Skocz do zawartości
zedzik88

pierwsze morskie 200L

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam dość nietypowe pytanie.O zawsze chciałem mieć morskie ryby a kiedy znalazłem kilka gatunków, w których opisie widnieje min 120 litrów i spokojny temperament, to zacząłem się zastanawiać czy nie spróbować. Podchodzę do tematu jako całkowicie zielony i z pokorą, otwarty na wskazówki,  bo z akwarystyką morską nie miałem do czynienia. Zaznaczam, że nastawiam się głównie na ryby morskie nie na koralowce. I teraz pytanie.

Czy wystarczy dla nich zwykła skała np wapień filipiński, zasolona woda ,odpieniacz białek i pilnowanie parametrów?  Chcę wyeksponować piękno ryb, nie chce hodować koralowców(nawet nie bardzo wiem jak, są drogie i za dużo pracy przy tym). Aranżacja martwą skałą bądź porowatym wapieniem filipińskim zdałaby test, mam w głowie wizję tego jakbym chciał żeby to wyglądało.Czy koralowce sa niezbędne do przezycia ryb? Do tych 200 litrów wpuściłbym kilka małych 5-7 centymetrowych gatunków. Po jednym czy dwa osobniki. Nie będę miał nigdy akwarium morskiego z prawdziwego zdarzenia(hyba że zamiast mieszkania wybuduję dom) ale chciałbym te kilka ryb hodować. Jeśli nie to, to będzie Malawi i pyszczaki. 

A może warto jednak spróbować?

Edytowane przez zedzik88 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz temat akwarium tylko z rybkami ale trochę większe niż planujesz. Zawsze możesz kolegi się podpytać co i jak. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.11.2018 o 15:24, zedzik88 napisał:

A może warto jednak spróbować?

Chłopie warto ! FOWLR są proste i przez to tanie w postawieniu i utrzymaniu. Wyzwaniem pewnie będzie tylko utrzymanie w ryzach glonów. A ja i tak bym Cię namawiał na jakieś proste miękasy, akwarium zyska na atrakcyjności, są proste w utrzymaniu i tanie w zakupie póki nie idziesz w jakieś wyszukane zoaski itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.