Skocz do zawartości
smk

Projekt akwarium - dyskusja :)

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki ostatnio czytałem pyskówkę w temacie "lava" w dziale nowicjuszy i stwierdziłem że faktycznie trzeba zrobić coś żeby nowi mieli jak krowie na rowie krok po kroku, co i jak na jednym lub dwóch przykładach, które mogą sobie kopiować do woli.

Nie zrozumcie mnie źle, wiadomo że każdy potrzebuje nabrać wiedzy (pamiętacie jakie ja głupoty plotłem na początku jak filtr RO chciałem do obiegu w akwa podłączać :D ) ale takie rozwiązanie pozwoli nowym mieć jakiś gotowy przykład do modyfikacji, nam zaoszczędzi odpowiadania non stop na te same pytania, a wszystkim zaoszczędzi czasu, newrów i bezsensownych pyskówek (choć jestem pewien że Piotr Rogalski sobie kogoś tam znajdzie zawsze na kogo będzie mógł najechać hehe). Czyli dla każdego coś miłego.

Zerknijcie tylko czy nie ma tam jakiś rażących błędów w konstrukcji baniaka żeby potem mnie nie ścigał ktoś że wydał 4 koła na akwarium według projektu a tu ryby pływają do góry brzuchem. Nie chodzi mi tu o dyskusję co by było lepiej a co gorzej tam wrzucić bo np. marea jest tańsza o 30zł, bo w takim projekcie można to zrobić na milion sposobów ale o ogólną wiedżę i przydatność czegoś takiego.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory, że napisałem w tym temacie- myślałem że to taka wersja do dyskusji będzie;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smk moim zdaniem przydało by się tez coś w rodzaju słownika wyjasniające nazwy -skróty np RO ,sump ,MM ,pompa obiegowa itd ., moze jakiś rysunek systemu i opis np to jest sump ,a to jest odpieniacz itd. i do czego dane urządzenie słuzy .


Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smk

Pogratulowac roboty - niezaleznie od tego czy sa w tym bledy czy nie. Tylko nie zapomnij przykleic topica, bo chyba poki co jest odklejony :D

Zastanawiam sie, czy sensu nie mialoby zmodernizowanie dzialu FAQ. Bo tekst przygotowany przez smk idealnie by sie do niego nadawal, a poki co to za wiele tam nie mamy. Zawsze latwiej byloby dodac tam jakikolwiek inny artykol czy cokolwiek pomocne. Pozostaje problem, kto by sie zajol prowadzeniem takiego dzialu, zbieral na bierzaco przydatne informacje etc.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że jest wzmianka o RO.

Mam już 1/100000000 udziału w tym artykule;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek - wersję gotowego projektu z sumpem szykuje juz Piotr Rogalski, także zostanie dodany. Oczywiście dodam do tego przykładowe zdjęcia projektu itp tylko już wczoraj nie miałem na to czasu.

Słowniczek by się przydał fakt. To może już rzutem na taśme byśmy tu zrobili to dołącze do FAQ? Zapraszam wpisujcie co powinno tam być w tym słowniczku.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o litraż na początek to także polecam mój projekt, może idealny nie jest ale akwarium 160l z sumpem , mocne oświetlenie i cyrkulacja, wydajny odpieniacz, mikser, reaktor, profilux, móglbym porobić nowe zdjęcia dopisać co nieco (dawno aktualizowałem dziennik). Jeśli chodzi o zwrory to napewno AM(nie każdy wie na początku), MM, DSB i napewno jeszcze kilka :D


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja proponowałbtm jeszcze umieszczenie zdiec stworzen ktore najczesciej trafiaja do zbiornikow z zywa skala i informacje czy zostawic czy sie pozbyc

(gabki, rurowki, aiptasie, itd)


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.