Jump to content

Wieczny

Klubowicz
 • Content Count

  883
 • Joined

 • Last visited

About Wieczny

 • Rank
  Tomek

Informacje o profilu

 • Imię
  Tomek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Tenczynek
 • Zainteresowania
  ....
 • Akwarium
  700 + w obiegu.

Recent Profile Visitors

2826 profile views
 1. Wieczny

  Ati Essentials Pro

  Roztwór mimo sadzenia do ciepłej wody się nie rozpuścił do końca ,no cóż mam nadzieje że nie będzie skutków negatywnych.
 2. Wieczny

  Ati Essentials Pro

  Mam pytanie zakupiłem druga partie Ati Es Pro bo pierwsza już kończę, i mam w tej nowej w jednej z butelek na dnie kryształki większe mniejsze, wygląda to jakby nie rozpuściło się coś miał ktoś taki przypadek albo wie dlaczego tak jest??? dodam że kryształki są w butelce nr 1
 3. Wieczny

  Karmienie korali

  @=Fresz= no lezy na dnie w lewem rogu zbiornika, chyba trzeba icp zrobić będzie, podkarmię je za dnia i zobaczę
 4. Wieczny

  Karmienie korali

  U mnie jest tak ze za dnia nie wystawiają polipów ani Calustrea, acany, lobophylie,trachy,cynariny natomiast jak światło przygasa to wtedy zaczynają i są przez cała noc otwarte pewnie przez to takie zachowanie że nocą karmie te korale.Natomiast @Tester mam podobne zachowanie dunki też nie chce polipować od kilku miesięcy jeszcze catalaphylia która mam od ponad 2 lat tez coś od kilku miesięcy ledwo pompuje się wygląda jakby wegetowała czemu nie mam pojęcia.
 5. Wieczny

  Karmienie korali

  No coś w tym może być bo dostawały przez 3 dni
 6. Wieczny

  Karmienie korali

  @=Fresz= cynarina czasami lobophylia i ciekawi mnie dlaczego takie zachowanie jest.
 7. Wieczny

  Karmienie korali

  Ja mogę dodać od siebie że używam dwóch rodzajów pokarmów dla korali, LPS Grow&Color od FM oraz Reef-Roids Polyp Lab. Ogólnie efekty widać po kilku karmieniach, natomiast mam też pytanie trochę inne, jak karmie nocą moje korale LPS to nie które z nich rano maja pokarm jakby zwrócony czy to jest ze względu ze koral jest przejedzony czy jak to mam odbierać??
 8. No dokładnie, a to jest jednej masy i miękkie, strasznie dziwne to jest i to też rośnie po woli kilka miesięcy ma to na zdjęciu.
 9. Mam coś takiego w dosłownie 4-5 miejscach w akwarium, nie wiem co to może być, na początku myślałem że cyjano ale jakoś nie jestem przekonany dziś wyciaglem taki większy kawałek oderwal się bez problemu i jest dość miękki,w środku jakby była tkanka w dotyku taki coś ala gąbka, nie widziałem kanalaikow bo też myślałem że coś z rodziny gąbek, czy miał ktoś takie coś albo wie co to może być??? https://m.fotosik.pl/zdjecie/pelne/1bf5d16ad7cddb13
 10. No właśnie ciekawi mnie czy to inny gatunek czy nie bo tamte też są tylko jest ich dużo mniej, ekrany czyszczę na przemiennie co tydzień więc jeden ekran obrasta dwa tygodnie i skrobanie i potem następny,
 11. Tak jodu mam dużo, już przestałem dozować, by wartość wróciła do w miarę bezpiecznej strefy, co do wielkości to jest połowa filtra bo mam dwie takie siatki, oświetlone z obu stron. Właśnie zastanawiałem się czy np nie zacząć dozować właśnie tego żelaza,nie wiem jaki wpływ na glony ma siarka bokiedyś mi się obiło że wspomaga zielenine, a też brak jest, myślałem też czy aby nie dodać kilka diod z niebieskim widmem bo ponoć najbardziej optymalne jest czerwony&niebieski, czy faktycznie tak jest?
 12. Siema mam mały kłopot z moim filtrem glonowym, mianowicie od pewnego czasu glony na filtrze zmieniły się nie są takie jak miałem wcześniej czyli ładne zielone jak na fotce poniżej, teraz są takie ciemne jakby śliskie, nie wiem co mogło wpłynąć na nie, czy braki czegoś, zrobiłem nawet test icp poniżej wyniki. Z tego co pamiętam to zaczęły słabnąć jak nie robiłem podmianki przez dwa miesiące, a zawsze robię co tydzień 5%, w tym czasie obsada uszczupliła mi się o jakieś 7 rybek, temp wody była w upalne dni 27,4 innych zmian nie było, karmie 9 kostek dziennie (mrożonki pukane) + algi dla pokocy, obsada 60% miekkie 30% lps 10%sps ryb jest obecnie 20 ryb w obiegu 700l wody filtr oświetlam ledami 15x 3w powerled 660nm. I właśnie główkuje co jest nie tak że te glony nie wyglądają tak jak wcześniej , co może być tego powodem???????
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.