Skocz do zawartości
wiki

Gwarancja na ryby

Rekomendowane odpowiedzi

Czy kupując ryby możemy oczekiwać od hurtownika warunków gwarancji? Jeśli tak, czy jest to uregulowane prawnie. Ile dni od zakupu ryby objęte są warunkami gwarancji? Przykład: Po zakupie kilkunastu ryb i wpuszczeniu ich do zbiornika, w którym wszystkie parametry są zgodne cała obsada umiera wraz z rybami wcześniej zamieszkującymi zbiornik(w dobrej kondycji) w przeciągu tygonia-czy możemy żadać od sprzedawcy zwrotu kosztów zakupionych ryb i tych, które nam padły po jego dostawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewno musiał byś udowodnić, że to ryby od dostawcy przeniosły chorobę a to trudno zrobić. W końcu musiał byś mieć jakieś weterynaryjne badania zbiornika tuż przed wpuszczeniem ryb bo nikt by Ci nie uznał "wczoraj robiłem testy i było ok" ;]

Dlatego warto się dowiedzieć czy ryby były i ile na kwarantannie. We wszystkich sklepach w Wawie jakie odwiedzam można zawsze ryby poobserwować w zbiornikach kwarantanny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szykuję się na spory zakup ryb. Poproszę o namiary na dobre i godne zaufania sklepy w Warszawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwarantanna :D hehe z obserwacji i z zycia to tylko wielkie slowa .. kwarantanne maja tylko ryby ktore nie sa sprzedane w 2-3 dni po dostawie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiki ja Ci szczerze polecam Korale.pl - kupuję tam ogólnie rzecz biorąc wszystko i nigdy nie miałem problemów a i zniżki przy większych zakupach są. Mają siedzibę na chomiczówce - telefon i dokładne dane masz na ich stronie, dryndnij do Piotrka i powiedz czego Ci trza ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hase :

kwarantanna :D hehe z obserwacji i z zycia to tylko wielkie slowa .. kwarantanne maja tylko ryby ktore nie sa sprzedane w 2-3 dni po dostawie;)

Dobrze powiedziane:) Do kwarantanny ryb może przyczynić się jedynie zaporowa cena lub brak zainteresowania ze strony kupującego (chociaż to na jedno wychodzi:wink)

Z drugiej strony ludziom to chyba zbytnio nie przeszkadza bo łykają zwierzaki chwilę po dostawie. Dowodem niech będą posty Przemka z listą ryb w najbliższej dostawie i to co się pokazuje kilka dni później na stronie reefshopu.


________________________________ korale koloru koralowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błędnie interpretujesz fakty.

Informacj o tym że dany gatunek jest sprzedany, to nic innego, jak tylko zaznaczenie, ze zwierzeta takie już zostały sprzedane - tzn. pływają jeszcze(tak jest zaraz po dostawie) w naszych akwariach, ale czekają na wysyłkę.

Dostawę mieliśy tydzięń temu, wczoraj dopiero wychodziły pierwsze paczki(wprawdzie 27 sztuk jednego dnia), ale były to pierwsze paczki.

Klienic mogą składać zamówienia już zaraz po dostawie - zwierzęta te są dla nich rezerwowane.

Osoby które kupują w naszym sklepie doskonale tym wiedzą.

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do samych list - zwierzęta kupują takze od nas sklepy prosto na lotnisku - oczywiscie dostają inną cenę, ale takze ponosza ryzyko jak przy imporcie własnym.

Wydaje mi się to oczywiste i klarowne.

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie chyba jak kazdy dostaje email z lista co bedzie w dostawie i zaproszenie do ogladniecia oferty w reffshop i np. chcialem zobaczyc tridacny i lipa i tak za kazdym razem az tak w polsce ida ryby korale i bezkregowce ze niema ich sensu wstawiac na strone??jezeli tak to pozazdroscic sukcesow i zyczyc jeszcze wiekszych sklepowi reffshop

pozd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi raczej o rozbieżności między listą zwierząt w dostawie (Twoje posty na targowisku) i tym co później się pojawia na stronie (nie chodzi mi o notkę "sprzedane") Może ułatwieniem dla kupujących byłoby sporządzanie listy "co trafi do reefshopu"


________________________________ korale koloru koralowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pol

O jakich tridacnach piszesz?

przeczyatj list jeszcze raz :D

@sanmiquel

nie mam poejcia do konca co wezmą sklepy - natomiast czesto tak jest, ze juz przed dostawą dostaje prosbe o rzerwacje takiej a takiej ryby szt. tyle itd. Wtedy sklep tego również nie dostanie.

