Skocz do zawartości
Hara

temat rzeka - jaka pompa

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium około 340l.

Do odpieniacza WeiPro 2014 dam chyba Sicce extrema (2500l/h) taką mam w szafie. Muszę coś kupić jako główną obiegową...

zastanawiam się pomiędzy Ocean Runner OR2500 a AquaBee UP3000

Może ktoś potrafi mi doradzić? Co wybrać? A może dać Sicce Extrema jako obiegową a kupić coś innego do odpieniacza?

Pozdrawiam

Jacek


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wiedzieć że każda pompa traci na wydajności w miarę podnoszenia wody. Np OR2500 przy wysokości 1,5m ma już wydajność tylko 1500 l/h Ja mam zbiornik prawie 2x większy i mam dwie pompy OR3500 przy wysokości 1.5m mają one wydajność około 2500 l/h. Jeżeli chcesz mieć 2500 l/h w obiegu to musisz wybrać wyższy model :) Tyle wiem o pompach AM, nie znam innych niestety :con

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że niedoceniana jest pompa WEIPRO WH 6000. Cicha, mocna i oszczędna. Mam ją od roku i działa bezproblemowo. Do 340 spokojnie wystarczy, a jeszcze byś zasilił z niej odpieniacz


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rah - w opisie w um-um mowi sie o regulacji tej pompy, czy moglbys mi napisac w jakim zakresie jest ta regulacja min-max, i czy posiada ona jakies wewn/zewn medium filtrujace (gabka np)? z gory dzieki


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@martinnew - pompa ta posiada rozne zlaczki m.in. z "pseudoregulacja" przeplywu, zlaczka posiada zawor majacy na celu zdlawienie pompy co w rezultacie daje bardzo kojace dzwieki :-) w postaci burczenia i terkatania, posiada tez gabke, ktora zamontowana jest wewnatrz obudowy. Jesli sie jej zbytnio nie obciazy dziala w miare cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@martinnew - ma faktycznie kilka złączek między innymi z zaworem. Kiedyś przypadkowo złamałem tą końcówkę, ale nie kleiłem bo jest tam kilka innych. Założyłem normalną złączkę bez zaworu i pompa zaczęła mi tak wymiatać, że musiałem dołożyć zawór, ale już typowy od hydrauliki. Teraz co do hałasu. Jest naprawdę cicha. To nie obciążanie jej powoduje wzrost hałasu. Wzrost hałasu połączony z terkotaniem daje się uzyskać przy dużym zanieczyszczeniu gąbki filtrującej. U mnie kiedy gąbka się zanieczyści to odpieniacz słabiej działa. To sygnał, że już trzeba czyścić. Teraz do tego nie dopuszczam. Czyszczę gąbkę przy każdej podmianie wody i jest cacy.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.