Skocz do zawartości
pietras

Miernik TDS z allegro - opinie

Rekomendowane odpowiedzi

ten na aukcji ma opisany zakres jako 10-1990ppm - czyli troche slaba ta dolna granica - bo woda po RO/DI powinna miec 0. Sa na allegro testery troche dokladniejsze (np http://www.allegro.pl/item182674793_miernik_tds_total_dissolved_solids_pomiar_temp_.html )

pozdrawiam

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten jest nie dobry,

dzięki za szybką odpowiedź, będę polował na inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten mierniczek co podam MateuszD

Wlasnie dzisiaj podlaczylem RO i spuszczam piersze litry wody

Wiec na opinie o tym miericzku trzeba bedzie chwilke poczekac :D

edit

@Kwiatek :D dziekulski wielki za pomoc z RO :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki http://www.allegro.pl/item182480650_mierniki_dual_tds_staly_monitoring_superpromocja_.html

Wpięty na stałe przed i za DI.

Jak za DI pokazuje 1 to pokrywa to się pierwszymi symptomami w akwa.

Tj. widzę, że w akwa coś już nie teges, włączam TDS i widzę że jeden - w ta stronę się to na ogól odbywa.

Gdy TDS pokaże 2 (a ja nie mam czasu wcześniej zmienić żywicy-kiedyś tak było) to w akwa wyrastają już dziwne glony.

(tzn. w akwa coś się pojawiło, nie bardzo znalem przyczynę, włączyłem TDS i wszystko było jasne)


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja TDS wytargowałem gratis.

Zapytalem gościa, czy jak kupię osmozę (w oryginalnym komplecie bez TDS), filtr DI i zapas żywicy i ok.25m węzyka - wszystko po cenach z aukcji, czy dostanę TDS gratis.

Najpierw coś marudził że 50zl, bo za przesyłkę on płaci. Więc mu powiedzialem, że z przesyłką łaski nie robi bo napisał w aukcji że przy 4 różnych rzeczach przesyłka gratis.

No to chciał, żebym jeszcze cos zamówił i TDS będzie gratis, więc zamówiłem ..... trójniczek :D


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te wszystkie TDS to jedna wielka sciema po przepuszczeniu przez żywice MB 400 u mnie pokazywał 000 a z glonami nie mogłem dac sobie rady najlepiej przepuścić ok 700 litrów wody i do kibla wywalić żywicę i nie potrzebny TDS a w zbiorniku nie ma glonów


500l +250 sump Odpieniacz BK 200 supermarine pompa Deltec 5250 cyrkulacja tunze 2x6105 + mulitcontroler oświetlenie Giseman Spectra 2x250W E40 HQI+4x54W T5 reaktor KZ S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.