Skocz do zawartości
Krasa

Nowy baniaczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakładam solniczke 70/50/50h + z tyłu panel 70/20/50h.

Wybrałem taki sprzęt:

Pompa OR 2500

Cyrkulacja Tunze 6025 x2

Odpieniacz Turboflotor 750 ( zastanawiam się czy nie za wydajny i midiflotora nie kupic)

Jakaś grzałka 100W

Oświetlenie Aqua Medic Ocean Light 150 plus (150 HQI + 2x24W actynic

Paczka żywego piachu i na początek z 10-15 kg skały

Pomóżcie mi zweryfikowac sprzęt.

Pozdrawiam Krasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T750 to wydajny odpieniacz u mnie pracuje w 400l- zmiesci Ci sie w panelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niech ktoś odpowie @olkowi, bo 7 razy biedaczek pyta o to samo ... :D

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman widocznie chce szybkiej odpowiedzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turboflotor 750 zmieści się w panelu bez problemu :D będzie troszkę górował nad baniakiem ale jeszcze nie wiem czy zdecyduję się na niego czy np. na Beast 400.

OR 2500 nie mam pojęcia czy za mocna czy nie po to założyłem ten temat.

Narazie nikt mi jakiejś konkretnej rady nie udzielił, a potrzebuje weryfikacji moich zamierzeń zanim kupie sprzęt.

Pozdrawiam Krasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej odrazu wiekszy baniak postawic pod sprzet ktory tu podales ?


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie :D nie chcę większego baniaka. W sumie to będzie jakieś 245 l w obiegu co jak dla mnie wystarczy w zupełności. (dołożyłem po 5 cm na wymiarach więcej nie dam rady) zresztą chcę uniknąc stawiania sumpa bo mi bardzo życie skomplikuje a przy większych objętosciach to juz raczej bez sumpa sie nie obejdzie.

A może inaczej. Co byście zaproponowali ze sprzętu do mojego akwarium ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sprzęt proponuję zrobić sump na początku;), TF 750 to wg. mnie przesada jeśli to pierwsze akwa i nie chcesz tam pchać tony zwierząt. Ja bym wsadził midiflotora, wydajny skimmer tylko trzeba często wymieniać kostki, a to kosztuje, chyba, że sam będziesz robił. Poza tym wydłużyłbym baniak do 85 cm i wsadził T5 39W w ilości 4-5-6 sztuk, zależy co chcesz trzymać. Jeśli zostaniesz przy wersji początkowej, za duża będzie or 2500, nie ma sensu tyle pompować, wystarczy 1200, tymbardziej, że cyrkulację będziesz miał w porządku.

P.S Sorry, za tą spotęgowaną odp, ale korzystałem ze szkolnego kompa i coś takiego wyskoczyło, a że był dzwonek to musiałem spadać na lekcje.

Pozdrawiam Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że podany wymiar jest ostatecznym. Sumpa nie chce robic, jakoś nie pasuje do mojej koncepcji. Zresztą w panel ma objętośc 70l przy wymiarach jakie podałem zmieszcze tam cały sprzęt i w razie jakbym miał coś dodac to miejsca starczy. Nad odpieniaczem zastanowię się poważnie, ale nie ma sensu kupowac teraz midiflotora po to tylko żeby za jakiś czas kupic wydajniejszy.

Pozdrawiam Krasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Krasa

Pompe obiegowa dalbym najwyzej 2 x silniejsza niz pompa odpieniacza. Wieksza nie ma sensu (chyba, ze chcesz nia robic rowniez cyrkulacje, ale wtedy grzebien przelewowy moze byc za krotki).

Przez Ciebie zaplanowane oswietlenie wystarczy w srodku akwa nawet dla twardych, ale boki nie beda za jasne co moze wcale nie jest takie zle - przynajmniej bedziesz mogl tam ustawic miekkie lub jakies LPS-y.

Odpieniacz - o.k. Gdyby wyjalawial wode to go na dzien bedziesz wylaczal.

