Skocz do zawartości

Historia edycji

montymick

montymick

2 minuty temu, Sagerrak1 napisał:

Po mojemu trochę dużo tego cyjanu, ale to kwestia preferencji estetycznych, dla kogoś z pod T5 to nawet milsze niż przewaga typowego niebieskiego.
Ale ja tu po co innego:
Projekt fajny, trochę więcej szczegółów?
Tzn konkretnie ile diod na nitkę dasz, bo mi wychodzi, że przy tym zasilaczu to tak z 40 w jednym szeregu minimum.
Jak zamierzasz regulować ELG? Będzie jakiś sterownik po PWM czy potencjometr po prostu?
Jak rozwiążesz zasilenie diody 660nm? Ona ma niższe napięcie pracy.

No właśnie bardzo mi się podoba "niebieski z T5 wiec dlatego tyle cyjan dodałem. We wcześniejszych diodach mam sporą przewagę RB.

Diody w/w będą na 2 obwodach ( 2 zasilacze ) : 48szt + 50szt.

Zasilaczami steruję 0-10V ze sterownika (fotki później wrzucę ).

Z panela zadaję ile % ma świecić dany obwód.

Co do zasilenia czerwonych diod to napięcie nie ma znaczenia, ważne aby nie przekroczyć prądu w obwodzie.

Zasilacze są stałoprądowe ( 700mA) więc nic się nie stanie. Napięcia na każdej z diod odłoży się proporcjonalnie.

Prawdopodobnie ( a raczej na pewno ) diody czerwone szybciej osiągną swoje maksymalne napięcie i zostaną ograniczone prądowo przez zasilacz.

montymick

montymick

2 minuty temu, Sagerrak1 napisał:

Po mojemu trochę dużo tego cyjanu, ale to kwestia preferencji estetycznych, dla kogoś z pod T5 to nawet milsze niż przewaga typowego niebieskiego.
Ale ja tu po co innego:
Projekt fajny, trochę więcej szczegółów?
Tzn konkretnie ile diod na nitkę dasz, bo mi wychodzi, że przy tym zasilaczu to tak z 40 w jednym szeregu minimum.
Jak zamierzasz regulować ELG? Będzie jakiś sterownik po PWM czy potencjometr po prostu?
Jak rozwiążesz zasilenie diody 660nm? Ona ma niższe napięcie pracy.

No wa

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.