

Poskladana i polaczona do kontrolera pompa, nieraz staje i lekkie zgiecie czy scisniecie obudowy na wirniki powoduje zmiane halasu na inny, do wyboru irytujacy z mniej irytujacym, jednak wciaz za glosnym w parownaniu do stanu przed rozebraniem...

Nie chcialem zakladac nowego tematu a uparlem sie na te rewolucyjna budowe pompy, ktora nie zajmujac miejsca (u mnie w pionie w rogu) robi prace dwoch lub trzech innych pomp, lacznie z fala...

na moim silniku nie ma żadnych bocznych luzów ,te pompy maja to do siebie ze często nie uda się ja za pierwszym razem złożyć poprawnie :) ja czasami rozbieram i składam po 3 razy .Własnie jak jest źle/niedokładnie złożona to hałasuje, terkotka i wydaje jeszcze inne dźwięki :p Ale zauważyłem ze jak za mocno się poskłada silnik (tymi plastikami) to chodzi głośno lub nawet nie chce ruszyć ,podobnie jest tez z wirnikami jak za mocno je "wcisnę" w obudowę silnika to tez chodzi głośno ...zastanawiałem się nad tym czemu tak jest i doszedłem do wniosku ze chyba tak być musi :) ..

U Ciebie powodem może własnie być brak silikonowego łącznika silnik-wirnik,działała bez zarzutu bo jakoś to się tam ułożyło ,po jej wyczyszczeniu coś nie pyklo i jest tak jak jest. Spróbuj jeszcze ja rozłożyć i od nowa złożyć ..


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Zgadzam się z przedmówcą. Ale po roku doświadczenia z tą pompą składam za pierwszym razem :) fakt przy źle złożonej i odpaleniu silikonowe nakładki mogą zostać przedarte.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Wam...

Poskladalem pompe, pokombinowalem w kontenerze zalanym woda i zaczela dzialac, kiedy poruszylem i by sprawdzic czy tak sie nie stanie podczas pracy w akwarium,przejechalem przez wszystkie programy do przodu i do tylu a teraz co jakis czas wlacze i patrze a raczej slucham...

Brakujaca silikonowa czesc, ktorej albo od nowosci nie bylo, albo ja zgubilem, zrobilem z kawalka pianki, docinajac do momentu az wirnik bedzie sie krecil swobodnie i za jakis czas sprawdze w akwarium...

Troche dziwne jest to ze cala ta konstrukcja jest taka delikatna i czasami wystarczy lekko poruszyc by bylo cicho, no ale pompa jest chinska i jak by mi nie przyszlo do glowy by ja wyczyscic, pomimo ze wcale czyszczenia nie wymagala to by pewnie dlugo tak chodzila...

Moze ktos, kto jest dobry w technice, sprobuje ja udoskonalic, gdyz pompa jest genialna i kreci woda w kazdym miejscu i aby uzyskac podobny efekt, trzeba by zamontowac pare tradycyjnych pomp...

Na czas naprawy wlozylem do akwarium stara Tunze od Wave box'a i tak sobie pomyslalem ze jakby sie udalo osiagnac taka kulture pracy na CP to chyba bylaby to idealna pompa...

Dziwi mnie troche ze w zasadzie niewielu ludzi ja ma i wpisujac nazwe i problem w google, niewiele mozna znalezc porad...

 


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.