Skocz do zawartości

Historia edycji

norbi2222

norbi2222

W dniu 2.03.2019 o 16:43, tomko napisał:

Tak sie zastanawiam o co kaman z tym prowadzeniem zbiornika bez podmian? Traktując to jako wyzwanie to zgoda, ale czy przez to rzeczywiscie robimy dobrze mieszkańcą w akwarium? Jak można to proszę o jakiś link spektakularnego akwarium prowadzonego bez podmian. Pamiętam akwaria prowadzone na kranówce i to wcale niekiepskie ale.... Można wszystko tylko po co? Nie chce mi sie wierzyć że koszty czasowe i finansowe takiego prowadzenia są niższe, niż klasyczej podmianki 5% co tydzień. Pozdr., tomko

 

Ps. Sorry za offtopa

Ja też jestem zwolennikiem podmian wody, robię małe podmiany około 5%, jednak robię. Własnie czytam temat, w którym właściciel akwarium opisuje, że od kilku lat nie robi  podmian, a nawet nie suplementuje mikro, a kolory koralowców całkiem fajne. Link do tematu http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?t=2535524&page=1

10 godzin temu, dla syna napisał:

Praktycznie nie możliwe jest aby sód tak podskoczył przy tej samej konsumpcji (niby o 20%) a jednocześnie taki spadek zasolenia kiedy refraktometr elektroniczny i lunetkowy się pomylił o dwa punkty jednocześnie. Reklamować badanie icp? 

Igor, ja nie jestem przekonany do prawdziwości testów ICP i przestałem je robić. Jak podawałem mikro z buteleczek, żeby utrzymać wyniki z testu ICP, to kolory się pogorszyły. Po olaniu testów i zaprzestaniu podawania kropelek widzę poprawę. Obserwuje koralowce i całe akwarium, oraz bazuje na podstawowych testach.

norbi2222

norbi2222

W dniu 2.03.2019 o 16:43, tomko napisał:

Tak sie zastanawiam o co kaman z tym prowadzeniem zbiornika bez podmian? Traktując to jako wyzwanie to zgoda, ale czy przez to rzeczywiscie robimy dobrze mieszkańcą w akwarium? Jak można to proszę o jakiś link spektakularnego akwarium prowadzonego bez podmian. Pamiętam akwaria prowadzone na kranówce i to wcale niekiepskie ale.... Można wszystko tylko po co? Nie chce mi sie wierzyć że koszty czasowe i finansowe takiego prowadzenia są niższe, niż klasyczej podmianki 5% co tydzień. Pozdr., tomko

 

Ps. Sorry za offtopa

Ja też jestem zwolennikiem podmian wody, robię małe podmiany około 5%, jednak robię. Własnie czytam temat, w którym właściciel akwarium opisuje, że od kilku lat nie robi  podmian, a nawet nie suplementuje mikro, a kolory koralowców całkiem fajne. Link to tematu http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?t=2535524&page=1

10 godzin temu, dla syna napisał:

Praktycznie nie możliwe jest aby sód tak podskoczył przy tej samej konsumpcji (niby o 20%) a jednocześnie taki spadek zasolenia kiedy refraktometr elektroniczny i lunetkowy się pomylił o dwa punkty jednocześnie. Reklamować badanie icp? 

Igor, ja nie jestem przekonany do prawdziwości testów ICP i przestałem je robić. Jak podawałem mikro z buteleczek, żeby utrzymać wyniki z testu ICP, to kolory się pogorszyły. Po olaniu testów i zaprzestaniu podawania kropelek widzę poprawę. Obserwuje koralowce i całe akwarium, oraz bazuje na podstawowych testach.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.