Skocz do zawartości

Historia edycji

Mini

Mini

No to teraz na mnie przyszedł czas.Zakładam pierwszego morszczaka 160l 120x35x40 .Akwarium planuję na stelażu stalowym  120x50 z zapasem pod zmianę na 300l bo taki pierwotnie był plan, jednak dostałem za darmo akwa 160l więc zrobię takie.Akwarium mogę zrobić w dwóch wariantach i właśnie tu jest problem bo nie wiem jaki sprzęt dobrać.

Wariant 1.

-Stelaż stalowy

-Sump 3 komorowy

-odpieniacz , deltec 1351

-Akwarium jak wyżej z kominem lub pudełkiem przelewowym

-Lampa Led zrobiona z power ledów z imitowaniem zachodów słońca

-pompa Aqua Nova  N-RMC 3000

-Cyrkulator JVP-101B FALOWNIK  plus jakaś grzałka eheim 

-plus jeszcze automatyczna dolewka

 

Wariant 2.

-szafka drewniana

-bez sumpa

-odpieniacz wewnętrzny Hydor 250 plus jakaś kaskadka do ceramiki

-cyrkulator i grzałka  te same

Problem polega na tym że za 2 lata wyprowadzam się na studia i nie wiem czy jest sens wydawania pieniędzy na super akwarium ,kiedy będę je przenosił lub ,że po prostu sprzęt mi się szybko zestarzeje.Mimo tego który wariant lepszy? Bo w 1 cena postawienia jest o 1300zł niższa a jednak chyba trochę lepiej wydać i potem mieć szersze możliwości i trochę więcej za utrzymanie płacić  ?

I apropo stelaża to czy na większym stelażu może stać mniejsze akwa? Oczywiście na macie i płycie wiórowej zaimpregnowanej .Nie zawali mi się to i czy płyta mi się nie złamie ?

Sump można  sam skleić czy raczej do sklepu podbijać?

Nie wiem czego mogę się spodziewać przy stawianiu zbiornika, każda rada będzie na wagę złota :D

 

 

Mini

Mini

No to teraz na mnie przyszedł czas.Zakładam pierwszego morszczaka 160l 120x35x40 .Akwarium planuję na stelażu stalowym  120x50 z zapasem pod zmianę na 300l bo taki pierwotnie był plan, jednak dostałem za darmo akwa 160l więc zrobię takie.Akwarium mogę zrobić w dwóch wariantach i właśnie tu jest problem bo nie wiem jaki sprzęt dobrać.

Wariant 1.

-Stelaż stalowy

-Sump 3 komorowy

-odpieniacz , deltec 1351

-Akwarium jak wyżej z kominem lub pudełkiem przelewowym

-Lampa Led zrobiona z power ledów z imitowaniem zachodów słońca

-pompa Aqua Nova  N-RMC 3000

-Cyrkulator JVP-101B FALOWNIK  plus jakaś grzałka eheim 

-plus jeszcze automatyczna dolewka

 

Wariant 2.

-szafka drewniana

-bez sumpa

-odpieniacz wewnętrzny Hydor 250 plus jakaś kaskadka do ceramiki

-cyrkulator i grzałka  te same

Problem polega na tym że za 2 lata wyprowadzam się na studia i nie wiem czy jest sens wydawania pieniędzy na super akwarium ,kiedy będę je przenosił lub ,że po prostu sprzęt mi się szybko zestarzeje.Mimo tego który wariant lepszy? Bo w 1 cena postawienia jest o 1300zł niższa a jednak chyba trochę lepiej wydać i potem mieć szersze możliwości i trochę więcej za utrzymanie płacić  ?

I apropo stelaża to czy na większym stelażu może stać mniejsze akwa? Oczywiście na macie i płycie wiórowej zaimpregnowanej .Nie zawali mi się to i czy płyta mi się nie złamie ?

 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.