Skocz do zawartości
Eliasz

krewetki tańczące

Rekomendowane odpowiedzi

Czy macie doświadczenia z krewetkami tańczącymi, na angielskich forach znalazłem opinie, że niepokoją korale miękkie, czy to prawda? Chciałbym je zakupić, mam 72 litrowe akwarium plus panel filtracyjny i myślę o 3 takich krewetkach, mam grzybki, sarcophytony, logophytona, zoantusy, euphylię i kilka innych korali i 1 esceniusa bicolora. Czy zakup tych krewetek to dobry pomysł, a jeśli nie to jakie byście zaproponowali.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny wybor, bardzo ciekawe do obserwacji, ja mam tez takie. nigdy nie widzialem by nekaly korale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wymagają szczególnego karmienia, czy też pożywią się przy okazji karmienia korali, zrobiłem moim koralom papkę z cyklopa, krylu, spiruliny i witamin, pokarm jest zamrożony i kawałki po rozmrożeniu wlewam do akwarium w pobliżu korali, szczególnie lubi to escenius podpływa do mojej strzykawki i z niej je :D.

Czy w moim zbiorniku trzy krewetki będzie ilością odpowiednią, czy nie będzie ich za dużo, bo chciałbym też wpuścić w przyszłości jeszcze ze 2 rybki.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc nie polecałbyś ich do mojego akwarium. Szkoda byłoby je wpuszczać aby później męczyły korale i czekać na ich śmierć. Jakie krewetki polecalibyście do mojego akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
andrniew :

Krewetki tanczace potrafią podgryzac korale , u mnie upodobały sobie seriatopory callendrum. Nie mam sposobu aby je złapać. Jedyne wyjscie to czekac aż ze starości padną a to ok 2 lat.

u mnie upodobaly sie w fungii i euphyllii,czatuje na nie juz okolo pol roku i nie ma szansy:-(....jak widze ze wylaza zza skaly to mi sie wlosy jeza na glowie.....


160x100x60 rogowe, refugium zeolit+aragonit 1:3,AM Turboflotor 5000,2 x Tunze 6100,2 x koralia 4,calcium reaktor,phosex, Oswietlenie 3 x 150W HQI(2x20K+1x21K)+1xATI actinic 80W,1xATI blueplus 80W, chemia coral shop,Tunze osmolator,UPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, dobrze, że ich nie kupiłem. Nie wiedziałem że gryzą korale. One się żywią koralami naturalnie czy tylko wtedy, gdy im czegoś w diecie brakuje?

A szkoda bo to wg. mnie najładniejsze krewetki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widzę że przy innych miałem wręcz farta, u mnie krewetki tańczące jadły tylko zooanthusy.

Do małych zbiorników z dużą ilościa kryjówek skalnych bardzo fajne zwierzaki (oczywiście samiec + stado samic) . Tyle że boli swiadomośc ze kupując nowego korala możemy kupic rarytas dla krewetek . Hehe

To też jedne z moich ulubionych krewetek . Od kilku lat marzt mi sie akwarium grota -jaskinia z koralowcami nie przeprowadzajacymi fotosyntezy, wówczas jest szansa ze byłyby to jedyne krewetki nie wyżerające Tubastreom pokarmu (bo nie lubią zupełnie swiatła i zamieszania jakie powoduje karmienie bezpośrednie) . Tyle że wówczas do zbiornika nie wpuszczę już żadnej skrzydlicy (a to moje ulubione ryby).

Eliasz pomyśl o "klasycznych" krewetkach L.amboinensis i L.debelius albo jak masz dużą eupchylie pomyśl o 3 szt Thor amboinensis.

Pozdrawiam


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znalazłem w internecie zdjęcia Thor amboinesis i też mi się podobają, ale czy są one widoczne, czy będą wychodzić jedynie nocą, czy ktoś ma te krewetki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Thor amboinensis chodzą po zbiorniku w dzień jak są agresywniejsze ryby to trzymają się blisko ukwiałów lub parzacych korali .

Bardzo fajne krewetki jedyna wada że nie za często są w handlu w Polsce

Pozdrawiam


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga wada to ew. taka ze sa dosc male :D Ale nie ma obawy, nie kryja sie za dnia.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Eliasz :

Czy macie doświadczenia z krewetkami tańczącymi, na angielskich forach znalazłem opinie, że niepokoją korale miękkie, czy to prawda? []Pozdrawiam

Na pewno zjadają zoantusy, i bywa że nie w sensie podgryzania tylko likwidacji sporych kolonii np żółte parazoantus gracilis lub jaskrawo czerwone - nie wiem nazwy.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za Wasze rady, zrezygnowałem z tańczących i zamówiłem 3 sexy shrimps :D, ciekawe kiedy je dostanę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.