Jump to content

ILUZJONISTA

Klubowicz
 • Content count

  517
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Marcin
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Detmold - Niemcy
 • Akwarium
  300 l. + sump 200 l.

Recent Profile Visitors

1563 profile views
 1. ILUZJONISTA

  Kostka 64 l. dla Anusiaka

  Akwarium ma się dobrze. Szklane róże wytępione, może jeszcze jakieś malutkie pojedyncze sztuki ale to ślimaczki się tym zajmą. Ogólnie są malutkie przyrosty korali nie licząc montipory która rośnie jak szalona.
 2. ILUZJONISTA

  Czas na trzeci zbiornik - 180 l.

  Po długim oczekiwaniu dnia 01.11.2019 r. zbiornik wreszcie wystartował. Na początku poszła woda RODI i potem sól a po 24h dodałem skałę którą układałem dwa dni. Na końcy wsypałem 18 kg żywego piasku. Teraz leję dwa rodzaje bakterii i na razie czekamy na rozwój sytuacji.
 3. ILUZJONISTA

  Akwarium 182 l.

 4. ILUZJONISTA

  Chemiclean-po 48 godzinach

  Witajcie i od razu przepraszam za odkopanie starego tematu. Powiedzcie mi czy jest różnica w działaniu chemicleana co do pory zastosowania? Zastanawiam się czy przez cały dzień wyczyścić akwarium z ciano i podać go wieczorem czy zrobić to na drugi dzień rano? Proszę o pomoc.
 5. ILUZJONISTA

  Lampa Giesemann Matrixx II 4x24W

  Witajcie. Mam dylemat jaką kupić lampę do nowego zbiornika o wymiarach: długość - 70 cm wysokość - 45 cm głębokość - 58 cm Wstępnie plan zakładał zakup trzech belek po 2x 24W, coś takiego jak w linku poniżej: https://www.ebay.de/p/Aqualight-dual-pro-2-X-24-watt-T5/26022608535?iid=273658173364 Ale na razie takich nigdzie nie mogę znaleźć. Więc zacząłem szukać czegoś innego i znalazłem lampę jak w tytule: https://www.aquapro2000.de/giesemann-matrixx-ii-4-x-24-watt-650-mm.html?gclid=Cj0KCQjwzozsBRCNARIsAEM9kBNLjfyIaUv_ByRH7xcVb2Mfo-xXGj7ql17zhE_rNDxhlIWvUu0Hz0EaAoInEALw_wcB Ta lampa nadaje się do zbiorników o wymiarach: długość - 80 cm wysokość - 55 cm głębokość - 50 cm Patrząc na te wymiary wygląda iż boki będę miał doświetlone ale gorzej jest z przodem i tyłem. Co prawda mogę lampę troszkę wyżej zawiesić nad lustrem wody ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie. Co o tym sądzicie? Czy ta lampa w zupełności starczy czy jednak za mało świetlówek na taki zbiornik? Może polecicie jakąś inną. Hybryda na razie mnie nie interesuje.
 6. ILUZJONISTA

  Czas na trzeci zbiornik - 180 l.

  Wszyscy zmieniają zbiorniki z mniejszych na większe, ja zmieniam na mniejszy... Moje aktualne akwarium (300 l. + 200 l. sump) to totalna tragedia i nie potrafię go wyprowadzić na prostą. Też czasu mam mniej i dla tego taka decyzja. Stelaż jest większy ponieważ lubię mieć dużo przestrzeni na "zaplecze". Stelaż będzie "obłożony" płytą w kolorze szafy po prawej. Płyty będą mocowane na rzepy, sposób takiego mocowania bardzo dobrze sprawdza się u mojego szwagra. Ogólnie cały stelaż z akwarium zostanie "postawiony" na dwóch lub trzech platformach na kółkach aby w razie czego była możliwość jago przesunięcia. Każda z platform ma cztery koła z czego dwa są blokowane. Udźwig każdego to 200kg.
 7. ILUZJONISTA

  Czas na trzeci zbiornik - 180 l.

  W ten weekend wreszcie miałem możliwość odebrać zbiornik ze stelażem. Bardzo jestem zadowolony z wykonania zbiornika i nie ma czego się przyczepić. Teraz powoli zaczynamy kompletować sprzęt i myślę iż w ciągu dwóch miesięcy zostanie uruchomiony. Do tej pory zakupiłem: 22kg Soli Red Sea Salt 20kg żywego piasku Microbe-Lift Special Blend około 2kg suchej skały koralowej Do zakupu mam: 3 belki T5 2x24W pompa obiegowa Jebao DCQ-6000 Hydraulika Sump Grzałka
 8. ILUZJONISTA

  Ślimaki Berghia verrucicornis

  Ślimaczki rosną jak na drożdżach. Już zaczynam się skupiać na kolejnych jajkach. Te na zdjęciu zaczynają już wcinać takie dość duże więc już nie ma strasu o przeżywalność.
 9. ILUZJONISTA

  Ślimaki Berghia verrucicornis

  Sprawa nie jest łatwa.... Ja zakupiłem 4 dorodne sztuki i trzymam je w 5 litrowym akwarium w jednej z komory w sumpie. Tam dostają dorodne aiptasie i znoszą jaja. Jaja przenoszę do innego zbiornika i czekam aż do wyklucia, wtedy daję im małe aiptasie o wymiarach od 1 do 5 mm. Z czasem jak dorastają zaczynam podawać coraz większe różyczki. Największym problemem jest dobór odpowiedniej wielkości różyczki do ślimaczka. Od cała filozofia nad którą się męczyłem ponad rok
 10. ILUZJONISTA

  Ślimaki Berghia verrucicornis

  No i się udało.... A ponieważ teraz już wiem co i jak to z następnych jajeczek będzie coraz więcej ślimaczków... Taką przynajmniej mam nadzieję. Na pierwszych dwóch zdjęciach przedstawiam moje dorodne ślimaczki które co chwilę znoszą nowe jajeczka. Mają po około 3 cm. Potem są już młode. Na tą chwilę mam trzy pojemniki z młodymi, małe akwarium z dużą ilością jajek plus młode które rozwijają się poza moją kontrolą oraz eksperymentalnie u córki w akwarium umieściłem kilka "sprężynek" jajek które doglądamy.
 11. Hej. w jakiej cenie wężowidła? w jakich godzinach we wrocławiu odbiór

 12. ILUZJONISTA

  Sól Red Sea Coral Pro

  Wszystko zależy jak to będzie się toczyło. Jeśli będą przyrosty miękkich i LPS to wiadomo iż każdy wejdzie w SPS wcześniej czy później. Ja zachłanny nie jestem a też nie ukrywam iż zbyt leniwy i brak mi systematyczności aby wszystkiego dokładnie doglądać codziennie i spędzać dość dużo czasu codziennie na korygowanie systemu. Moje akwarium musi wybaczać mi lekkie zaniedbania i dla tego myślę iż szczytem mojego systemu będą przyrosty montipor, milk i LPS. A myślę o soli RSCP ponieważ chciałbym kH utrzymywać na poziomie 9-10. Co do filmików to obejrzałem wszystkie plus przestudiowałem cały program Firmy Red Sea i chciałbym go u siebie wdrożyć.
 13. ILUZJONISTA

  Sól Red Sea Coral Pro

  No ok. A czy ktoś stosował starter Red Sea Reef Mature Starter Kit 4x100ml? W instrukcji jest opis jak stosować aby akwarium miało odpowiednie parametry do zasiedlania w 21 dni.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.