Skocz do zawartości

Historia edycji

ILUZJONISTA

ILUZJONISTA

Dziś nastąpił start baniaczka.

Najpierw na dno wsypaliśmy piasek przepłukany w wodzie RODI, potem pod bacznym okiem córki ułożyliśmy skały a na koniec wlaliśmy wodę. Około 40 litrów wody z mojego zbiornika, a reszta nowa solanka Aquaforest Reef Salt. Do FZN-3 wsypałem resztę pokruszonej skały. 

Woda z mojego zbiornika była filtrowana przez dwie skarpety, cyrkulator do mieszania solanki jak i docelowy do Ani akwarium były moczone przez 24H w mieszance 1:1 ocet:woda. Wszystko aby zminimalizować dostania się Szklanych Róż do nowego zbiornika. 

Po zalaniu zbiornika i odpalenia całego sprzętu dodałem jedną kroplę Aquaforest Bio S. W instrukcji jest napisane aby dawać jedną kroplę na 100 litrów, jakoś to ciężkie do zrealizowania ale myślę iż nie zaszkodzi.

I na koniec, aby nikt się nie czepiał. Na dole jest pusta muszelka, takie zalecenie od córki. :D:bow

Termometr zamontowany w ten sposób tymczasowo, brak odpowiednich uchwytów. 

13710072_20181201_194645.jpg

13710071_20181201_200833.jpg

 

 

ILUZJONISTA

ILUZJONISTA

Dziś nastąpił start baniaczka.

Najpierw na dno wsypaliśmy piasek przepłukany w wodzie RODI, potem pod bacznym okiem córki ułożyliśmy skały a na koniec wlaliśmy wodę. Około 45 litrów wody z mojego zbiornika, a reszta nowa solanka Aquaforest Reef Salt. Do FZN-3 wsypałem resztę pokruszonej skały. 

Woda z mojego zbiornika była filtrowana przez dwie skarpety, cyrkulator do mieszania solanki jak i docelowy do Ani akwarium były moczone przez 24H w mieszance 1:1 ocet:woda. Wszystko aby zminimalizować dostania się Szklanych Róż do nowego zbiornika. 

Po zalaniu zbiornika i odpalenia całego sprzętu dodałem jedną kroplę Aquaforest Bio S. W instrukcji jest napisane aby dawać jedną kroplę na 100 litrów, jakoś to ciężkie do zrealizowania ale myślę iż nie zaszkodzi.

I na koniec, aby nikt się nie czepiał. Na dole jest pusta muszelka, takie zalecenie od córki. :D:bow

13710072_20181201_194645.jpg

13710071_20181201_200833.jpg

 

 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.