Cyrkulacja 20-30 x objetosc zbiornika.

Wyglada na solidne przygotowania:D

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompe obiegową chyba zmienie na Aqua-Bee UP 1000, tak jak napisał Stani chyba nie będzie potrzebna tak mocna pompa i 1000 L/H wystarczy (nie musze pompowac wody z sumpa tylko przelac z panela) niestety nie wiem jaka pompa siedzi w TF 750. Kupie to się dowiem :D

Pozdrawiam Krasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rob sump!!:D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego twierdzisz, że będziesz musiał zmieniać midiflotora?

Planujesz większe akwa?

U Brunona chodzi w 500l czyli w twoim akwarium też powinien starczyć, no chyba, że chcesz 5 zebrasom i 2 skrzydlice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olek u Brunona plywa albo plywalo 19 ryb wiec i te pokolce moze by midi uciagnal


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm czyli midiflotor starczy w zupełności ?

Ryb planuje jakieś 10 sztuk ale same maleństwa.(1 babka, 2 amfipriony i kilka chromisów)

Sump powiadasz :con nie jestem przekonany do sumpa przy takim baniaku. W przyszłości owszem jak zmienie akwarium na większe(bo prędzej czy później to nastąpi) na pewno zrobie z sumpem. A w tej chwili raczej nie jestem przekonany.

Co do wymiarów to nie zwiększe bo mam oświetlenie jak już napisałem i większego baniaka Ocean Light 150 plus raczej nie uciągnie.

Dzięki za rady jak, jeszcze ktoś ma jakieś pomysły to czekam :D

Pozdrawiam Krasa

Edit:

Jak sprawdziłem koszt, to TF 750 będzie mnie kosztował niewiele więcej od midiflotora+pompka napowietrzająca (chyba że walne taką 100 l/h) .... i co mam robic ?? :D

Edit2:

Heh żona powiedziała, żebym kupił TF 750 to będzie na później :D

No i chyba się z nią zgodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował się przekonać do sumpa, zobaczysz, że drugie zrobisz z sumpem. Co do midiflotora- ja bym brał midiflotora. Poszukaj akwarium Brunona, jeśli chcesz w następnym akwa trzymać powyżej 19 ryb to ja bym kupił TF.:D:):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Krasa- masz tu fotke Brunona i jego stronke zobacz jaki ma ładny zbiorniczek:)

855-bruno.jpg

http://www.kalibra.com.pl/akwarium/galeria.htm#24.02.2007


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fotke, niesamowity baniaczek.

Co do odpieniacza to czuję się przekonany :D wezme midi

Co do sumpa... może się przekonam z czasem. :D

Pozdrawiam Krasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to jest to jaskrawo zielone po prawej stronie na dole, w baniaku na foto?


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jakas Clavularia.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krasa zeby Cie jeszcze mocniej przekonac do miniflotora to ta: http://miniriff.de/ rafa byla do niedawna prowadzona na miniflotorze przez cale lata :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle 400 l rafka na midiflotorze.

Edit:

Ok ostateczne podsumowanie przed zakupami sprzętu :D

Odpieniacz Midiflotor + jakaś pompka wydajna

Pompa obiegowa Aqua-Bee 1000

Oświetlenie AM 150 HQI + 2x24W actinic (nocne 4 led z Allegro)

Cyrkulacja 2 x Tunze 6025

I ze sprzętu to tyle.

Baniaczek 70/50/50 + panel 70/20/50 = 245 l w obiegu

Sól kupie Kenta

Osmoza śmigała już wcześniej dodam tylko DI

Paczka żywego piachu, 15-20 kg skały.

Najważniejsze jeszcze :D opchnąc Tanganike :D i będzie można w czerwcu na urlopie brac się do roboty :D

Dzięki wszystkim za rady, jeżeli macie jeszcze jakieś sugestie (poza namawianiem mnie na sumpa :D) to pisac śmiało zanim kupie wszystko (no oświetlenie już mam)

Pozdrawiam Krasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.