Skocz do zawartości

Historia edycji

tdew

tdew

Światło pod którym jest robione zdjęcia ma kolosalne znaczenie dla wyglądu koralowca. Mogę zrobić zdjęcie hystixa w swoim akwarium, w zależności od godziny będzie miał barwę od zółtej po zieloną fluo. Poza tym jest prosty trik pozwalający znacznie poprawić wybarwienie na zdjęciu, trzeba je robić zgodnie z kierunkiem padającego światła a więc od góry. Tak fotografowanej tridacny czasami nie da się poznać w stosunku do tego co prezentuje przez przednią szybę. Razory kiedyś miałem., mają mocną tendencję do wpadania w fiolet co widoczne na pierwszym zdjęciu. Można dyskutować czy zdjęcie było poprawione w programie., pomijam też jakość zdjęcia.  Zostaw tylko niebieskie diody (nie pamiętam czy da się tak ustawić w tej lampie) i zrób zdjęcie z góry.

Mam teraz hybrydę i 500W w ledach i nawet jeśli zrobię zdjęcie pod samymi diodami to spokojnie jestem w stanie tak wyprowadzić fotkę pod programem by wyglądało bardzo przyzwoicie. Przy razorze mi suwaków brakowało, co zresztą widać na twoim kolejnym zdjęciu.

Pzdr

tdew

tdew

Światło pod którym jest robione zdjęcia ma kolosalne znaczenie dla wyglądu koralowca. Mogę zrobić zdjęcie hystixa w swoim akwarium, w zależności od godziny będzie miał barwę od zółtej po zieloną fluo. Poza tym jest prosty trik pozwalający znacznie poprawić wybarwienie na zdjęciu, trzeba je robić zgodnie z kierunkiem padającego światła a więc od góry. Tak fotografowanej tridacny czasami nie da się poznać w stosunku do tego co prezentuje przez przednią szybę. Razory kiedyś miałem., mają mocną tendencję do wpadania w fiolet co zresztą widać na zdjęciu. Można dyskutować czy zdjęcie było poprawione w programie., pomijam też jakość zdjęcia.  Zostaw tylko niebieskie diody (nie pamiętam czy da się tak ustawić w tej lampie) i zrób zdjęcie z góry.

Mam teraz hybrydę i 500W w ledach i nawet jeśli zrobię zdjęcie pod samymi diodami to spokojnie jestem w stanie tak wyprowadzić fotkę pod programem by wyglądało bardzo przyzwoicie. Przy razorze mi suwaków brakowało, co zresztą widać na twoim drugim zdjęciu.

Pzdr

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.