Jump to content

elespero

Klubowicz
 • Content count

  2017
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  miejscowość

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. elespero

  Projekt budowy lamp LED 250W, 430W, 530W i 750W

  Ale w Niemczech robią testy tylko starszym, osobom że zwiększonym ryzykiem i po bezpośrednim kontakcie z zarazona osoba. Tydzień temu byłem u lekarza, bo coś "przeziębiony" jestem. 38 stopni, lekarz mierzył. No i nie zrobią badań, 2 tygodnie w domu i wypad do pracy. Taka rzeczywistość.. Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 2. elespero

  Ceny akwarystyki morskiej :)

  A mnie trafia, jak nieudacznik bierze się za robienie biznesu. Łatwo jest wziąć kredyt i stekac jak to się jest na minusie wiecznie. No ale jak się jest na minusie lub ma się małe profity, nie pozwalające na zabezpieczenie się na czarna godzinę, to zmieniam branże, lub idzie się na etat jak to już słony napisał. A jak dalej brakuje to się chodzi do dwóch pracy. Jak mi zaczyna brakować to po 90h w tygodniu pracuje, kosztem rodziny, braku dla nich czasu. Ale myślę na przyszłość, aby nie brakło mi. Żeby moja rodzina miała cały czas co jeść i gdzie spać. Niestety, ten chory świat już tak jest zrobiony, że bez kasy nie da rady. A jak ktoś nie potrafi planować na przyszłość.. No to płacz i wypisywanie co go trafia.. Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 3. elespero

  Ceny akwarystyki morskiej :)

  To czegoś nie rozumiem, skoro ma 5-15 do ręki to ma z czego odkładać na czarną godzinę, chyba że jest bezmózgi i wydaje na bieżąco wszystko. Druga sprawa, jak dobre jedzenie to na dowóz się nie wyrabiają knajpki..
 4. elespero

  Ceny akwarystyki morskiej :)

  W DE w sklepach już zaczyna brakować soli, ale to przez głupotę ludzi. Zaczęli masowo wykupywać zapasy, producenci nie nadążają. Od zamówienia to minimum tydzień trzeba czekać na wysyłkę. Ludzie sami sobie nakręcili to wszystko. I już nie stękajcie że jest już tak źle, raptem 2 tygodnie są jakieś ostrzejsze ograniczenia, a tu tyle firm pada. Co to za firma jak nie ma na czarną godzinę?
 5. elespero

  Meblościanka Koszalińska

  U mnie działają cały czas wentylatory. Brak wilgoci w szafce.
 6. elespero

  Meblościanka Koszalińska

  Na kozaku Czekam na dalszy rozwój Wentylacja szafki to podstawa, Najlepiej dwa wentylatory, jeden wyciąga a drugi wpycha powietrze. Jak i pod akwarium, tak i nad.
 7. elespero

  Barlinecka pięćsetka z SPS

  Pięknie!!! Chętnych pewnie sporo, tylko problem z odbiorem.
 8. elespero

  Nowe, większe:)

  Może minimum to za mało?
 9. elespero

  Nowe, większe:)

  A stront? Dozujesz?
 10. A wysiliłeś się choć troszkę i przeczytałeś opis na stronie od magu? "*** Jeżeli Arduino i drivery LED zasilane są z różnych źródeł należy połączyć masy (minusy) wszystkich użytych zasilaczy (tylko minusy!!!). ****** Jeżeli układ ma więcej niż jeden zasilacz, wszystkie masy muszą być ze sobą połączone, to bardzo ważne, inaczej jest spora szansa, że popali sie cała elektronika
 11. elespero

  Pompa obiegowa

  Moja lata na 93% i nic nie słychać. Lecz na te 500l w obiegu to dcp 8000 to minimum.
 12. elespero

  Pompa obiegowa

  Mam tak samo. Mam obieg dcp 8000 i nic nie słychać. Jak przytulisz ucho do do pompy, to słychać tylko przepływ wody.
 13. elespero

  Coś złego dzieje się na mojej rafie

  To jest teraźniejszy problem. A jak ktoś chce uchronić go przed kolejnymi problemami to macie żale. Powtórzę. U Ciebie kulki zdają egzamin bo masz wymuszony mocny przepływ przez nie. Tu kolega nie ma, i będzie problem z tego.
 14. elespero

  Coś złego dzieje się na mojej rafie

  To naucz się czytać ze zrozumieniem co było już napisane. Podałem konkretny przykład co się dzieje ze złożem gdy nie ma odpowiedniego przepływu. Jak nie rozumiesz to już nie moja wina. Nawet sama sobie zaprzeczasz, każdy normalnie myślący wie, że w kaskadzie nie ma mocnego przepływu. Zapomniałeś o tej. Przy zakwicie, ważne jest napowietrzanie.
 15. elespero

  Coś złego dzieje się na mojej rafie

  Nie będę z Tobą dyskutował. Niestety nie dorosłaś do normalnej rozmowy. Nie rozumiesz jak działają takie kulki. Ty masz je w filtrze przepływowym, więc masz wymuszony przepływ, nie ma problemu z zapychaniem się. A jak kolega ma to w kaskadzie o małym przepływie to się zapchają "pory" w tych kulkach i to co jest w środku zaczyna gnić. To nie jest teoria, to zostało przerobione przez wielu akwarystów, doświadczonych. Ale ty wiesz swoje, ok. Żegnam, bo nerwy puszczają.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.