Czy inaczej mówiąc, pisząc co bedzie w dostawie pisze prawdę - nie wiem co wezmą sklepy, ale jeśli ktoś jest zainteresowany, to możemy mu danego zwierzaka przyblokować.

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek pozwolę sobie zapytać Ciebie tutaj bo nie chce mi się dzwonic :D Gdzie nadajesz przesyłki pkp (w jakim mieście)?


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdynia Główna Osobowa, lub jak można - to Wejherowo(niestety mało połączeń bezpośrednich, stad nasze wyjazdy do Gdyni)

Pozdr

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale w dalszym ciągu nie wiem co z tą gwarancją na ryby? Czy jeżeli zdychają mi ryby zaraz (w przeciągu kilku dni) po dostawie, to mam mieć pretensje tylko do siebie? Nawet jesli wpuszczała mi je osoba, która mi je sprzedała? Czy osoby, które sprzedają ryby tylko je sprzedają i nie biorą za nic odpowiedzialności? Oświećcie mnie, bo jestem nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od sprzedawcy - teoretycznie gwarancję masz od każdego sprzedawcy(a raczej rękojmie) i jeśli zwierze Ci zdechnie z powodu choroby którą miało już w momencie zakupu - to będzie ona działać(ta rękojmia). Konia z rzędem temu, który udowodni, ze powiedzmy ryba była chora już w momencie zakupu, a nie zaczęła chorować w akwarium u Klienta. Jeśli była chora - to rodzi się pytanie - skoro Klient jest tego pewien, to po co ją kupował? Praktycznie sprawa bardzo ciężka do przeprowadzenia i udowodnienia.

Najlepiej po prostu zapytaj sprzedawcą - czy i ile da Ci gwarancji na wprowadzane do akwarium zwierzęta.

Pozdr

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nie ma co sie dziwic sprzedawcy, niewie w jakie warunki trafia ryby.... sam raz sprzedalem ryby i dopiero przy odbiorze facet powiedzial ze ma baniak z paletami i teraz kupil te bardziej kolorowe by ozywic akwarium .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe tez ostatnio jakis "wieloletni hodowca palet" jak sie okreslił był u mnie w biurze i chciał odkupić "te kolorowe rybki" do swojego baniaka. Jak mu powiedziałem z przerazeniem ze to przeciez woda słona to zaczał sie zastanawiać przez ile musiał by zasalać solą kuchenną wodę u swoich paletek żeby nie wywołać u nich szoku a zeby mógł wprowadzić "te ładne rybki". Masakra. Coś z tymi hodowcami paletek nie tak :D To jakiś ogólny trend czy wyjątki bo więcej "hodowców paletek" nie spotkałem.

Co do gwarancji na zwierzaki to nigdy nie musiałem z niej korzystać, w sumie mi tylko raz padła ryba 2 dni po wprowadzeniu (hepatus) ale to z winy zaszczucia przez ustniczka.

W 2 sklepach (AM i reefshop) odmowiono mi przesyłki wcześniejszej bo rybki były jeszcze w kwarantannie za co im dzięki. Poza tym od Przemka to ja zwierzaki tak długo odbieram z braku czasu i bezpośredniego pociągu ze czasem to już odchowane w niewoli potomstwo tej zamówionej ryby czy krewetki dostaje, więc są przez te kilka miesięcy wykwarantowane że ho ho :D :D :D


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na youtube'ie jest film o zakładaniu morskiego - koleś wkłada żywą skałę po czym zalewa ją słodką wodą, potem przeskok aby nie męczyć oglądającego godzinnym ustawianiem skały i widzimy kolesia sypiącego worek soli...jak widać oszołomy są wszędzie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Newsletter 2007.04.16

Szanowny Kliencie!

