Jump to content

norbi2222

Klubowicz
 • Content Count

  2233
 • Joined

 • Last visited

8 Followers

About norbi2222

Informacje o profilu

 • Imię
  Norbert
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Lubin
 • Akwarium
  Nowe, większe :)

Recent Profile Visitors

6205 profile views
 1. Zasada jest taka, że się dosypuje. Czasami mogą się trafić jakieś felerne i trzeba wymienić, jednak to raczej sporadyczne przypadki. A na myśli miałem, aby zmienić na inne, nie doprecyzowałem o co mi chodzi.
 2. To znaczy, że trzeba dosypać piopelety, albo je zmienić. Może trzeba podkręcić przepływ.
 3. A po co Ci dodatkowa pożywka jak planujesz biopelety. Musisz się na coś zdecydować. Jedno albo drugie...
 4. Nie wiem na co Ty zwracasz uwagę patrząc na zbiornik i koralowce. Ja szczególnie na ogólny odbiór zbiornika, jego czystość, występujące problemu w zbiorniku. A przede wszystkim na koralowce i ich witalność i zdrowie. I owszem materiały filmowe często nie oddają tego co widzi się na żywo. I na to zawsze biorę poprawkę. Jednak mimo słabego materiału filmowego można dostrzec sporo aspektów do poprawy w tym zbiorniku, stąd moje zdanie na jego temat. Zbiornik jest po prostu przeciętny jak setki podobnych. To oczywiście jest moje subiektywne zdanie.
 5. Może ja mam inne oczekiwania do wyglądu zbiornika i koralowców. Niestety moim zdaniem ten zbiornik nie wygląda dobrze. Zdrowie i kolory koralowców również nie porywają...Sądzę, że można osiągnąć znacznie lepsze efekty. Jednak ważne, że istnieje i właścicielowi się podoba.
 6. Wytargałem z piwnicy Treacy 1,2,3 Fauna Marine i dodałem odpowiednią dawkę do płynów ballinga. Myślę, że po lekach trzeba doprowadzić biologię do punktu wyjścia, a jak to nie pomoże to dodać micro.
 7. To prawda, że są w stanie sporo wyciągnąć, jednak nie przy takich wartościach, bo dawno zabrakłoby azotu...
 8. Na pewno dzień wcześniej nie było takie PO4, to błąd pomiaru. Nie ma możliwości aby samo z siebie spadło do takich wartości w jeden dzień. Glony są bardzo często naturalnym etapem dojrzewania zbiornika. Jak jest dużo glonów to wyniki nutrientów są bardzo mocno zafałszowane. Prawdopodobnie dostarczane nutrienty wraz z jedzeniem są znacznie wyższe.
 9. Żaden problem. Buduje i rozwija się w ten sposób biologię. Postawiłem trochę zbiorników i węgiel dla bakterii leciał od pierwszego dnia. W moim zbiorniku również. I uważam, że raczej mój zbiornik mówi sam za siebie. A No3 można podkręcić na wiele sposobów. Ponadto problemem z PO4 w tym konkretnym zbiorniku jest suchy pokarm nie mrożonki.
 10. Oczywiście można stosować absorbery i fundować zbiornikowi ciągłe wahania i agresywny sposób eksportu nutrientów, a za chwilę jak się wyczerpią ponowny skok. Sądzę, że podkarmienie bakterii VSV, czy firmowymi produktami przyniesie znacznie lepszy efekt, który łatwo kontrolować.
 11. Moje podejrzenia, że brakuje micro chyba się potwierdziły. Już po trzech dniach lania dodatkowego micro widzę zmianę kolorów na niektórych acroporach. Oczywiście nie jest to jeszcze to co tygrysku lubią najbardziej, jednak jest progres. Zobaczymy za kilka tygodni co da się osiągnąć. Miałem już myśl, że na obecnym świetle nie dam rady osiągnąć sensownych kolorów. Na szczęście to nie światło i z czystym sumieniem mogę je klientom polecać i sprzedawać...
 12. KH wzrosło bo zblokowało go niskie Ca. Po prostu spadła konsumpcja.
 13. Zmień ustawienia z prywatnego na publiczny.
 14. Kolejny raz przeczytałem cały wątek i za każdym razem robiłem to z dużą przyjemnością. Jedynie szkoda, że nie jest aktualizowany....
 15. norbi2222

  Ślimaki turbo

  Możesz sprawić sobie takiego płazińca. Przetrzebi ślimaki w akwarium. Ostatnio takiego złapałem i eksmitowałem....
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.