Jump to content

montymick

Klubowicz
 • Content Count

  1088
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Kontakt

 • Strona WWW
  www.nano-reef.pl/forums/topic/103802-solarium-v3/

Informacje o profilu

 • Imię
  Michał
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Chróstnik k. Lubina
 • Akwarium
  Prawie kość 800+200 litrów

Recent Profile Visitors

2156 profile views
 1. montymick

  Sump

  Po pierwsze ... strasznie przekombinowany. Im prostszy sump tym lepszy. Łatwiejszy do czyszczenie i lepiej krąży w nim woda. Opisz po co ci tyle przegród, jakie media planujesz itp. I najlepiej zrób własny topic dotyczący twojego zbiornika to wszystkie pytania i odpowiedzi będą w jednym miejscu.
 2. Wygląda tak jak gdy przekroczona jest temperatura wody. Chociaż u mnie po zmianie oświetlenia na jednej akrze miałem podobne objawy, a 3 inne zbielały nie zrzucając tkanki. Norbert w moim przypadku również twierdzi, że to nie światło.... Na razie testuję jego wersję z "głodowaniem koralowców" i codziennie daję amino i pokarm suchy. Dodatkowo zwiększyłem VSV i bakterie prodibio co tydzień zamiast co 2 tygodnie. Czekam do końca marca na efekty.
 3. W sensie "nie wszystkie" czy "nie wszystkie naraz"? Bo ja mu zasmakuje to nie ma wybacz. Wiem bo miałem "reksia" imperatorka pomacanthusa.
 4. Ciiiiiiiiichooooooo, bo się wyda
 5. Zakwit bakteryjny, obniżenie PO4 i NO3, zadowolenie SPS Trochę zaszalałeś, mogłeś to podzielić na 3 dni.
 6. Duże aiptasie trzeba pokiereszować to krewetki resztą się zajmą. Po likwidacji ukwiałów będziesz mósiał lepiej karmić stadko krewetek to nie ruszą koralowców.
 7. Ja u siebie w zbiorniku załatwiłem gorącym octem. Najlepiej "nakarnić" dopaszczowo ale ładnie obumierają gdy psikniemy obok. Strzykawka od testów saliferta najlepsza. Dokupiłem chelmona aby nie było możliwości odtworzenia dziadostwa. Cały komin zalałem gorącym octem z gorącą wodą i po kwadransie spuściłem to rurą spustową ( tą co normalnie idzie do sumpa ) do wiadra, likwidując osobniki żyjące w spływie. Póki co od ok. 4 miesięcy ani sztuki nie zauważyłem.
 8. Nie. Karmienie nie jest konieczne. Koralowce i tak złapią sobie coś podczas karmienia ryb. Jednak okresowe "domordkowe" karmienie LPS powoduje, że ładniej się pompują i są w lepszej kondycji.
 9. Wystarczy zastopować pompę obiegową, zakręcić zawór spustu wody, ściągnąć część wody do wiadra i po kolei każdy kawał skały płukać w tej wodzie. Potem to co osiądzie w sumpie po wyciąganiu skały odessać i włożyć skałę na swoje miejsce w sumpie. "WŁALA"
 10. Witamy w gronie pomylonych ....... tzn posolonych Bardzo ładny wymiar zbiornika. Co do piasku to powiem, że z nim 100x ładniej wygląda akwarium ( choć sam go nie mam ) ale przy tej długości akwarium ciężko będzie ci ustawić cyrkulatory aby i mocno wiało i nie przewalało piachu na kupkę. Oczywiście wszystko jest możliwe tylko trzeba sporo czasu spędzić na ustawieniach ( patrz na zbiornik @Beti ). Co do lampy to tylko hybryda, choć znając życie ilu akwarystów tyle podpowiedzi będzie Lej bakterie i pożywkę i kręć wodą ile wlezie.
 11. Generalnie ilość syfku, który jest przepuszczany przez rollmat zależy od gęstości włókniny w nim użytej. Nie pamiętam jaką ja mam ale dla mnie jest super - po czyszczeniu szyb wyłapuje ten pyłek glonowy i ładnie klaruje wodę. Ale co 3 tygodnie jest co odsysać z sumpa
 12. Dzięki panowie - jutro ekstrakcja.
 13. Chowam się w ZOA. Ktoś kojarzy co to za stwór?
 14. Moja "15" skończyła żywot po 4,5 roku. Ale była w zasadzie bezobsługowa.
 15. Warto też pamiętać, że sump musi przyjąć wodę ze zbiornika głównego przy awarii prądu/pompy obiegowej. Ale patrząc na fotkę szczęka opada Patrząc co chcesz upchnąć w swoim - zrobiłbym klasycznego ( tak jak opisałeś w pierwszym poście topika - spływ -> komora gł. -> obiegówka ). Zawsze obstawiam, że "lepsze jest wrogiem dobrego".
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.