Jump to content

montymick

Klubowicz
 • Content Count

  1065
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Kontakt

 • Strona WWW
  www.nano-reef.pl/forums/topic/103802-solarium-v3/

Informacje o profilu

 • Imię
  Michał
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Chróstnik k. Lubina
 • Akwarium
  Prawie kość 800+200 litrów

Recent Profile Visitors

1670 profile views
 1. Faceci Beti się pojawi to nam powie jaki to kolor BTW dla mnie ładne.
 2. Kopiujesz oświetlenie z pewnej 9-setki z Lubina?? I świetlówki wymieniaj na raty, nigdy całość na raz.
 3. Spokojnie klej rurki w "U". Woda zawsze popłynie w dół Pompę obiegową to szukaj w okolicy 3000l/h max 4500.
 4. No to masz idealny pod swój zbiornik, nawet pod SPS only. Nie marnuj kasy niepotrzebnie. Lepiej ją wydać na "życie" ( w akwarium oczywiście )
 5. I to spora przesada. Szukaj czegoś do max 500l
 6. Wygląda jak kopia tej diunyx. W sensie te same elektrody więc rozrzut wyników pomiarów pewnie podobny. Cena normalniejsza ale...... ta obudowa z drukarki...... ehhh
 7. Z tego co wiem to w przypadku maxspect ocet jest zabroniony - ponoć w jakiś sposób reaguje z plastikiem. Ale można kwaskiem cytrynowym, on ponoć jest bezpieczny.
 8. Ładne - tak, czy ładniejsze - śmiem wątpić. Ale to oczywiście indywidualna sprawa każdego z nas. Podobać się będzie wszystkim, którzy wcześniej bawili się w roślinniaki słodkowodne
 9. Cześć Butla CO2 z reduktorem i precyzyjnym zaworkiem, najlepiej firmy CAMOZZI. Dobrze za tym zaworkiem dać jeszcze zaworek zwrotny aby woda nie cofnęła się. Wodę wylotową z reaktora niczym nie regulujemy Regulujemy za to wodę wpływającą do reaktora, i tu 2 najpopularniejsze sposoby: - pompa perylstatyczna najlepiej pracy ciągłej, na której regulujemy ilość podawanej wody ( prędkość obrotową ) - woda z obwodu pompy obiegowej poprzez redukcje i zaworki Ilość gazu podawanego do reaktora zależy oczywiście od ilości odcieku, który pobieramy z reaktora ( im więcej odcieku tym więcej gazu). Sugeruję na start 1 bąbelek na sekundę - potem wedle potrzeb. Jeżeli masz otwór na sondę ph to albo musisz mieć tę sondę albo otwór zaślepić bo CO2 będzie uciekać, a i dostające się powietrze może ( ale nie musi ) zrobić ci "mleko z wody". Co do samej sondy to polecam Hydromet Sonda pH ERH-AQ1 - dostępna w wielu miejscach ( m.in alledrogo ). Co do komputerków ph to się nie wypowiem bo to co ja mam jest "trochę inne" ale pewnie koledzy z forum pomogą.
 10. Mowa o Diunax2 Miał ktoś do czynienia z tym sprzętem albo słyszał jakieś opinie? update Widzę, że było już na forum o tym. Sprzęt raczej ok.dość drogi (ok.2500pln) bez elektrod. "standardowe" elektrody po 400pln/szt. , któe mają ponoć rozrzut 5% Sugerowane przez producenta? elektrody ze sklepu MERA po 4k pln +/szt. ale nie doszukałem się elektrody na fosforany.
 11. przecież tak napisałem: I nie, nie podaję NaHCO3 tylko taki mam przepis. Mam reaktor wapnia i musiałem to przeliczyć do swojego odcieku. A roztwór NaF (jednak fluorek sodu ( 13,3g)) będę rozpuszczał w 2l RO i podawał pompką dozującą do akwarium.
 12. Nie żebym krakał ale szukaj już skały na wymianę. I 2 pytania: - tubke jakoś dokarmiasz/ewentualnie jak często, czym i w jakich godzinach? - palythoa masz na osobnej skałce czy na wspólnym "gruzowisku? uważaj, to całkiem ładne ale strasznie ekspansywne badziewie, prawie jak brareum
 13. U mnie z 8szt zakupionych do solarium v2 do tej pory jest 7. Jedna przy przenosinach tak się w skałę schowała, że jej nie znalazłem. Boss stada widoczny na fotce Beti sorki za śmiecenie fotkami.
 14. montymick

  Nawóz F2

  Romek oczywiście rozumiemy się
 15. Dale nie spisuj wszystkich na straty. Może kogoś uda się uratować? Trzeba próbować
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.