Jump to content

elespero

Klubowicz
 • Content Count

  2246
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  miejscowość

Recent Profile Visitors

3300 profile views
 1. Jesteś idiotą? On pisał o 200 funtach. Podstawówkę omijałeś? Już wiem dlaczego kilka lat tu nie wchodziłem, przez dzbanów takich jak ty. Wstaw linka jak wiesz gdzie kupić taniej, bo autor postu napisał dokładnie że dedyk to 200. Przeczytaj ze zrozumieniem co napisałem, zwłaszcza moje pytanie.
 2. To podrzuć jakiś link koledze.
 3. Bo jest w pierwszym poście że nie chce płacić 200 funtów za dedykowaną siatkę i szuka alternatywy. Nie zgrywam kozaka, potrafię czytać Januszu, typowy Januszu.
 4. Czytanie ze zrozumieniem boli? Przeczytaj jeszcze raz.
 5. Zrobisz jak uważasz, ja znam to z doświadczenia swojego i kilku akwarystów.
 6. A gdzieś napisałem aby pompa obiegowa miała robić za cyrkulację? Bo ja jakoś nic takiego nie napisałem. Aby uzyskać dobrą filtrację to pompa powinna być x20 a nie x10 jak to tu po forum się wala. Woda musi zapie**alać a nie płynąć spokojnie. To podstawa dobrej filtracji, wymiany wody akwarium - sump. Ja mam dodatkowo jeszcze mały cyrkulator w sumpie aby nie było martwych stref. W większości problemów z filtracją wystarczy zwiększyć przepływ i cyrkulację. Ja nie wiem jak można szczędzić na tak ważnej kwestii. Zwłaszcza jak to nie są jakieś duże pieniądze.
 7. Z plastikowych kątowników można posklejać ramkę i siatkę z grubym oczkiem. Moskitiera jest za gęsta i ograniczy mocno światło. Ale siatka, nakrycie akwarium przeszkadza. Nawet przy karmieniu, mnie denerwowało. Zrobilem koronę z dibondu i jest elegancko. Światło z lampy też nie razi po oczach przy koronie.
 8. To źle ustaliłeś, 250l w obiegu i jest pompa 5000. Podnosi na 130cm, szału nie ma z przepływem.
 9. Jaka awaria rur? Musiłbyś czymś uderzyć, naciąć. Te rury są klejone i ścianka jest gruba. Jak skręcisz dobrze przeloty to nie ma prawa nic ciec, tam nie ma ciśnienia aby mogło coś się stać. nie dawaj silikonów ani innych rzeczy, na uszczelkach będzie trzymać dobrze. Czy zrobisz komin wewnętrzny czy zewnętrzny jest to obojętne, będzie tak samo działać. Jak wewnętrzny to w którymś rogu, nie dawaj na środku. Jak zewnętrzny to po całej długości i przedłużyć szafkę i na kominie zrobić zabudowę taką jak szafka. Minimum 5 tys, 3,5 będzie za mało. powrót z komina i ja bym przeciągnął rurę na drugi koniec akwa aby był lepszy obieg. Jeżeli będzie jakaś korona.
 10. Firma która wykonuje akwaria powinna znać wymiary pod dany przelot. Podaj jakie przeloty i oni zrobią odpowiednie otwory
 11. elespero

  Ikra błaznów

  Nie robiłem osobiście ale czytałem gdzieś że przekładają i ustawiają napowietrzacz tak aby lekko ruszał ikrą. Tu na forum gdzieś to było. Szykuję się na ikrę u siebie i przeszukuję fora na ten temat.
 12. Ja używam eheim compacton 1000, pompa ma 6 lat. Pierwsze 2 lata pracowała z reaktorem na glony później 3 lata leżała w piwnicy i teraz jest do podmian.
 13. Jest masa przykładów, gdzie metalowa końcówka od termometru w tydzień wysadziła cale akwarium. Ale co tam, lepiej się splakać i usunąć konto.
 14. Proszę nie wprowadzaj w błąd jak nie wiesz co wirnik lub ośka może oddać do wody i to w jakim stężeniu. Ja swoje krewetki wpuściłem tydzień po starcie, więc tu nie ma reguły. Icp ci pokaże czy są jakieś metale ciężkie. Warto zrobić jak coś takiego miało miejsce i nauczka żeby lepiej dobierać sprzęt. Nikt nie jest nie omylny.
 15. Oczywiście ze tak, aluminium, miedź i inne ciężkie. Wystarczy minimalna ilość i bezkręgowce lecą. Jak skorodowała to nie możesz nią nawet mieszać, będzie oddawał cały czas już do wody. Śmietnik taka pompa. mieszając łyżką metalową można narobić sobie biedy. ja używam soli tropic marin i mieszam drewnianą łyżką, po 10 minutach od wyklarowania wpada do zbiornika. Jak była używana na chwile to nie zdążyło skorodować, a jak pompa stała 4 dni w słonej wodzie to zeżarło wirnik i ośkę które oddały do wody metale ciężkie na które bezkręgowce są bardzo czule. teraz wykonaj test icp i zrób podmianę 30%. ja tak kiedyś ubiłem cale akwarium bo zostawiłem czyścik z metalowym ostrzem na 2 tygodnie. Człowiek cały czas się uczy.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.