Jump to content

Mini

Klubowicz
 • Content Count

  383
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Bydgoszcz
 • Akwarium
  320+160

Recent Profile Visitors

1088 profile views
 1. Mini

  Problemy z zoanthusami

  Mam w tym momencie dwoje podejrzanych. Sól i zużyte świetlówki. Metale zostały sprawdzone. No3 nie miało znaczenia. Kh tak samo.Zasolenie jest w normie i w ryzach. Metale zostały wykluczone poprzez icp. Jakieś przebicia prądu na chwilę obecną usunąłem. Sól by się mniej więcej zgadzała w czasie, jak się zaczęły problemy. Filtr też jest w miarę okej, mimo lekkich odstępstw.
 2. Mini

  Problemy z zoanthusami

  właśnie chcę tylko wszyscy mi odradzają AF reef salt .
 3. Mini

  Problemy z zoanthusami

  Mi się cały czas wydaje że to coś z solą nie trybi.
 4. Mini

  Problemy z zoanthusami

  Właśnie mówię że nie miało to znaczenia czy no3 było 100 czy 0 czy 5. Tak samo kh też było 8,5 potem 7,5 potem 6 i było dokładnie to samo. Naprawdę próbowałem wszystkich kombinacji parametrów i wiem że to nie jest przyczyna. Ja mam wrażenie że problemu wgl nie ruszam. Nic się nie zmienia i jakiś błąd cały czas jest. Ballinga lałem przez pewien czas a potem przestałem. Mam rozrobione płyny do ballinga SBS, kh ca i mg Mogę napisać o jeszcze jednej rzeczy. Mianowicie z powodu tego problemu zamówiłem serwis zdalny ( wiadomo gdzie bo jest tylko jedna taka usługa) jakoś 2 miesiące temu. Pan mi powiedział ,że mam strasznie dużo detrytusu w akwarium i jest brudno, stąd glony oraz problemy. Miałem lać vsv, czyścić akwarium z syfku i odsysać glony podczas podmianki( 5%) Po miesiącu miało być lepiej ....
 5. Mini

  Problemy z zoanthusami

  Staram się podmianami uzupełniać , jednak ostatnio przestało to wystarczać W marcu miałem no3 100 i musiałem wywalić piasek Może więcej ryb mam dokupić ? Właśnie z utrzymaniem parametrów mam spore problemy. Postaram się dzisiaj sprawdzić i powoli podnosić. Mam trochę problem z tym żeby utrzymać stałe kh. Szczególnie że nwm jak je utrzymać na poziomie np 7,5 jeżeli kh wody do podmiany to 6.8 Na ten moment kh w zbiorniku to 6.0
 6. Mini

  Problemy z zoanthusami

  Ja nie mam pojęcia gdzie leży mój błąd. Bo gdzieś musi ale nie wiem gdzie.
 7. Mini

  Problemy z zoanthusami

  Nie wchodzi w grę. Nie mam możliwości wymiany. To nie jest problem. Wcześniej miałem akwarium 5 miesięcy i wszystko rosło i było ładnie napompowane.
 8. Mini

  Problemy z zoanthusami

  Wkłady mam od jakichś 5 miesięcy z czego realnie używane 3 miesiące. Już asekuracyjnie wymieniałem wkłady razem z membraną i tydzień temu żywicę.I nic to nie pomogło więc moim zdaniem filtr jest ok. Jak mam wykluczyć źródło ? Moje zoa robią się koloru białego, tak jakby robią się przeźroczyste.
 9. Mini

  Problemy z zoanthusami

  2 szczepki z 20 wyglądają dobrze. Reszta ma problemy. Z innych koralowców mam tylko briareum i rhodactisa które też wyglądają średnio. briareum jest białawe a rhodactis jest wielkości 5 gr i nie rośnie. Wcześniej miałem 30 gatunków , wszystkie rosły i były happy.
 10. Mini

  Problemy z zoanthusami

  Czujnik od stc już wyciągnąłem z wody. A co zrobić przy ro jeżeli coś takiego się dzieje ? Jakiś wkład filtracyjny w osobnym pojemniku ? Przyjrzałem się rurom i faktycznie mam miedziany trójnik oraz metalowe rurki tuż przed wlotem do filtra.
 11. Mini

  Problemy z zoanthusami

  Możliwe , że miedź była tylko przez chwilę bo żywica była zużyta.( TDS 2)
 12. Mini

  Problemy z zoanthusami

  Można to jakoś rozwiązać ?
 13. Mini

  Problemy z zoanthusami

  Skąd wniosek że mam miedź w glonach i w zbiorniku skoro na icp jest zero ? Pierwsze co zrobiłem to podmiana wody oraz wyjęcie ze zbiornika starego matrixa . Wyłączyłem też stc 1000 razem z czujnikiem który poszedł na śmieci.
 14. Mini

  Problemy z zoanthusami

  Dzisiaj podmieniłem 10l wody i zebrałem przy okazji masę glonów.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.