Skocz do zawartości
LUK4344

lawa

Rekomendowane odpowiedzi

Szymon :

a ja MSAdam powiem Ci, ze jakby to forum wycisnac (chodzi mi o dobrych akwarystow), to splyneloby kilka kropli. Czysta teoria i zabieranie zdania w kazdym mozliwym temacie to super sprawa:) Pozdrawiam

Kurcze wyszło szydło z worka, że nie mam baniaka :D przepraszam, więcej już nic nie napiszę :D ale Szymon ty te swoje zdjęcia słyszałem też ściągasz z reefcentral więc jedziemy na jednym wózku :D:D:D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde wydalo sie.....Czarek miales nie mowic! To ja tez sie naskarze - Rebciu nie ma morskiego - forum to jedyna mozliwosc kontaktu z ludzmi, tam, gdzie mieszka nie ma kolegow i sie nudzi calymi dniami!


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś tyle co ja ucierpiał w dzieciństwie przez "zły dotyk" to też byś się bał kontaku z ludźmi :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie byłem do końca szczery - ja nie mam akwarium, Szymon ma ale 60 litrowe :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Bogu sa na tym forum specjalisci, pisza duzo, madrze, specjalistycznie rzeklbym. Moze i my Rebciu zalozymy baniaczek?


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założymy, założymy... może będzie lepszy od tych Twoich glonów nitkowatych w tej 60-tce :D

Kurcze tylko do kogo się zwrócić po pomoc? Szymon musimy zrobić listę "fachowców" i pomęczyć ich troszkę trzeba. Dobrze, że mnie w końcu namówiłeś na ten baniak :D Tylko musimy odległość "wypośrodkować" - może u Pilota w Olsztynie go założymy? :D:D:D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiesz, ze to dobry pomysl, musze z nim pogadac, moze w koncu rzuci gurami i glonojady dla morskiego


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie to moge pomoc hodowac cyjano komus :D


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja służę szczepkami bardzo żadkiego koralowca. Aiptasia sp.

Bardzo ładnie by wyglądał w waszym nowym akwarium.

Tylko zaznaczam iż jest bardzo trudny w utrzymaniu.


W 60-tce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Roman Rożek :

Witam

nic nie rozumiem .......:D

Roman - post roku :D aż się osmarkałem ze śmiechu :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rebciu i Szymon

Wy tez nie wkladajcie keramzytu zamiast ceramiki. :lampka


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie no faktycznie się pogubiłem już prawie Rebciu mi wytlumaczył :D, a tu @LUK4344 wyskakuje teraz z jakimś statkiem dla ryb............

... co to k....wa jest , ja to pier..le, ja chce do biura ..... (PSY)

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo chyba chodzi o to, że ten statek to dla tej laRwy...?! :D


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stani :

[] Nie znam tego odpieniacza ale wydaje mi sie troche oszczedny do 250 l. Niech sie wypowiedza ci, co go maja. []

No to ja się wypowiem. Miałem taki odpieniacz przez trzy lata w 200 l + 70 l sump i nie jest to Hit wszechczasów. Można go troche podrasować dobrą pompą z wirnikiem igiełkowym lub po prostu wkładając dodatkową kostkę lipową zasilana brzęczykiem. Wtedy jest lepiej. Żeby łatwo było zdejmować kubek to ja włożyłem kostkę wyprowadzając wężyk przez rurke wypływową i tą gąbkę na końcu. Łatwo sie robi.

Problem w tym odpieniaczu jest taki, że nie da się załadować do niego bardzo silnej pompy, bo po prostu zrobi sie tornado wokół rury reakcyjnej i stabilna piana nie będzie miałą szans się zrobić. Odpieniacz więc nie będzie odpieniał. Wlot z pompy jest pod pewnym katem, co właśnie przy dużej pompie powoduje rotację wokół tej rury. Ja miałem ją z pompą Atman 306 na zwężce oryginalnej od odpieniacza + kostka lipowa.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, śmieszne jest to, że żalicie się bo 50-któryś temat o tej samej treści nowicjusz zakłada.

MisieKartuzy- Z całym szacunkiem dla wiedzy Szymona i Rebcia, ale jeśli chcesz reorganizować forum, to oprócz ochrzaniania nowicjuszy można by też coś zrobić z postami nowicjusza z pytaniem (mniej czy bardziej sensownym), gdzie przez 5 stron ludzie z większym stażem na forum piszą dla jaj.

