Jump to content

norbi2222

Klubowicz
 • Content Count

  1336
 • Joined

 • Last visited

4 Followers

Informacje o profilu

 • Imię
  Norbert
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Lubin
 • Akwarium
  Nowe, większe :)

Recent Profile Visitors

3021 profile views
 1. Po co ci ta kratka pod skałą? Będzie zbierać detrytus, który trudno usunąć.
 2. Michał, to jest myśl. Od kilku miesięcy jestem codziennie w domu i to chyba nie służy mojemu zbiornikowi.
 3. Niestety w czasie ospy w zbiorniku jego też dorwało. Od lutego zastąpił go cały czarny. Czarny jak węgiel.
 4. Dzień 356 Filmik pokazujący jak obecnie wygląda akwarium.
 5. Po tym co piszecie postanowiłem sprawdzić jaki jest gęsty odciek w moim reaktorze zasypanym ARM. Wyszło, że jest 52,4 Kh. Zasyp pracuje blisko rok.
 6. NP Pro jest słabą pożywką, znacznie lepsze jest AF NitraPhos Minus. Używałem NP i używam NPM i w porównaniu niebo a ziemia.
 7. Pomysł ciekawy. Mam obawy, czy ten ruch będzie wystarczający do oczyszczenia zeolitu...ponadto duży ten reaktor jak na zapotrzebowanie - około 600 ml zeolitu.
 8. norbi2222

  PO4 i Kh

  Węgiel (pożywka) dla bakterii pomoże w zmniejszeniu NO3 i PO4. Zamiast wódki, czy VSV możesz użyć jakiś firmowy, ja używam pożywki AF i jestem zadowolony z działania, nawet dobrze współpracuje z bakteriami KZ. Jedynie warto być ostrożnym w dawkowaniu, bo w tak świeżym akwarium można przy okazji nakarmić cyjano. Najlepiej zacząć od 1/3-1/2 zalecanej dawki i obserwować co się dzieje. Jeżeli nutrienty będą spadać to znaczy, że taka dawka jest wystarczająca, jeżeli wręcz przeciwnie to trzeba dodać więcej pożywki.
 9. Prawdopodobnie brak potasu i jodu. Z jodem ostrożnie, bo napędzi cyjano. Odnośnie cyjano to warto je odessać, bo niepotrzebnie drażni korale.
 10. Nie mam cyjano i nie widzę potrzeby używania tego produktu. Jedynie napisałem, że często wskazują na cyjano w systemach zeovit, a podejrzanym jest ZEOstart. Stąd ja będę używał węgla AF tak jak dotąd używam. Ponadto nie mam problemu z fosforanami, same bakterie dobrze sobie radzą z praniem wody i dodatkowo CS plus jest dosyć agresywny w swoim działaniu tak jak lantan i inne pochłaniacze fosforanów.
 11. Dzień 345. Po naprawie reaktora koralowce nabierają coraz ładniejszej barwy, co mnie cieszy. Każdy tydzień przynosi poprawę. Jest szansa, że kamyki zaskoczyły, mimo braku reaktora i zastosowania połowy zalecanej ilości. PO4 i No3 regularnie spada, dzisiaj No3 0,2-0,5 a PO4 0,02. Prawdopodobnie do końca przyszłego tygodnia nutrienty będą wyzerowane. Obecnie podaje ZEObak, Sponge Power, Bio-Mate. Węgiel podaje z AF - NitraPhos Minus i widzę, że dobrze współpracuje z bakteriami KZ. Prawdopodobnie będę używał węgiel AF zamiast ZEOstart, bo dużo osób pisze o problemach z cyjano, gdzie głównym podejrzanym jest właśnie ZEOstart. Przy węglu AF nigdy nie miałem problemu z cyjano, a działa dobrze.
 12. Niestety Kamil, akwarium po przesiadce musi dojrzeć, a na to trzeba czasu. Ja po przesiadce też straciłem kilka acropor.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.