Skocz do zawartości
Rebciu

Odpieniacz nie pieni - proszę o rady

Rekomendowane odpowiedzi

Kaliumnitrat, Calziumnitrat, Natriumnitrat, Ammoniumchlorid.:D

Ten ostatni dziala najszybciej ale musisz byc ostrozny.

Przy obliczeniach ile dozowac upewnij sie, ze nie pomyliles miejsc po przecinku.:D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie od okolo 2 miesiecy odpieniacz tez praktycznie przestal bic piane. Juz nawet potestowalem 2 slabsze ktore zalegaja w szafie (Prizm i Biostar). Efekt taki sam - piany praktycznie nie ma.

Jedyne co zauwazylem w parametrach wody to spadek NO3 do max 10, wczesniej przez dlugi czas mialem nawet i powyzej 50. Fosfor jest nadal na wysokim poziomie i nie spada - chyba zwieksze ilosc Rowy w sumpie. Przyczyna wysokiego NO3 i fosforu sa barzo sporadyczne podminay wody (wiem leniwy jestem) choc troche jest podmienianej gdy wysylam szczepki :]

U mnie wplyw na zaprzestanie produkcji piany moze byc kilka: podlaczylem ozonator i nitrareduktor oraz odsprzedalem okolo 50kg skaly z akwa Sprzedalem najgorsze najmniejporowate kawalki - zamierzam uzupelnic okolo 20kg - akwa bedzie bardziej przestronne. Wyprowadzenie czesci skaly moze byc przyczyna spadku NO3 - na reefcentral znalazlem info ze przy wiekszej ilosci skaly moze wzrastac NO3. Wyjecie czesci skaly nie mialo bezposreniego zwiazku z zaprzestaniem odpieniania ponieaz odpieniacz przestal pienic zanim sprzedalem skale. Wyaje mi sie ze brak piany to skutek uzywania ozonu i utrzymania wysokiego ORP okolo 390-430 (na ranem). PPrzed zakupem nitrareduktora, ozonatora i kontrolera nigdy nie mierzylem ORP. Poczatkowo ORP mialem okolo 150-200, podnosilem do 400 przez okres tygodnia. Aktualnie ozonator wlacza sie nie czesciej niz co 2-3 dni na kilka godzin (ustawiona malutka dawka- 10mg a w akwa 450l wody+ sump)pomimo tego ze z siarkowego nitrareuktora kapie 24h. Oswietlenie - aktynika 14h, zarniki 10h.

Rebciu jak masz mozliwosc to sprawdz ORP jakie masz nad ranem bo wyaje mi sie ze moze masz wysokie i wszystko sie samo oczyszcza. Sprawdz tez zasolenie bo moze Ci z czasem spadlo - refraktometr sie rozkalibrowal czy cus.


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Simon bardzo możliwe, że powodem braku odpieniania u Ciebie jest ozon bo obiła mi się taka opinia o uszy związana z ozonem. U mnie prawdopodobnie powodem była żywica DI. Za 3 dni coś tu dopiszę bo właśnie robię duży eksperyment :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem wczoraj podczas robienia podmianki, do sumpa dołożyłem pompkę 600L do lampy UV i wyczyściłem odpieniacz i od tamtej pory odpieniacz nie produkuje piany tylko wygląda jakby dopiero co został włączony, czy dołożenie pompy + węża sylikonowego mogło spowodować takie zachowanie odpieniacza??????????????????


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogło, mogło tez umycie odpieniacza w słodkiej wodzie.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale po umyciu kubełka zawsze go osuszam więc to odpada.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten wąż silikonowy to nie był tłusty w dotyku?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem... jedyny sposób to... nic nie robić (nie wsadzać łap, nie myć odpieniacza, nie wsadzać waty, w ogóle nie dotykać :p)


Aktualny baniak [209 x 60 x 60 cm]

Poprzednie zbiorniki:

http://nano-reef.pl/...l-yogher-vol-2/

http://nano-reef.pl/...zko-w-glowie-;/

akwarium morskie od 03.IV.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.