Piotr Jan Rogalski- tak czytam ten temat i po trzecim powtórzeniu tej czynności, jestem w stanie wnioskować, iż twoje wypowiedzi oprócz zjechania nowego nic nie niosą i to jest przykre, bo sam go prowokujesz to niemiłych odpowiedzi...

To tak offtopicowo dla tych, którzy chcą zmieniać to forum.

Serdecznie pozdrawiam Aleksander Szwarc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olku, to przeczytaj topic czwarty raz,

zwracajac uwage na uporczywe lansowanie pewnych rozwiazan, chociaz juz w 1 odpowiedzi zostalo poddane to w watpliwosc, a w 3 odpowiedzi na pierwszej stronie zostalo jasno i wyraznie powiedziane ze NIE, lawa sie nie nadaje.

Stani :

Lawa moze uwalniac rozne zwiazki np. metali, a tych w morskim niepotrzebujemy.

A co do humoru forumowiczow, to zwroc uwage ze nikt nie jest tu na etacie zawodowego "podpowiadacza", a forum jest pewna społecznością wzajemnie (na ogół) sympatyzujących ze sobą ludzi którzy dzieląc się wiedzą robią to we właściwy sobie sposób.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Z doskoku, to chomika możesz karmić.

2.no to długo nie czytałeś, bo w marcu wcześnie się ciemno robiło.

3.No niestety, mam już swoje lata i nie jestem w stanie aż tak nisko się schylić, aby móc Ci odpowiedzieć.

To jest dzielenie się wiedzą we właściwy spsosób?

Irytuje mnie to, że twoje teksty są po prostu chamskie i nic do tematu nie wnoszą, prócz nieprzyjemnej atmosfery.

Z mojej strony uwag tyle.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
olekszwarc :

MisieKartuzy- Z całym szacunkiem dla wiedzy Szymona i Rebcia, ale jeśli chcesz reorganizować forum, to oprócz ochrzaniania nowicjuszy można by też coś zrobić z postami nowicjusza z pytaniem (mniej czy bardziej sensownym), gdzie przez 5 stron ludzie z większym stażem na forum piszą dla jaj.

Oluś ja nikogo nie ochrzanialem, tylko nie lubie, bardzo nie lubie, jak ktos nie wykazuje najmniejszej checi, sprobowania chociaz, dowiedziec sie czegos samemu. Jest tylko postawa - "chce miec morskie, tu i teraz!" Z doswiadczenia wiem, ze tacy ludzie zakladaja potem nocniki, w ktorych hoduja glony, albo likwiduja je po roku, bo costam. Gdzie jest slynny i wszystkowiedzacy Mario SZ? Pamietasz go? Ja powoli zapomnialem. Albo oddac serce, albo sie za to nie zabierac lepiej. Przy podejsciu malo ambitnym i przedewszystkim niehobbystycznym niesie to tylko zniechecenie i frustracje. Jedna osoba zarzucala mi w prywatnej wiadomosci snobizm - tylko ja wiem, ile nocnych dyzurow, ile nadgodzin i ile wyrzeczen to wszystko kosztowalo. Pozdrawiam

p.s na forum na 100000% jest absolutne minimum wiedzy, zeby zalozyc piekne akwarium morskie. Trzeba tylko znalezc klucz, wiedziec jak szukac. Zeby wiedziec, trzeba siedziec z wypiekami i otwarta geba i czytac. Pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Olku,

z racji Twojego niezwykle młodego wieku nie bedę z Tobą polemizował. Dyskusje "przy trzepaku" przestały mnie interesować trzy dekady temu.

Gdyby takie zarzuty na poważnie wystosował pod moim adresem np. Rebciu, to bym się mocno zastanowił.

Ale Ty możesz bez ograniczeń korzystać z demokracji i wolności słowa.

EDIT:

@Szymon, ująłeś kwintesencje tematu. Brawo.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to czy mam 16 lat czy 60, to jak się zachowujesz każdy widzi...

Twoja sprawa i tyle. Może kiedyś też będziesz miał taki ładny zbiornik jak Rebciu;)

Szymon- w zupełności się z Tobą zgadzam.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
olekszwarc :

Może kiedyś też będziesz miał taki ładny zbiornik jak Rebciu;)

:D o zgrozo Rebciu dopiero sie rozkreca, wlasnie nadchodzi jego zlota era;)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.