Skocz do zawartości

Historia edycji

Nik@

Nik@

Sól jeszcze nie dotarla, będzie dopiero w poniedziałek u mnie.

Ja nigdy nie ważę soli. Po otwarciu pojemnika sól zawsze wchlania wilgoc z otoczenia, jedna mniej, druga bardziej, przez co ważenie nie wydaje mi sie dobrym sposobem.

Dosypuje, mieszam i sprawdzam zasolenie splawikiem lub refraktometrem, aż osiągnę taką wartość zasolenia, jakiej potrzebuję. Czasem robie zupe przesolona, czasem niedosoloną, zaleznie od tego, jaki pomiar był przed podmiany w akwarium. Ostatnio akurat mierzę salimetrem uchylnym z azoo, bo refraktometr mi sie zepsuł, a papierowa wkładka ze skalą na "spławiku" się przesunela i muszę go zanieść do erybki na "kalibracje".

Nik@

Nik@

Sól jeszcze nie dotarla, będzie dopiero w poniedziałek u mnie.

Ja nigdy nie ważę soli. Po otwarciu pojemnika sol zawsze wchlania wilgoc z otoczenia, jedna mniej, druga bardziej, przez co wazenie nue wydaje mi sie dovrym sposobem.

Dosypuje, mieszam i sprawdzam zasolenie splawikiem lub refraktometrem, aż osiągnę taką wartość zasolenia, jakiej potrzebuję. Czasem robie zupe przesolona, czasem niedosoloną, zaleznie od tego, jaki pomiar był przed podmiany w akwarium. Ostatnio akurat mierzę salimetrem uchylnym z azoo, bo refraktometr mi sie zepsuł, a papierowa wkładka ze skalą na "spławiku" się przesunela i muszę go zanieść do erybki na "kalibracje".

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.