Skocz do zawartości

Historia edycji

dla syna

dla syna

23 minuty temu, wojtassm napisał:

A którą sól uważasz za sprawdzoną? Teraz to już nie pora, ale jutro zgłębię temat soli z artykułu "Test soli" na reefhub.

Z rdzewiejących śrub żelazo to pewnie nie byłby problem, ale tam jest chrom. Jutro to zdejmę. A powiedz mi... sprawdzasz pH online całą dobę? Bo ja sporadycznie. Sondę mam w reaktorze więc do akwarium często nie trafia :) 

Tak, wtedy zrobiłem testy bo to był dopiero zamiar wprowadzenia twardzieli. Od tamtej pory dozuję akwa i testu nie zrobiłem. Zakładam, że dozowanych pierwiastków nie brakuje... prędzej jest ich za dużo niż za mało, bo korali nie ma jakoś wiele jak widać na zdjęciu. Ale pewnie Cię posłucham... warto po takim czasie zobaczyć co się zmieniło i o ile.

 

Obecnie używam af reef salt. Tylko że ja dozuje jeszcze potas bo coś mi go ubywa. Ale z tego co wiem inni nie dozują potasu i jest dobrze. Od czasu do czasu kąpię trochę jodu i strontu ale to max 5 kropel na miesiąc. Może powodem tego jest że balling dopiero wystartował w śladowych ilościach (2ml na dobę każdego komponentu). 

dla syna

dla syna

19 minut temu, wojtassm napisał:

A którą sól uważasz za sprawdzoną? Teraz to już nie pora, ale jutro zgłębię temat soli z artykułu "Test soli" na reefhub.

Z rdzewiejących śrub żelazo to pewnie nie byłby problem, ale tam jest chrom. Jutro to zdejmę. A powiedz mi... sprawdzasz pH online całą dobę? Bo ja sporadycznie. Sondę mam w reaktorze więc do akwarium często nie trafia :) 

Tak, wtedy zrobiłem testy bo to był dopiero zamiar wprowadzenia twardzieli. Od tamtej pory dozuję akwa i testu nie zrobiłem. Zakładam, że dozowanych pierwiastków nie brakuje... prędzej jest ich za dużo niż za mało, bo korali nie ma jakoś wiele jak widać na zdjęciu. Ale pewnie Cię posłucham... warto po takim czasie zobaczyć co się zmieniło i o ile.

 

Obecnie używam af reef salt. Tylko że ja dozuje jeszcze potac bo coś mi go ubywa. Ale z tego co wiem inni nie dozują potasu i jest dobrze. Od czasu do czasu kąpię trochę jodu i steontu ale to max 5 kropel na miesiąc. Może powodem tego jest że balling dopiero wystartował w śladowych ilościach (2ml na dobę każdego komponentu). 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.