Serdecznie zapraszamy Cie do zapoznania siκ z nasza nowa dostawa zwierzat morskich z Indonezji - znajdziesz w niej ponad 50 gatunkow ryb, wiele ciekawych bezkregowcow i koralowcow.

W najblizszej dostawie przewidywanej na koniec kwietnia otrzymamy m.in:

- ryby z Morza Czerwonego takie jak: Acanthurus sogal, Zebrasoma xanthurum , Pseudochromis fridmani itd.

- ryby zamieszkujace Hawaje: Ctenocheatus hawaiensis, Acanthurus achilles, Zebrasoma flavescens itd !! ooooo tu na dole !!

- a takze liczne interesujace bezkregowce jak: malze Tridacna crocea, T. maxima, T. squamosa oraz koniki morskie z gat. Hippocampus reidi oraz H. kuda

Aktual nie w ofercie znajduja sie takze liczne bezkrκgowce - rozne gatunki slimakow, krabow, ukwialow a takze 4 gatunki rozgwiazd bezpiecznych dla rafy.

Pelna oferta znajduje siκ na stronach sklepu www.ReefShop.pl Zapraszamy!

Gwarantujemy bezpieczna przesylkκ zwierzat!

Zapraszamy takze do zapoznania sie z oferta "Stare na nowe" firmy Pacific Sun (szczegoly na stronie sklepu ReefShop.pl)

&nbs p; Wybrane oferty cenowe

no pisalo ze beda malze dlatego pytalem ale juz zajazylem jak to jest

pozd....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pol

W najblizszej dostawie przewidywanej na koniec kwietnia otrzymamy m.in:

Owszem, pisało - tylko że to nie chodziło o tą dostawę którą już dostaliśmy :-)

Serdecznie zapraszamy Cie do zapoznania sie z nasza nowa dostawa zwierzat morskich z Indonezji...

:D


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku ja mam pytanie odnośnie ryb powszechnie uważanych za trudne do wykarmienia, jak chociażby pygoplites diacanthus. Widzę, że była dostępna u Was ta ryba, ale czy sprawdzacie, czy dany osobnik przyjmuje pokarm- sztuczny oczywiście (nie gąbki;))?

W przypadku takich ryb lepiej jest jednak obejrzeć na własne oczy czy je. Przez internet to chyba loteria, wiadomo, że sprzedawca nie nagra na wideo czy jego ryba je mrożonki.

Jak jest u Was?

Pozdrawiam Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja pygoplites diacanthus wcina wszystko, mrożonki, spiruline. Gąbek nie ruszy, ale za to lobophylie to jej niesamowity przysmak.


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=tmjP_td2qCE

ten filmik

a co do pygoplites diacanthus to mój tez je mrozony co mnie bardzo ceszy. podobno z malediwów i czerwonego są łatwiejsze do wykarmienia. z tego co sie orjetuje to mój jest z indonezji i nie ma roblemu(artemia małzei kryl pięknie je)


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie...

temat trochę wiekowy, ale tak się zastanawiam, czy coś się zmieniło od prawie 8 lat... wiadomo, że sklepów przybyło, znacznie przybyło i chciałem Was zapytać, czy mieliście jakieś doświadczenia w tym temacie? Czy sklepy dają lub powinny dawać np. gwarancję na "rozruch" zwierzaka?

i jeszcze jedna sprawa... obecne prawo pozwala na oddanie towaru zakupionego przez internet w terminie do 14 dni od dnia zakupu. Czy to też dotyczy zwierząt? Czy teoretycznie zamawiając "coś" przez internet, dokonuję płatność poprzez wpłatę na konto sprzedającego, a towar odbieram osobiście, to czy też mam 14 dni na zwrot towaru?

Nadmieniam, że nie mam na myśli żadnego z "naszych" sklepów, tak tylko chciałem się dowiedzieć na przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.