Jump to content

norbi2222

Klubowicz
 • Content count

  1154
 • Joined

 • Last visited

3 Followers

Informacje o profilu

 • Imię
  Norbert
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Lubin
 • Akwarium
  Nowe, większe :)

Recent Profile Visitors

2593 profile views
 1. norbi2222

  RAFA 650 LITRÓW

  Ciekawy jestem jak zareaguje akwarium, czy w ogóle "zauważy" brak odpieniacza. Wygląda fajnie, jak szczepki urosną to będzie git.
 2. norbi2222

  Syzyfowa praca

  Przy 60 litrowym zbiorniku tyle dolewki na dobę? Gdzie to się mieści? W moim zbiorniku, ponad 1000 l i powierzchni tafli wody 160x100 dolewka uzupełnia około 6 l na dobę.
 3. norbi2222

  Pacific Sun core 5 th UWAGA

  Szkoda, że korale padły. Było to raczej do przewidzenia. Dobrze, że młody zbiornika i mało korali. Zastanawia mnie jak to możliwe, że po zatrzymaniu pompy płyn nadal leciał. Rolki zaciskają wężyk w głowicy.
 4. norbi2222

  Pacific Sun core 5 th UWAGA

  Niestety nikt prócz producenta nie wie co zawiera ten środek. Może to jest jakieś mikro plus dodatki, nie wiem - trudno coś wywnioskować z manuala. Proponuję zrobić kilka podmian. W manualu KZ booster jest wskazany jako dodatek ekstra. Ja bym zastanowił się, czy jest potrzeba dodawania boostera jak nie ma konsumentów, a te koralowce co są, to jeszcze nie wystartowały, bo akwarium świeże.
 5. norbi2222

  Nowe, większe:)

  Dzisiaj zaobserwowałem, że pompa PS nie podaje EasySPS EVO, już od kilku dni miałem takie wrażenie. Już w głowie, a nawet werbalnie poleciało kilka k...jak tyle kosztujące urządzenie może paść po kilku dniach użytkowania. Rozebrałem głowicę, przeczyściłem i na chwilę zaczęła pompować, po chwili okazało się, że pompa działa a płyn rurce nie przesuwa się. Mój wk...w sięgnął zenitu. Ponownie rozebrałem głowicę i złożyłem i dalej nic...zacząłem przyglądać się rurce i okazało się, że powstały czopy na wejściu do głowicy oraz w części dalszej rurki, które zablokowały przepływ. Przestawiłem pompę z 12 na 24 dawki, wszystkie miejsca gdzie może dostać się powietrze uszczelniłem - może to pozwoli na nierobienie się czopów. Jak ktoś podaje SPS EVO za pomocą pompy perystaltycznej to warto co kilka dni sprawdzać, czy jest swobodny przepływ, czy nic się nie zatkało.
 6. Pierwsza myśl jaka mi przyszła, to: Czym podpadłem, w którym miejscu naruszyłem regulamin...?
 7. norbi2222

  Barlinecka pięćsetka z SPS

  Jest kilka, które bym chętnie przytulił. W marcu miałem mieć szkolenie w Szczecinku i planowałem do Ciebie w powrotnej drodze podjechać. Niestety sytuacja jest jaka jest. Jak "zaraza" minie to będę realizował odwołane zajęcia i będzie okazja do podjechania.
 8. norbi2222

  Barlinecka pięćsetka z SPS

  Super zarosło.Trzeba zacząć karczować.
 9. norbi2222

  Nowe, większe:)

  Nie sądzę. Stront ma głównie wpływ na budowę szkieletu. Bardziej Fe, bo też nie jest najwyższe, jednak to dotyczy tylko trzech zielonych acropor. Pozostałe zielone mają właściwy kolor. Trochę podkręciłem ilość podawanego mikro (AF - component A, B, C).
 10. norbi2222

  Nowe, większe:)

  Stront jest w miarę okej - minimum zalecanego. Z reaktora sporo go płynie. Tylko Jod był bardzo nisko.
 11. norbi2222

  Nowe, większe:)

  Dzień 232 Prawdopodobnie moja hipoteza związana z boosterem nie jest właściwa. Zmniejszyłem do połowy dawkę i po półtora tygodniu podawania zmniejszonej ilości nie obserwuję zmiany. Na chwilę obecną nie wiem co powoduję stratę właściwego koloru niektórych koralowców. Nawet zrobiłem badanie ICP i ono nic nie wskazało. Jedyny nie dobór to jod. Od piątku podaję dodatkowo zwiększoną dawkę jodu. Ciekawą obserwacja jest to, że niektóre koralowce zareagowały znacznie mocniejszym polipowaniem w ciągu dnia, co wcześniej prawie nie występowało. Jestem zaskoczony taką reakcją, nie spodziewałem się, że jod możne mieć taki wpływ na polipowanie.
 12. norbi2222

  Akwarium NP

  Przeglądając zagraniczne fora trafiłem na fajny zbiornik NP. https://totm.ultimatereef.net/2017_january/
 13. norbi2222

  T5 Hybryda

  https://www.coralhouse.pl/aquatic-life-t5-ho-led-hybrid-4-lampy-120-cm-~p139974
 14. norbi2222

  Nowa Laguna bez odpieniacza

  A ja dodam jeszcze jedną kwestię. Uważam, że regularny serwis akwarium i dbanie o nie. Akwarium zostawione samopas z odpieniaczem, czy bez w krótkiej perspektywie będzie bagnem.
 15. norbi2222

  Nowa Laguna bez odpieniacza

  To rozumiem w jaki kontekście. Ja w swoim komentarzu odniosłem się do poniższej Twojej wypowiedzi - Super. Dziękuję Ja uważam, że zarówno jedna strona jak i druga ma rację...można z "Z" i "BEZ". Niech każdy podejmie decyzję jak woli...Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, o których piszecie.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.