Jump to content

montymick

Klubowicz
 • Content Count

  1093
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

Kontakt

 • Strona WWW
  www.nano-reef.pl/forums/topic/103802-solarium-v3/

Informacje o profilu

 • Imię
  Michał
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Chróstnik k. Lubina
 • Akwarium
  Prawie kość 800+200 litrów

Recent Profile Visitors

2337 profile views
 1. Krzysiek, problem jest w tym aby zrobić dobrą fotkę oddającą kolory koralowców podobne do tych, które widzimy sami w akwarium. Wiadomo, że największym wyzwaniem jest balans bieli. I tu z pomocą wchodzą kolorowe szkiełka. O ile jeszcze można "cyknąć" fotkę pod T5 to pod ledami już jest o wiele gorzej.
 2. Sprzęt wystarczy przepłukać mieszaniną wrzątku z octem 10%. Akwarium przemyć za pomocą gąbki, wlać to potem do komina i spuścić rurami do sumpa. Przetestowane - działa w 100%
 3. Raczej moje przypuszczenie. Zakładam, że biologia w naszych zbiornikach jest dość delikatna i dawanie jakiejkolwiek chemii ( w tym leków ) mocno ją zaburza.
 4. Nie zgodzę się z tobą. Po kuracji fluko filtracja została ta sama a glon nie powrócił. Na nic pokolce, dolabelle, mitraxy i inne biologiczne bronie. Na nic szorowanie i przedmuchiwanie skał falownikiem. Po fluko przecież bakterie padły ale potem wszystko wróciło do normy. I wiem, że prowadzenie małego zbiornika nie jest łatwiejsze - łatwiejsze jest rwanie glonów i szorowanie skały , bo jest jej po prostu dużo mniej.
 5. Czarek pewnie, że się da. Tylko nie porównuj rwania glonów na małej skałce do hektarów "zieloności" na skałach w zbiornikach np. 500+ Sam w swojej 7-setce miałem bryopsis i po prawie pół roku rwania i szorowania skał zastosowałem flokozanol. Powiem tak - stracone pół roku i mnóstwo koralowców przy okazji.
 6. montymick

  Sump

  Po pierwsze ... strasznie przekombinowany. Im prostszy sump tym lepszy. Łatwiejszy do czyszczenie i lepiej krąży w nim woda. Opisz po co ci tyle przegród, jakie media planujesz itp. I najlepiej zrób własny topic dotyczący twojego zbiornika to wszystkie pytania i odpowiedzi będą w jednym miejscu.
 7. Wygląda tak jak gdy przekroczona jest temperatura wody. Chociaż u mnie po zmianie oświetlenia na jednej akrze miałem podobne objawy, a 3 inne zbielały nie zrzucając tkanki. Norbert w moim przypadku również twierdzi, że to nie światło.... Na razie testuję jego wersję z "głodowaniem koralowców" i codziennie daję amino i pokarm suchy. Dodatkowo zwiększyłem VSV i bakterie prodibio co tydzień zamiast co 2 tygodnie. Czekam do końca marca na efekty.
 8. W sensie "nie wszystkie" czy "nie wszystkie naraz"? Bo ja mu zasmakuje to nie ma wybacz. Wiem bo miałem "reksia" imperatorka pomacanthusa.
 9. Ciiiiiiiiichooooooo, bo się wyda
 10. Zakwit bakteryjny, obniżenie PO4 i NO3, zadowolenie SPS Trochę zaszalałeś, mogłeś to podzielić na 3 dni.
 11. Duże aiptasie trzeba pokiereszować to krewetki resztą się zajmą. Po likwidacji ukwiałów będziesz mósiał lepiej karmić stadko krewetek to nie ruszą koralowców.
 12. Ja u siebie w zbiorniku załatwiłem gorącym octem. Najlepiej "nakarnić" dopaszczowo ale ładnie obumierają gdy psikniemy obok. Strzykawka od testów saliferta najlepsza. Dokupiłem chelmona aby nie było możliwości odtworzenia dziadostwa. Cały komin zalałem gorącym octem z gorącą wodą i po kwadransie spuściłem to rurą spustową ( tą co normalnie idzie do sumpa ) do wiadra, likwidując osobniki żyjące w spływie. Póki co od ok. 4 miesięcy ani sztuki nie zauważyłem.
 13. Nie. Karmienie nie jest konieczne. Koralowce i tak złapią sobie coś podczas karmienia ryb. Jednak okresowe "domordkowe" karmienie LPS powoduje, że ładniej się pompują i są w lepszej kondycji.
 14. Wystarczy zastopować pompę obiegową, zakręcić zawór spustu wody, ściągnąć część wody do wiadra i po kolei każdy kawał skały płukać w tej wodzie. Potem to co osiądzie w sumpie po wyciąganiu skały odessać i włożyć skałę na swoje miejsce w sumpie. "WŁALA"
 15. Witamy w gronie pomylonych ....... tzn posolonych Bardzo ładny wymiar zbiornika. Co do piasku to powiem, że z nim 100x ładniej wygląda akwarium ( choć sam go nie mam ) ale przy tej długości akwarium ciężko będzie ci ustawić cyrkulatory aby i mocno wiało i nie przewalało piachu na kupkę. Oczywiście wszystko jest możliwe tylko trzeba sporo czasu spędzić na ustawieniach ( patrz na zbiornik @Beti ). Co do lampy to tylko hybryda, choć znając życie ilu akwarystów tyle podpowiedzi będzie Lej bakterie i pożywkę i kręć wodą ile wlezie.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.