Jump to content

norbi2222

Klubowicz
 • Content Count

  2036
 • Joined

 • Last visited

8 Followers

Informacje o profilu

 • Imię
  Norbert
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Lubin
 • Akwarium
  Nowe, większe :)

Recent Profile Visitors

5447 profile views
 1. norbi2222

  Żywa skała

  Tak. To akurat prawda, że niewiele da się na niej zarobić.
 2. norbi2222

  Żywa skała

  Jest to naturalna skała. W ten sposób jak piszesz jest wrzucana skała sztuczna.
 3. norbi2222

  Żywa skała

  Można kupić żywą skałę z Indonezji. Jednak jej koszt to około 150-160 złotych za kg.
 4. Pomysł na konstrukcję ciekawy, jednak umieszczenie na nie koralowców będzie pewnym wyzwaniem.
 5. Używam witamin AF. Karmie minimum 2 razy dziennie. Jak jestem w domu to dzielę dzienną porcję na 3-4 razy. Obecnie karmie czterema kostkami, czasami pięcioma na cały dzień.
 6. Ja podaję mieszankę z różnych mrożonek (kryl drobny/gruby, lasonogi, solowiec czerwony, mięso krewetki koktajlowej), do tego kilka razy w tygodniu nori i raz w tygodniu AF Calanidae Clip. Mrożonki zawsze okraszam połową dawki witamin. Dokładnie tak samo karmimy ryby w sklepie. Ładne kolory ryby nabierają po solowcu czerwonym, testuje w swoim akwarium od pół roku. Klienci, którzy również karmią czerwonym solowcem to potwierdzaj moje obserwacje, że ryby nabierają bardziej intensywnego koloru. Kolory ryb można zobaczyć na filmikach z mojego zbiornika. Ponadto mam ryby, które są ze mą około 6 lat, co raczej świadczy o dobrej diecie.
 7. Tak podejrzewam, jednak pewnie nie to miało wpływ. Nie było jakiś wielkich skoków, bo PO4 skoczyło maksymalnie do 0,12, teraz waha się pomiędzy 0,04 a 0,10. Powód skoku, to w ostatnich miesiącach dorzuciłem ryb i system już nie ogarniał. A nie mogłem zwiększyć ilości węgla dla bakterii, bo wywaliło mi jakiś syf na dnie + cyjano z przelania kropelek. Cyjano i syf już ogarnięty. Ponadto przez kilka tygodni nie odsysałem syfu z sumpa bo mi już nie wystarczało wody w trakcie podmian. I pewnie wszystko do kupy miało wpływ na bielenie i parametry... W przyszłym tygodniu podkręcę węgiel i zobaczymy co będzie się działo. Zaczęła lecieć acropora turaki i dwie inne, które nie były w najlepszej kondycji. Turaki pewnie zaczęła lecieć bo ją ostatnio kilka razy ciąłem dla szczepek i dotykałem, a ona dotykania nie trawi. Na szczęście rośnie szybko i za kilka miesięcy odzyska swoją pierwotną wielkość, chyba, że się całkiem zawinie...
 8. Myślałem, jednak moja kamera nie ogarnia niebieskiego światła i filmiki wyglądają słabo. Może w weekend będę miał więcej czasu to spróbuję coś nagrać z podwody.
 9. Niech się wali i pali a serwis akwarium musi być zrobiony. Jedyną zmianę jaką wprowadzę w przyszłości to swój zbiornik przeniosę do sklepu, a w domu postawię mniej wymagający.
 10. Zawsze wymieniam wszystkie, bo nigdy nie pamiętałem, które kiedy... Jedynie co robię to podnoszę lampę o 15-20 cm. Co tydzień obniżam, aż po po dwóch, trzech tygodniach dochodzę do punktu wyjścia.
 11. Krzaki rosną i 95% ma się dobrze. Nie jestem pewny co spowodowało bielenie. Podejrzewam przegrzanie zbiornika i skok nutrientów. Lub 100 innych powodów. Na chwile obecna się zatrzymało, co będzie dalej to się okaże.
 12. Dawno nic nie publikowałem. Akwarium buja się od ponad dwóch lat. Ostatnio było trochę problemów, jakieś cyjano i inny syf pojawił się na dnie - już opanowane. Jedne koralowce rosną inne zaczęły lecieć. Jak to z acroporami, raz z górki innym razem pod górkę. Ponadto czas na wymianę świetlówek, bo już od 9 miesięcy świecą, jednak nie mogę się zebrać aby wziąć je ze sklepu i wymienić. Może w weekend. Tym razem wrzucę 8 x Blue Plus i 2 x Coral Plus. Będzie na niebiesko, zobaczymy jak zareagują koralowce. Konsumpcja cały czas rośnie, w zasadzie co dwa tygodnie podkręcam pompy. Obecnie leje się 2 l/h odcieku z reaktora (jakieś 45 dKH) i po 550 ml płynów KH&pH+ i Ca&Mg + stront. Krótki filmik jak to teraz wygląda.
 13. Czasami zastanawiam się czy posługujemy się tą samą miarą. Jednak na pewno muszę stwierdzić, że dolara liczą dokładania tak samo ja w pozostałej części Świata. Ryba jest piękna i wypasiona, jednak zajmie mi sporo czasu znalezienie jej miejsca do dalszego życia w godnych warunkach... Dzięki Piotrek za podpowiedź. W poniedziałek zajmę się tematem i zobaczę co da się zrobić. Też myślałem o Afrykarium we Wrocławiu, tam miejsca mu nie zabraknie.
 14. Tu nie ma co zgadywać. Najczęściej Oni mają takie pomysły, co mnie maksymalnie wku... szczególnie gdy zamawia się ryby wielkości "M", a dostaje... nie wiem nawet jaki to jest wymiar. Ja to najchętniej wpuściłbym ją z powrotem do morza...
 15. Jak duże potrafią być ryby, które trzymamy w naszych akwariach... Ten okaz Białobrodego dostaliśmy w ostatniej dostawie. Dla wyobrażenia sobie jego wielkości, to Błazenek, który jest na jego tle ma około 3,5-4 cm. Trudno dokładnie tego olbrzyma zwierzyć bez wyciągania go z wody, ale szacujemy, że ma około 25 cm. Czy to jest maksymalna wielkość tej ryby, nie wiem....Na raz wciąga listek nori o wielkości 20x20 cm i potrzebuje dużegooo zbiornika!
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.