Jump to content

norbi2222

Klubowicz
 • Content Count

  1824
 • Joined

 • Last visited

5 Followers

Informacje o profilu

 • Imię
  Norbert
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Lubin
 • Akwarium
  Nowe, większe :)

Recent Profile Visitors

4246 profile views
 1. Acany cały czas pod kratką. Innych LPS-sów nie rusza. Nauczył się przesuwać siatkę aby dobrać się do acan.
 2. Szymon zapraszam i dzięki za docenienie mojej pracy. Jak przyjedziesz to jest szansa, że zaproszę Ciebie jeszcze w inne miejsce. Jakie, to powiem jak przyjdzie na to odpowiedni moment.
 3. Na żywo wygląda znacznie lepiej. Jutro, lub w sobotę pobawię się ustawieniami i nagram nowy film. Koralowce rosną dobrze, szczególnie ostatnie cztery miesiące. W ostatnich dwóch, trzech tygodniach nie mogę opanować Kh (6,8) i Ca (370). Cały czas podkręcam i nie mogę podbić wyżej. Muszę zwiększyć bańki na NaOH i CaCl2, bo 2,5 l wystarcza na trochę ponad 5 dni. Dodatkowo leję 1,5 l/h odcieku z reaktora. Na razie nie chcę bardziej podkręcać odcieku z reaktora, bo ostatnio mam niskie Ph w zbiorniku.
 4. Dzień 610. Tym razem filmik. Jak komuś się chce to może porównać wzrost koralowców z filmem z przed dwóch miesięcy. Jutro nagram film lepszej jakości.
 5. Masz niewiele czasu, jednak to zawsze coś. Proponuje kupić skałę i zacząć ja moczyć w solance z podmiany, najdłużej jak się da, dodać trochę syfku z obecnego akwarium i bakterie z butelki. Postawić nowy zbiornik, zlać wodą, zasolić i zacząć robić codzienne podmiany wody pomiędzy zbiornikami tak długo jak pozwoli na to czas. W ostatniej chwili przenieść zwierzęta i skałę. Nie da to gwarancji, że wszystko przeżyje, jedna zwiększa szanse.
 6. Mój sump ma 65 cm, a pompa pompuje około 10 tyś l i przepływ jest dość duży, co nie zmienia faktu, że syf się zbiera i trzeba go odsysać. Jak zbierał się syf na kulkach to je wywaliłem i problem został rozwiązany. Jeżeli zbiera się syf, to glony go jeszcze bardziej zatrzymują. Ponadto nie widzę powodu zatrzymania podawania VSV, to nie zmniejszy ilość syfu.
 7. Może tak być. Jednak ja mam znacznie bardziej wymagające koralowce i brak odpieniacza i nie doświadczam takiego problemu. Ja bym jeszcze sprawdził, czy nie ma jakiegoś robactwa. Szczególnie na tych najbardziej dotkniętych koralowcach.
 8. Z jakiego powodu uważasz, że te bakterie stanowią problem. Stosuje je od 8 miesięcy nie obserwuje negatywnego działania, wręcz przeciwnie...
 9. Z jakiego powodu odciołeś całkowicie VSV? Niepotrzebmie zachwiałeś stabilną biologią. Przy zmianie intensywność światła zmieni się konsumpcja nutrientów, warto to również wziąć pod uwagę przy ustalaniu ilości lanego węgla. Jestem zdania, że bakterie przynoszą znacznie więcej kożyści niż glony i bardziej bym się nastawił na filtrację biologiczną.
 10. Na wymagające SPS-y to zbiornik za wysoki i za mało światła. A o obsłudze tak wysokiego zbiornika nie wspomnę, jej upierdliwość tylko spowoduje to, że zbiornik z czasem będzie zaniedbany. Jednak każdy robi jak lubi, albo jak mu się wydaje, że lubi...
 11. Zakładam, że rewizją przedostaje się do sumpa...wpada do rollera, przeskakuje do komory spływu, następnie przeskakuje do komory ze skałą. Tam ma pod dostatkiem żarcia i sobie hula...Na to wygląda, że mój to cwaniak i nie ma zamiaru wyskakiwać poza wodę.
 12. Zarasta. W sobotę już trzeci raz wyławiałem Chrysusa z sumpa - co za dzikus, upatrzył sobie zwiedzanie sumpa.
 13. Kilka fotek. Koralowce na zdjęciach wyszły trochę blado, w rzeczywistości mają intensywniejsze kolory. Słaba jest również ostrość zdjęć, trudno dobrze zobaczyć co się dzieje na ekranie jak świeci z góry światło lampy i mocno trzeba się wychylić.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.