Jump to content

norbi2222

Klubowicz
 • Content Count

  1576
 • Joined

 • Last visited

5 Followers

Informacje o profilu

 • Imię
  Norbert
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Lubin
 • Akwarium
  Nowe, większe :)

Recent Profile Visitors

3548 profile views
 1. Wszystko zmierza w dobrym kierunku.
 2. Nutrienty zaczynają przypominać parametry w akwarium SPS-owym. Jeszcze ogarnięcie stabilności Kh i Ca, i będzie git.
 3. Dzięki za mocowani, we wtorek podjadę do Ciebie. Jest lekka poświata dodatkowego niebieskiego. Jednak nie jest ona intensywna jak się obawiałem. W odbiorze mojego wzroku światło emitowane przez Orpheka jest znacznie ciemniejsze od chinek, które maja diody z zakresu 470. Przyjdziesz to zobaczysz.
 4. Tak. Dzisiaj dołożyłem dwa Orphek OR3 120 Blue Plus. Dla oka nie ma zmiany...zobaczymy, czy dla koralowców będzie zmiana.
 5. Od pół roku mój baniak leci na zeo...jestem zadowolony, poznaję poszczególne butelki i ich efekt działania.
 6. Przesadziłem ze strontem i są tak twarde, że trudno mi je przeciąć dużymi cęgami. Myślę, że ryba nie da im rady. Nie obserwuję nerwowości, tylko takie ADHD - wszędzie jej pełno. Ponadto jest znacznie bardziej kontaktowa od pozostałych ryb np. podążą za mną, zatrzymuje się kiedy ja się zatrzymuje itp. Dzięki.
 7. Jakie zmiany wprowadza nowe oprogramowanie. Ja przy PS obawiam się wgrywać nowego oprogramowania jak na obecnym działa dobrze. Przy tym sprzęcie wyznaję zasadę - działa nie ruszam!
 8. Czytałem takie opinie. Akurat ta sztuka pływała dwa lata w innym zbiorniku i nigdy nie była obsypana - zbiornik i rybę znam. Liczę, że tak będzie w moim zbiorniku, a jak będzie to czas pokaże. Na obecną chwilę jest to najbardziej ruchliwa ryba, wszędzie jej pełno. Zastanawiam się, czy jest to jej naturalne zachowanie, czy nerwowość wynikająca z nowego miejsca?
 9. Dzięki Marek. Znaczy się można. Na to wygląda, że nie jest tak do końca jak wszyscy piszą o tej rybie. Chyba, że jak dojrzeją to zaczną się mocować.
 10. Na razie nie wchodzi w bezpośrednią konfrontację z innymi domownikami. Pewnie jak się oswoi z nowym otoczeniem to zmieni się władca. Jest na to szansa. Zobaczymy jak będzie.
 11. Dzień 475. Dzisiaj do zbiornika trafił kolejny lokator, tym razem jest to Acanthurus leucosternon. Ryba pochodzi ze zbiornika kolegi, jest wypasiona i wypływana. Obawiałem się jak zareaguje Zebrasoma xanthurum i Zebrasoma flavescens. Zaraz po wpuszczeniu nie zareagowały na siebie, po godzinie poopływały się, poprzyglądały się sobie i jest spokój. Tylko od czasu do czasu xanthurum pogoni nowego, jednak bez zaciekłości. Najbardziej mnie zdziwiła Centropyge acanthops, jest trzy razy mniejsza od białobrodego i pozwala sobie na ganianie go. Oto nowy mieszkaniec.
 12. W Zeo nie zaleca się dodatkowych mediów filtracyjnych tylko same kamienie i odpieniacz i skała. Ja używając zeo nie używam odpienie]acza, dobrałem tak dawkę węgla dla bakterii aby utrzymywać bardzo niskie nutrienty i nie doprowadzić do zakwitu. Ponadto mam mocny przepływ przez sumpa i silną cyrkulację.
 13. Ja mam 2x SOW 15 i są ciche, nawet w czasie falowania. Cichsze są od maxspecta 350. Nie synchronizowałem ich bo nie mam takiej potrzeby.
 14. Rozkrawam muszlę i wrzucam do zbiornika. Jak mam bez muszli to przyczepiam do kawałka skały gumką i wkładam do akwa. Jak chelomen tylko zobaczy, że wyciągam skałkę, na której podaje mu małże to od razu macha ogonem...i widzę radość na jego pysku.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.