Skocz do zawartości

Historia edycji

Nik@

Nik@

Czemu mam źle odebrać? Jest ok :)

Zamierzam robić podmiany już tylko na tej soli, bez mieszania z obecną. 

Podmianki robię dość rzadko, sporo mniej, niż 10% na tydzień więc nie powinno być jakiegos trzęsienia w parametrach. Producent twierdzi, że sól ma podwyższone wartości poszczegolnych pierwiastkow w stosunku do NSW, więc przy takich skapych podmianach powinna pomoc utrzymać parametry i nie spowodować jakiegoś wstrząsu.  

Zobaczymy. Trucizny na pewno tam nie ma :)

 

1 godzinę temu, NAP napisał:

właśnie o pokolce chodzi najbardziej, w sumpie mam tylko spagetti:) ale i tak wypróbuje tego masstick-a

Pokolce też spokojnie wytrzymają weekend. Glony bym im bardziej dała z tego  powodu, żeby miały się czym zająć i nie rozrabiac, niż że strachu, że stanie im się krzywda. 

Najbardziej bym sie martwiła przed wyjazdem, jeśli jakaś rybka od jakiegoś czasu nie pobierałaby pokarmu. Może też o anthiasy, które podobno muszą być karmione regularnie, najlepiej kilka razy dziennie. Nigdy nie miałam anthiasow, więc trudno mi się tu wypowiedzieć.  Ale zdrowy, tlusciutki pokolec bez problemu wytrzyma 3-4 dni. Może być niepocieszony, ale krzywdy nie dozna. Spaghetti to chyba nie jest dobry glon.  Raz, że pływa w toni i na bank w końcu wkreci się w pompę, dwa, nie zauwazylam zainteresowania żadnego u pokolcow.

Jak nie masz innego glona, to daj przed wyjazdem nori na klipsie ile tylko zechcą, a na koniec masstick też możesz dać na zapas.  Żezra pewnie szybko, bo te ryby ciągle jedzą, ale pociagna spokojnie na tym przez 3-4 dni bez żadnego uszczerbku na ich zdrowiu. 

 

Nik@

Nik@

Czemu mam źle odebrać? Jest ok :)

Zamierzam robić podmiany już tylko na tej soli, bez mieszania z obecną. 

Podmianki robię dość rzadko, sporo mniej, niż 10% na tydzień więc nie powinno być jakiegos trzęsienia w parametrach. Producent twierdzi, że sól ma podwyższone wartości poszczegolnych pierwiastkow w stosunku do NSW, więc przy takich skapych podmianach powinna pomoc utrzymać parametry i nie spowodować jakiegoś wstrząsu.  

Zobaczymy. Trucizny na pewno tam nie ma :)

 

50 minut temu, NAP napisał:

właśnie o pokolce chodzi najbardziej, w sumpie mam tylko spagetti:) ale i tak wypróbuje tego masstick-a

Pokolce też spokojnie wytrzymają weekend. Glony bym im bardziej dała z tego  powodu, żeby miały się czym zająć i nie rozrabiac, niż że strachu, że stanie im się krzywda. 

Najbardziej bym sie martwiła przy wyjeździe, jeśli jakaś rybka jest chora i od jakiegoś czasu nie pobiera pokarmu, może też o anthiasy, które podobno muszą być karmione regularnie, najlepiej kilka razy dziennie. Nigdy nie miałam anthiasow, więc trudno mi się tu wypowiedzieć.  Ale zdrowy, tlusciutki pokolec bez problemu przytrzyma 3-4 dni. Może być niepocieszony, ale krzywdy nie dozna. Spaghetti to chyba nie jest dobry glon.  Raz, że pływa w toni i na bank w końcu wkreci się w pompę, dwa, nie zauwazylam zainteresowania żadnego u pokolcow.

Jak nie masz innego glona, to daj przed wyjazdem nori na klipsie ile tylko zechcą, a na koniec masstick też możesz dać na zapas.  Żezra pewnie szybko, bo te ryby ciągle jedzą, ale pociagna spokojnie na tym przez 3-4 dni bez żadnego uszczerbku na ich zdrowiu. 

 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.