Skocz do zawartości
ciepok77

Pytanie o podłoże.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na wstwpie dodam, że przeczytałem większość tematów dotyczących podłoża i niewiele znalazlem odnośnie tego co chce zapytać . W październiku minie rok odkąd funkcjonuje moje 54l akwarium. Testów nie mam, przez co nie znam parametrów, ale wszystko jakoś się kręci i bardzo powoli zasiedlam zbiornik. Przejdźmy do sedna, od początku walczę z drobnymi syfkami pływającymi w toni. Dodam, że od początku mam ŻYWY PIASEK NATURES OCEAN LIVE SAND WHITE (przepraszam za wielkość ale tekst skopiowany:-) ). Akwarium to nietypowa kostka robiona na zamówienie, z tylnym panelem na odpieniacz, grzałka, siporax i inne media. Za grzebieniem od strony panelu na przyssawkach zamontowalem dociętą  kratkę malarską na której leży wata i przez nią przepływa woda zanim trafi do panelu. Niestety ten zabieg nic nie pomaga, gdyż ciągle w wodzie pływają drobinki, co mnie strasznie irytuje. Zaczynam się zastanawiać nad wymianą podłoża (wiem, że jedni to robili i nic, a u innych dojrzewanie od nowa) i zastanawiam się nad Aqua Medic Bali Sand 2-3mm i mam pytanie do posiadaczy takowego.  Jak się sprawuje? Czy faktycznie wpada dużo detrydusu pomiędzy i są problemy z parametrami? Walczę ciągle z ustawieniem cyrkulacji i nic to też nie daje, dodam, że mam; obiegówka z panelu 1200l ustawiona po skosie ku górze, koralia 900 wymiatająca syf zza skaly i rw4 skręcone na 1 kropkę,  pod wylotem z obiegówki ustawiony po szybie bocznej na przednią szybę. Wszystko tak ustawione, że nie ma pralki ani martwych stref. Bardzo jestem ciekawy opini ludzi posiadających AM Bali Sand, czy ogólnie gradacja 2-3 nie jest za duża? Dodam jeszcze zdjęcie poglądowe cyrkulacji. Dziękuję za odpowiedźi  i pozdrawiam.

20180916_182544-1440x1920.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecę Ci żwirek od KZ, pompy go nie ruszają. rewelka. Syfu tyle samo co w normalnym. Nie ma siły, musi być przekopywany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym KZ też czytałem, w kilku wątkach był tu polecany, ale nie ukrywam, że nie pasuje mi gradacja 3-5, wydaje mi się troszkę za duża, no i kolor ma bardziej kremowy, a AM biały i na takim mi zależy. O podłożu AM znalazlem tylko w 1 wątki, że ktoś poleca, przetrząsnąłem forum jak i internet i nie wiele jest opini. Może się jeszcze znajdzie ktoś kto ma:-), albo ktoś kto powie z doświadczenia, która gradacja jak się sprawdza 2-3, czy 3-5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, ciepok77 napisał:

O tym KZ też czytałem, w kilku wątkach był tu polecany, ale nie ukrywam, że nie pasuje mi gradacja 3-5, wydaje mi się troszkę za duża, no i kolor ma bardziej kremowy, a AM biały i na takim mi zależy. O podłożu AM znalazlem tylko w 1 wątki, że ktoś poleca, przetrząsnąłem forum jak i internet i nie wiele jest opini. Może się jeszcze znajdzie ktoś kto ma:-), albo ktoś kto powie z doświadczenia, która gradacja jak się sprawdza 2-3, czy 3-5.

KZ na pewno nie ma gradacji 3-5. 

Jak patrzę na mój to jest 2-3 maksymalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem podłoże od AM, wczoraj wybrałem cały piasek, dolewając wodę spowrotem do akwarium, była niezła zadyma. Mam nadzieję, że nic złego przez to się w zbiorniku nie wydarzy. Czytałem na forum, że jakiś kolega nawet przez taki zabieg "położył zbiornik ", ale też czytałem, że ludzie wymieniali na raz i wszystko było ok, na pewno dam znać. Mam jeszcze jedno pytanie, w czym płuczecie podłoże zanim wsadzicie do akwarium; kranówa czy ro? Oczywiście na forum jest dużo opisów, jedni w kranówie potem moczą dobę w ro, inni tylko w ro. Zależy mi na tym, żeby dzisiaj to przepłukać i włożyć, ale w czym? Czy jak z grubsza przepłuczę w kranówie, a potem ze 2 razy w ro będzie ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja swój płukalem w kranowicie, później RO, na końcu do piekarnika na czystą blachę z papierem do pieczenia. Suchy piasek z erybki, nie wiem czy tak należy i jak robią inni ale to mój sposób.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.