Skocz do zawartości
Hoom

Aqua medic elektrody

Rekomendowane odpowiedzi

Za dwa tygodnie startuje z nowym akwarium i zostały mi do kupienia tylko elektrody pH i redox i tu mam problem . Kupiłem dwa filtry Deltec NFP509 Nitrate Filter i bubble magus calcium reactor w opisie żadnego z nich nie ma nic o rodzajach elektrod jakie powinny być zastosowane . Posiadam dwa komputery aqua medic pH i Mv i tam tez w opisie nie ma nic o elektrodach . Na stronie aqua medic występują różne długie , krótkie , szklane , plastikowe , Pg13,5  itd . Proszę o pomoc jak dobrać elektrody do tych filtrów , dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zastosować dowolne elektrody. Nie ma wskazania na konkretnego producenta. Działanie każdej z elektrod ustandaryzowano i dzięki temu każda elektroda zespolona pH czy ORP zadziała tak samo. Można wybierać wśród producentów w zależności o opinii na temat ich trwałości, stabilności itd.. W każdym razie nada się i elektroda AM i każda inna elektroda. W niemal każdej elektrodzie jest płyn odniesienia KCL (chlorek potasu), który jest źródłem odniesienia stężenia kationów wodoru w trakcie pomiaru czy to pH, czy to ORP (potencjał oxydacyjny). Istota działania elektroda jest taka sama. Dzisiaj można wybierać w dużej liczebności producentów.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest różnica miedzy plastykowymi a szklanymi . Bo długość rozumiem ze zależy od rodzaju filtra i głębokości zanurzenia elektrody . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne, żeby użyć właściwych buforów do kalibracji (najlepiej tego samego producenta), zwłaszcza Redox. Niektóre płyny wzorcowe mają różne wartości "wzorcowe" w zależności od wypełnienia elektrody.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A  możecie mi polecić jakiej firmy elektrody kupić . Aqua medic wychodzi bardzo drogo , może jest w miarę tani a dobry odpowiednik wraz z płynami do kalibracji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od niedawna używam Hydrometu. Elektrody pH są sprawdzone i uzywane od lat, a co ważniejsze można je uzupełniać.
Co do Redoxu i zasolenia to na razie wstrzymuję się z opinią, zbyt  krótko używam ich.

pH: ERH-AQ1 + SB04-10M, SB07-10M, SB09-10M
Redox: ERPt-AQ1 + SX01-100
Konduktometryczny: CDM-2 + SK02-100 (tylko trzeba uważać, bo ten płyn ma 12,9 mS/cm i nie nadaje się do kalibracji w Profiluxie)


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jednak aqua medic . Znalazłem niezła ofertę w sklepie w Norwegii . Przesyłka za darmo wiec wyszło cenowo w miarę . Teraz tylko muszę kupić coś do kalibracji i będzie leżeć na półce i czekać na nowe akwarium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.