Jump to content

Mini

Klubowicz
 • Content Count

  344
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Bydgoszcz
 • Akwarium
  320+160

Recent Profile Visitors

932 profile views
 1. Mini

  Wysoki pomiar cynku

  Też mam ten problem. Wysoki cynk 52ug. Test triton. Sól aquaforest probiotic salt.
 2. Hej chciałem zapytać się o obsadę do zbiornika 300l. Moja propozycja -gramma loreto -cheliocheres chrysus -chelmon rostratus -magnifica -amphibrion perideraion -escenius bicolor -Gobiodon okinawae Czy taka obsada będzie okej czy będą się lać ryby?
 3. Mini

  Jaka lampa 150x46x46

  Lol sprzęt mam tylko muszę go wymienić. Życie miałem przez cały czas bo nie wszystko sprzedałem na restart.
 4. Mini

  Jaka lampa 150x46x46

  No może tak i co
 5. Mini

  Jaka lampa 150x46x46

  Nie kupiłem go jeszcze tylko wymieniam swój aktualny odpieniacz na taki ponieważ mój jest za mocny. Za 1500 zł i za drugie 1500 zł planuję dokupić używaną hydrę 52 bądź 2 Hydry 26. Czyli za 3k mam całe akwarium oświetlone. W sumie może ale od początku chciałem mieć te Hydry a była okazja to kupiłem. Tak. Jest to celowe że nie jest do sumpa bo przez najbliższe kilka lat może się coś pozmieniać i przyjmuje alternatywę na mniejszy zbiornik bądź panel w jakimś innym akwarium. I kupiłem żywą skalę z działającego zbiornika, ponad 4 letniego, z koralami i całym życiem za 500 zł.
 6. Mini

  Jaka lampa 150x46x46

  https://www.amazon.com/VIPARSPECTRA-T300-Aquarium-Dimmable-Spectrum/dp/B074PL12FM A co sądzicie o czymś takim? Na forach zagranicznych bardzo sobie chwalą tę lampę a cena jak za ledy to taniocha. Jest też coś takiego i podobno też bardzo dobre. W niektórych rankingach ta lampa prześciga kessil. https://www.amazon.com/Current-USA-Marine-Aquarium-60-Inch/dp/B00GFTSV24 https://www.sklep.aqua-trend.pl/lampa-led-evergrow-it5012-marine-352w-p-1664.html Ta lampa też jest super, cena nie jest wysoka w porównaniu do innych i moc oświetlenia też będzie wystarczająca.
 7. Mini

  Jaka lampa 150x46x46

  Została ale już właściwie jest sprzedana. Na czas restartu sprzedałem zwierzęta. Właściwie to co zrobiłem do tej pory to: -kupiłem glony spagetti -10kg żywej skały dołożyłem -zmieniam odpieniacz na tunze 9012 -dołożyłem siporax -zmieniłem lampę na hydrę Illumination 52 ale niestety na dłuższą metę daje za mało światła więc sprzedaję i kupię coś lepszego -kupiłem dolewkę automatyczną Milestone Właściwe to się nad świetlówkami mocno zastanawiam ponieważ koszty prądu i wymiany świetlówek są ogromne. Wolę naprawdę dołożyć te 1000 czy 500 zł i mieć spokój na kikka lat. A rachunki za prąd o ile ci wzrosły. 400w bądź 300w światła to nie jest mało a świetlówki też trzeba wymienić co jakiś czas.
 8. Mini

  Jaka lampa 150x46x46

  Bardziej wolałbym na ledach bo bardziej energooszczędne.
 9. Hej mam pytanie. Jaką lampę polecacie kupić do akwarium 150x46x46 dla wymagających korali lps i miękkich oraz łatwych sps. Aktualnie wisi u mnie 1x Hydra Illumination 52 i zastanawiam się pomiędzy sprzedażą tej i kupnie innej albo dołożeniu drugiej Hydry. Budżet na nową lampę będzie wynosił 2600-3000 zł. Proszę o pomoc w wyborze.
 10. Ja dużo jakoś specjalnie na sprzęt nie wydałem w porównaniu do profesjonalistów. I tak go muszę wymienić ale to już mój błąd nauczyłem się żeby kupować dobry, nawet używany ale dobry.
 11. Myślę że 100 zł, przy tym dużym wydawałem na życie plus na sól i do tego dobiły mnie koszty stałe które nie wiadomo skąd poszybowały w górę o 200% Zastanawiam się pomiędzy kupnem mniejszego akwarium a restartem duzego na mniej pradożernym sprzęcie plus wymianie skały i dołożeniu Matrixa, siphoraxu więcej, i kupieniu wiaderka glonów. Co prawda koszty soli te same, i życia też ale prądu będzie zjadać mniej i ogólnie będzie to lepiej zrobione. Zastanawiam się też nad wymianą lampy na nową.
 12. Zastanawiam się wgl nad zmianą wszystkiego i zaczęciu od nowa na mniejszym litrażu zmianie soli na Red sea zmianie grzałki na mniejszą, zrobieniu porządnego refugium i zmianie odpieniacza na mniejszy i markowy. Pompę też bym zmienił na mniejszą mniej prądożerną. Ryby bym kupił od innego dostawcy gdzieś taniej i korale tak samo. Ale to po czasie. I konkretnie nad sprzedażą testów i kupieniu miernika ph. Najlepiej zacząłbym od wiadra glonów do sumpa.
 13. Zastanawiam się nad przejściem na słodkie na razie lub restartem na innym sprzęcie i skale.
 14. Oczywiście w tym temacie nie ma dyskusji. Tylko następnym razem zrobię mniejsze akwarium tak około 100l i od tego zacznę. Wiedzy na temat zakładania zbiornika. I niewiedza odnośnie skały. Brak doświadczenia w prowadzeniu. Myślalem na początku że to się nie opłaca kompletnie. Za to co sprzedam z likwidacji chyba zrobię sobie słodkowodne akwarium a jak będę miał już więcej czasu i stabilność to wtedy morskie kupię. Najbardziej zabrakło doświadczenia praktycznego i mentora który by coś podpowiedział konkretnie.
 15. Koszty mnie zaczęły trochę przerażać więc zadecydowałem że likwiduje.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.