Jump to content

elespero

Klubowicz
 • Content Count

  2155
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  miejscowość

Recent Profile Visitors

3090 profile views
 1. Ja w 500l miałem jebao dcp 10000, 3 lata bez awarii. Teraz w 250 tez mam jebao i śmiga aż milo
 2. Dziwne, nie miałem nigdy problemu. We Wrocku ujowe powietrze
 3. Skąd masz takie info ze w 2 miesiące? Mialem raz problem jak nakrętka nie trzymała szczelnie, a tak to z 10 butelek przerobiłem i zawsze końcówka ze starej butelki pokrywała się z nowa butelka. Trzeba szczelnie zamykać i kontrolować czy jest dobrze zamknięte, jak się robi nalot na gwincie to nie jest szczelne. @gryadamkażdy ma jakiś swój sprawdzony sposób, liczą się efekty. Tez wiele zależy co masz w akwarium, jak masz tam kilkanaście tysi to lepiej testować regularnie.
 4. No oczywiście ze tak. Wielu ci powie ze icp to przerost nad treścią, jak prowadzisz akwarium z głowa to są zbędne. Najważniejsze to obserwować koralowce, lekkie zmiany i widać odrazu po koralach. Co do samych testow, trzymaj się jednych. To ze pomiędzy różnymi markami testow będzie inny wynik to nic nie znaczy, ważne aby ten wynik był powtarzalny. Zrób sobie sam test testow, ja kiedyś robiłem sobie taki. Zrobiłem po 5 testow z każdego pod rząd. Mało istotne jest czy masz KH 8.3 czy 8.8, ważne jest aby było stabilne czyli test ma być powtarzalny. kh testowałem Hankę, saliferta, af i rs. Tylko Hanka miała powtarzalność która mnie zadowala. Ja używam tak Hanka do KH, PO4 i zasolenia, Salifert do Ca, Mg i No3. Nie wyobrażam sobie mierzyć KH kropelkami. Wyniki w dużym stopniu zależą tez od jakości ich wykonania, wiec jeden będzie się starał i będzie miał fajna powtarzalność a drugi będzie robił byle jak i wieszał psy na testach. Najlepiej spróbować kilku i dobrać pod siebie. Mi najbardziej odpowiada taka kombinacja jaka podałem wyżej.
 5. Połam im nogi to nie uciekną. Jak tam goniopory? pokaz zdjęcie całego baniaka.
 6. Skoro tak twierdzisz.
 7. Bo dino często występuje z cyjano, spowodowane jest to zachwianiem równowagi w akwarium. Słaba filtracja, brak złoża dla bakterii.
 8. Dino i cyjano. Dorodne.
 9. Masz napewno dino? Wątpię aby wywołało to wyczyszczenie tylnej szyby. Odstaw pożywki dla bakteri jak stosujesz, wszelkie amino i dodatki. wrzuc zdjęcie tego dziadostwa.
 10. Ma wskaźnik kiedy trzeba go skalibrować. Zrobiłem z 30 testów nim i zawsze pokazuje to samo. Sprawdzałem tez na płynie kalibracyjnym i równo 35.
 11. Ja ostatnio zakupiłem z Hanny miernik do zasolenia i sprawdza się świetnie.
 12. 1. Ja miałem 130x65x60 i był to świetny rozmiar. Idealnie pasowała do niego lampa z ATI 8x54W która przerobiłem na hybrydę i było eleganckie światło. 2. Rolermata, lub filtracje mechaniczną od startu. 3. Można bez odpieniacza, sumpa wypchać żywą skałą. Świetne rozwiązanie, filtracja i spokojne miejsce do mnożenia się drobnego życia. 4. startować najlepiej na pełnym wyposażeniu. 5. Z oświetlenia to ci jedynie mogę polecić hybrydę z ATI. Taka miałem i byłem zadowolony. Na lampach ledowych się nie znam. Teraz mam starego maxspecta 160w i zobaczymy co będzie. Przed wyborem oświetlenia musisz tez ustalić obsadę, jakie korale chcesz mieć. Sps wymagają lepszego światła niż LPS i miękkie. 6. Pompę warto mieć od początku, minimum na 4. Ja dozuje fito w żelu pompą, koralowce i mikro życie to lubi. 7.Pompa obiegowa Jebao DCP 10000, cicha i naprawdę fajnie pompują. Najlepszą jaką miałem cyrkulację to był maxapect gyre 350. Dwie sztuki i sterownik wifi. Piękną robotę robiły. 8. Z tym dsb i refugium różnie bywa, trzeba mieć odpowiednia wiedzę i doświadczenie, można tym wysadzić zbiornik jak się źle to zrobi. Jest to moja opinia z moich obserwacji w moich akwariach.
 13. Szacuneczek, pięknie wszystko rozrosło się. Tez mam RS 250 aktualnie. Lecz po miesiącu stwierdzam ze za mały jest. Na razie nie mam miejsca na większe….
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.